Senatne mūsdienās

Cēsis
Sunny
24°C
 

SākumsZiņas Raibi pavasara saulgrieži Cēsīs un apkārtnē

29.03.2021

Raibi pavasara saulgrieži Cēsīs un apkārtnē

Šajā nedēļas nogalē svinēsim pavasara saulgriežus jeb Lieldienas. Tas ir laiks, kad jau jūtamas pārmaiņas dabā  – diena ir kļuvusi garāka par nakti, pamazām plaukt daba un kļūst siltāks. Lai svētkus varētu pavadīt jautri un interesanti, Cēsīs un apkārtnē ir sarūpētas vairākas atpūtas iespējas.

Cēsnieki un pilsētas viesi tiek aicināti doties olu meklēšanas maršrutos un atrast Lieldienu Zaķa un viņa drauga Mazā Cāļa paslēptās olas, kā arī sacensties erudīcijā, piedaloties Kahoot viktorīnā. Maršrutu kartes un viktorīna būs pieejami no 1.-5.aprīlim. Pastaigas maršruts “Mazais cālis” ir aptuveni 1,7 km garš, un tas vedīs pa vecpilsētu un Cēsu Pils parku. Savukārt auto foto orientēšanās maršruts “Lielais zaķis” plānots aptuveni 25 km garumā pa Cēsu un Vaives pagasta apkārtni.

Lieldienās, 4. un 5.aprīlī, dodies uz Rožu laukumu, lai plkst. 21.00, plkst.21.30 un plkst. 22.00 uz Cēsu Svētā Jāņa baznīcas fasādes vērotu muzikālu gaismas performanci, kad dievnams iemirdzēsies jaunā un pavasarīgā gaismas rotā. Arī turpmāk priekšnesums tiks atkārtots visu aprīļa mēnesi piektdienās un sestdienās.

Viena no zināmākajām Lieldienu tradīcijām ir šūpošanās. Svētkos kārtīgi izšūpoties varēs Vienības laukumā un Cēsu pils parkā uzstādītajās šūpolēs. Tāpat šūpoles meklē Ruckas muižas parkā, jo šeit atrodas vides instalācija “Pieturvieta RUCKA” - šūpoles un ar tām saistīti sēdelementi. Esot parkā, aplūko Ruckas muižu un brīvdabas foto izstādi.

Lielisks palīgs pastaigām pa Cēsu vecpilsētu un parkiem ir tūrisma informācijas centra veidotie pastaigu maršruti “Hanzas tirgotājam pa pēdām”  un “Garšas un amatu prasmes Cēsīs”. Arī kontūru meklētājs  piedāvā vairākus dažādas formas maršrutus neparastākām pastaigām pa Cēsīm. Tā, iespējams, atklāsi vēl nezināmas pilsētas vietas.

Vēro dabas pārvērtības pēc ziemas miega un dodies uz Cīrulīšu dabas takām. Īpaši skaisti dabas skati paveras Spoguļklints pakājē, pie Zvanu klintīm kā arī varenajos Gaujas senlejas mežos. Tāpat var apmeklēt Sarkanās klintis un Rūcamavotu, kur varēsi paviesoties improvizētā izstāžu zālē dabā un apskatīt rakstnieka Kārļa Skalbes iedvesmotas lielformāta gleznas. Citas idejas dabas objektu apmeklēšanai meklē - https://turisms.cesis.lv/ko-redzet/dabas-objekti/ .

Dodies uz Svētavota dabas parku, kur pa stāvo nogāzi nokāpjot gravas dibenā, ir sajūta, ka esi nokļuvis pasaku valstībā. Pašā centrā, no varenas smilšakmens klints slāņiem iegrožotā gultnē, plūst dzidra ūdens strauts. Nelielo dabas parku rotā skulptūras, labiekārtotas taciņas un tiltiņi.

Atpūtu svaigā gaisā var baudīt kamieļu parkā “Rakši”. Izmanto iespēju doties ģimenes pastaigā, lai 7 hektāru plašajā teritorijā pabarotu parka dzīvniekus. Parkā mīt vairāk kā 80 dzīvnieki, kurus var gan aplūkot, gan kopā ar tiem nofotografēties.

Krāsojot Lieldienu olas, aicinām padomāt par 2027.gadu, kad Cēsis varētu kļūt par Eiropas kultūras galvaspilsētu. Tā kā Cēsu EKG2027 radošais vadmotīvs ir zvaigzne, aicinām ar tām rotāt savas Lieldienu olas. Fotogrāfiju ar savu rotājumu sūti Cēsu novada pašvaldībai Facebook vēstulē uz @Cesunovads un, ja liec to savā sociālo tīklu laika joslā, atzīmē #cēsis2027, lai visi ierauga Tavu veikumu!

Drabešu muižas Amatu māja un Āraišu ezerpils Arheoloģiskais parks aicina apkārtnes rokdarbniekus un ikvienu interesentu iesaistīties Lieldienu sajūtas radīšanā un līdz 1.aprīlim Āraišu Ezerpils arheoloģiskajā parka kasē nogādāt sevis radīto skaistāko un oriģinālāko Lieldienu olu. Tā var būt veidota dažādās tehnikās. Visi konkursa dalībnieki saņems brīvbiļeti parka apmeklējumam.

Palutini sevi un savu ģimeni Lieldienu rītā baudot nesteidzīgas svētdienas brokastis. Kafejnīca “Kafe Priede” piedāvā lielisku ēdienkarti pirmo Lieldienu sagaidīšanai savās mājās.

Ejot pataigā pa Rīgas ielu Cēsīs, iegriezies kafejnīcā “Vinetas un Allas kārumlāde”, lai iegādātos kādu gardu Lieldienu tematikā izveidotu našķi vai gardumu. Bet Lieldienu svētku maltīti sarūpē kādā no Cēsu kafejnīcām vai restorāniem. Ēdināšanas uzņēmumu piedāvātais maltīšu klāsts ir plašs – sākot no ātro uzkodu piedāvājumiem līdz restorānu kvalitātes maltītēm.

Baudot atpūtu, atceries par piesardzību! Turpinoties Covid-19 izplatībai, aicinām ievērot visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus, lai apturētu infekcijas izplatību! 

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- sestdiena 10:00 - 18:00

Svētdiena 10:00 - 15:00

Top