Senatne mūsdienās


 
×

SākumsKo redzētDabas objektiCīrulīšu dabas takas

Cīrulīšu dabas takas

Cīrulīšu dabas takas sniedz iespēju iedvesmojošā pastaigā izzināt skaistās Gaujas ielejas attīstību no ledus laikmeta līdz mūsdienām! Tās atklāj Gaujas upes un apkārtējās dabas attīstības vēsturi. Kā radusies upe? Kādi te bijuši senie augi? Kādi pirmie iedzīvotāji? Atbildes gūsi nesteidzīgā pastaigā pa šo teiksmaino vietu, kuru brauc apbrīnot cilvēki no visas pasaules.

Teritorijā ir trīs labiekārtoti vieglas pieejamības maršruti – 2,7km un 3,5km un 6,2km gari. Pastaigas laikā apskatāmi aizraujoši dabas objekti: iespaidīgās Spoguļklintis (Cīrulīšu klintis) zīmīgi atspīd Gaujas vecupes ūdeņos, Dzidravots dos veldzējumu ikvienam (avota ūdeni dzert nav ieteicams ), Līgavas alas teika kārtējo reizi pārliecinās par mīlestības spēku, bet Cīrulīšu ala tiek dēvēta arī par bezdibeni.

Taku sākums meklējams Žagarkalna kempinga teritorijā, un to apmeklējums ir bez maksas. Vasarā kempings ir lieliska vieta pastaigas noslēguma piknikam, te atrodas arī WC, tūrisma informācijas punkts un iespējams iznomāt laivas un velosipēdus. Takas ir piemērotas nūjotājiem, kā arī velobraucējiem ar labu fizisku sagatavotību. Bērnu ratus, gan mēs neiesakām ņemt līdzi,  taku mainīgā reljefa un seguma dēļ.

Cīrulīšu dabas taku Gaujaslīču posms vijas pa mazajām ieliņām un taciņām gar Gauju, ļaus iepazīt dabas vērtības, biotopus, Latvijas Sarkanajā grāmatā ierakstītās augu sugas, koka arhitektūru un kultūrainavu. Te var baudīt visu četru gadalaiku krāšņumu Vidzemes pērles Gaujas krastos.

Maršruta kartes:

Cīrulīšu dabas takas ŠEIT

Cīrulīšu dabas taku Gaujaslīču posms ŠEIT

 

*Laipni gaidīti ir arī mūsu četrkājainie draugi. Tomēr der atcerēties, ka suņiem atrodoties publiskās vietās (parkos, dabas takās, dabas objektos un ielās) ir jābūt pavadā un vajadzības gadījumā – ar uzpurni.

Foto no Cēsu TIC arhīva

Cīrulīšu dabas takas, Cēsis

28318318Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Pirmdiena, svētdiena SLĒGTS

Top