Senatne mūsdienās


 

SākumsNoderīga informācijaTūrisma materiāli

Cēsu novads pievelk. Tūrisma ceļvedis, 2023

Ceļvedis iedvesmo atpūtai Cēsu novadā, kas atrodas gleznainajā Gaujas Nacionālajā parkā. Tajā atradīsi informāciju par kultūras, mākslas, aktīvās atpūtas, pārgājienu, nakšņošanas un ēdināšanas iespējām no Straupes līdz Piebalgai, no Amatas un Līgatnes līdz Cēsīm un Liepai.

Lejupielādē kartes ŠEIT.

Iedvesmojies, un tiekamies Cēsu novadā!

Tūrisma ceļvedis tapis pasākuma “Latvijas starptautiskās konkurētspējas veicināšana tūrismā” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds, līguma numurs SKV-TL-2023/33 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu.

Lejuplādēt PDF

Cēsu pilsētas tūrisma karte 2023

Tūrisma kartē apkopota informācija par tūrisma apskates objektiem pilsētā, kā arī ēdināšanas, nakšņošanas, atpūtas un izklaides iespējām. Kartē ir atrodami dažāda garuma pastaigu maršruti pilsētā.

Lejuplādēt PDF

Līgatnes pilsētas tūrsma karte 2023

Tūrisma kartē apkopota informācija par tūrisma apskates objektiem pilsētā, kā arī ēdināšanas, nakšņošanas, atpūtas un izklaides iespējām. Kartē ir atrodami dažāda garuma pastaigu maršruti pilsētā.

Lejuplādēt PDF

Cēsu novada tūrisma ceļvedis

Ceļvedis izceļ unikālo un daudzveidīgo Cēsu novada tūrisma piedāvājumu. Materiālā apkopota informācija par kultūras, mākslas, dabas, aktīvās atpūtas un izziņas objektiem Cēsu novadā.

Lejuplādēt PDF

Cēsu pilsētas tūrisma karte, 2022

Tūrisma kartē apkopota informācija par tūrisma apskates objektiem pilsētā, kā arī ēdināšanas, nakšņošanas, atpūtas un izklaides iespējām. Kartē ir atrodami dažāda garuma pastaigu maršruti pilsētā.

Lejuplādēt PDF

Cēsu un apkārtnes tūrisma karte, 2022

Tūrisma kartē apkopota informācija par tūrisma apskates objektiem pilsētā un apkārtnē, kā arī ēdināšanas, nakšņošanas, atpūtas un izklaides iespējām.

Lejuplādēt PDF

Jūgendstila ēkas Cēsīs

Pastaigu maršruts aicina atklāt un apskatīt jūgendstila skaistās ēkas un to detaļas, kuras paslēpušās pilsētas šaurajās un šarmantajās ieliņās. Dodoties pastaigā, var iepazīt seno laiku Cēsis, uzzināt, kas mājojis un bijis senajos namos, kādi aizraujoši notikumi tur notikuši un, kas tur atrodas šodien. Kopumā maršrutā apkopoti vienpadsmit ēku stāsti.

Lejuplādēt PDF

Cēsu dabas noslēpumi

Pastaigu maršruts aicina izzināt Cēsu dabas noslēpumus. Dodoties pastaigā būs iespēja uzzināt vēstures faktus, iegūt informāciju un padomus par objektiem un pildīt uzdevumus, kas būs interesanti un svarīgi ģimenēm ar bērniem, lai ne tikai uzzinātu ko jaunu, bet arī labi pavadītu laiku Cēsīs. Šī maršruta laikā būs iespēja nokļūt pie dižozola, priedes Riekstu kalnā, Cēsu pils parkā, pie egles un vītola Maija parkā un vēl!

Lejuplādēt PDF

Cēsu vēstures noslēpumi

Pastaigu maršruts aicina izzināt Cēsu vēstures noslēpumus. Dodoties pastaigā būs iespēja uzzināt vēstures faktus, iegūt informāciju un padomus par objektiem un pildīt uzdevumus, kas būs interesanti un svarīgi ģimenēm ar bērniem, lai ne tikai uzzinātu ko jaunu, bet arī labi pavadītu laiku Cēsīs. Šī maršruta laikā būs iespējams apskatīt un vairāk uzzināt par skulptūru “Gadsimtiem ejot”, māju, kur dzimis Alfrēds Kalniņš, māju, kur Andrejs Pumpurs rakstījis “Lāčplēsi” un vēl!

Lejuplādēt PDF

Cēsu viduslaiku pils ceļvedis

Ceļvedī apkopota informācija par Cēsu viduslaiku pilī apskatāmajiem objektiem. Kā arī saprotamā veidā izklāstīts kā labāk īstenot pils apmeklējumu.

Lejuplādēt PDF

Cēsu pils

Tajā īsi minēti pils pastāvēšanas vēstures svarīgākie dati, norādītas pils galvenās daļas un atainoti arheoloģisko izrakumu laikā iegūtie materiāli. Buklets ir bagātīgi ilustrēts.

Lejuplādēt PDF

Hanzas tirgotājiem pa pēdām

Cēsu vecpilsētas ielu plānojums saglabājies pat no Hanzas laikiem, kad senajos tirgus laukumos pulcējās ļaudis no
tuvām un tālām zemēm, no citām tirgotāju savienības pilsētām. Dodoties pastaigā pa šo maršrutu, iespējams baudīt
vairāk nekā 800 gadus senās pilsētas auru un šarmu, iepazīt arhitektūru un vēsturi.

Lejuplādēt PDF

Garšas un amatu prasmes Cēsīs

Cēsīs prot amatus un darina gardumus! Šīs tradīcijas ceļojušas cauri gadsimtiem no Hanzas laikiem līdz pat mūsdienām,attīstot jaunas metodes, un no ikdienas nepieciešamības kļuvušas par jaunu zināšanu un emociju iegūšanas veidu. Tās var pieredzēt ne vien dažādās darbnīciņās, bet arī sagaršot un aptaustīt mazos, stilīgos veikaliņos, kas izvietojušies pa visu vecpilsētu.

Lejuplādēt PDF

Izzini Hanzas pilsētu Cēsis kopā ar ģimeni!

Atpūtai kopā ar ģimeni Cēsīs ir nepieciešamas vismaz divas dienas. Līdzdarbošanās, izzināšana, lēkšana, kāpšana un citas nodarbes kopā ar vecākiem ir brīvdienas, ko tik ātri nevarēs aizmirst! Maršrutā iekļautas 10 populārākās vietas pilsētā un tuvējā apkārtnē, kuras ciemos gaida bērnus un viņu vecākus.

Lejuplādēt PDF

Cīrulīšu dabas takas

Cīrulīšu dabas takas sniedz iespēju iedvesmojošā pastaigā izzināt skaistās Gaujas ielejas attīstību no ledus laikmeta līdz mūsdienām! Tās atklāj Gaujas upes un apkārtējās dabas attīstības vēsturi. Kā radusies upe? Kādi te bijuši senie augi? Kādi bijuši pirmie iedzīvotāji? Atbildes gūsi nesteidzīgā pastaigā pa šo teiksmaino vietu, ko apbrīnot brauc cilvēki no visas pasaules.

Lejuplādēt PDF

Cīrulīšu dabas taku Gaujaslīču posms

Maršruts, kas vijas pa mazajām ieliņām un taciņām gar Gauju, ļaus iepazīt dabas vērtības, biotopus, Latvijas Sarkanajā grāmatā ierakstītās augu sugas, koka arhitektūru un kultūrainavu. Te var baudīt visu četru gadalaiku krāšņumu Latvijas likteņupes Gaujas krastos. Maršrutu ērti var savienot ar Cīrulīšu dabas takām dienvidu virzienā vai aizdoties līdz pat Ērgļu klintīm ziemeļu virzienā.

Lejuplādēt PDF

Hanzas pilsētas

Iepazīsti Hanzas pilsētas, dodoties aizraujošā piedzīvojumā ar velosipēdu no Gaujas Nacionālā parka, no Cēsīm, līdz pat Limbažiem un Straupei. Izdzīvo vēsturi un izbaudi krāšņās pilis un vēsturisko mantojumu, kas ir saglabājies līdz pat mūsdienām, un burvīgās daba ainavas, kas paveras paugurainajā Vidzemē.

Lejuplādēt PDF

Tūrisma ceļvedis Gaujas Nacionālajā parkā, 2020

Gaujas Nacionālā parka tūrisma ceļvedis, kurā apkopoti visi populārākie nacionālā parka apskates objekti. Tajā atradīsiet ieteikumus brīvdienu aktivitātēm Gaujas Nacionālajā parkā – pārgājienu, laivu un velo maršrutus, dabas vērošanas ieteikumus, informāciju par pasākumiem, muzejiem, vēstures, dabas, kultūras apskates objektiem, radošajām darbnīcām un slēpošanas trasēm.

Bukletā atzīmētas vietas, kurās var “noķert adrenalīnu”, pārbaudot savas robežas, lecot ar gumiju vai lidojot vēja tunelī, vietas, kuras var apmeklēt kopā ar bērniem vai baudīt klusuma skaņas divvientulībā.

Lejuplādēt PDF

Susuriņa piedzīvojumi Gaujas Nacionālajā parkā, 2020

„Susuriņa piedzīvojumi Gaujas Nacionālajā parkā” ir Latvijā pirmais ceļvedis, kurā kopā ar ceļotājiem interesējošu informāciju ievietots piedzīvojuma stāsts ar skaistām ilustrācijām.

Grāmata būs lielisks palīgs vecākiem, lai ceļojuma laikā nodarbinātu bērnus un viņi uzzinātu vairāk par vietu, uz kuru ģimene ir atbraukusi.

Lejuplādēt PDF

Idejas kāzām Cēsīs un apkārtnē, 2017

Brošūra ir veidota kā ceļvedis, sniedzot idejas par kāzu rīkošanas iespējām Cēsīs un apkārtnē, sākot no laulību reģistrācijas ceremonijas vietām līdz pat svinībām. Tā sniedz idejas, kur ieturēt svētku mielastu, kur piestāt, lai būtu neaizmirstami fotoattēli, kā arī iesaka svinību vietas, kur nodejot pirmo kāzu valsi. Brošūrā ir iekļauta arī informācija par Cēsu un apkārtnes floristiem, fotogrāfiem, kāzu rīkotājiem un citiem pakalpojumu sniedzējiem, bez kuriem neiztikt reizēs, kad tiek organizētas kāzas.

Lejuplādēt PDF

Ūdenstūrisms Igaunijā un Latvijā, 2015

Projektā “Riverways” izveidoti daudz un dažādi vērtīgi materiāli, kas noderēs gan ūdenstūrisma pakalpojumu sniedzējiem, gan pašiem ūdenstūristiem, izvēloties upi un dodoties laivu braucienā.

Brošūras par tādām upēm un ezeriem kā Abuls, Aiviekste, Amata, Brasla, Burtnieka ezers, Briede, Rūja, Sedas upes, Gauja, Ogre, Pededze, Salaca, Vaidava.

Lejuplādēt PDF

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Pirmdiena, svētdiena SLĒGTS

Top