Senatne mūsdienās

Cēsis
Cloudy
-1°C
 

SākumsCēsu Drauga karteĪpašie piedāvājumi

KĻŪSTI PAR CĒSU DRAUGA KARTES ĪPAŠNIEKU

Drauga karte – tā ir lieta, kurai jābūt ikviena kultūras un mākslas baudītāja maciņā, ceļotāja rokassomā un cēsnieka kabatā! Kartes piedāvājums, padarīs dzīvošanu vai viesošanos Cēsu novadā tīkamāku, ērtāku un pieejamāku.

Iegādājies Drauga karti un saņem dažādas atlaides no 5% līdz pat 50% un īpašos piedāvājumus Cēsu pilsētā un apkārtnē piedāvātajiem pakalpojumiem: apskates objektiem, aktīvai atpūtai, velo nomai, kultūras pasākumiem, ēdināšanas pakalpojumiem un naktsmītnēm.

Kartes pirmreizējā iegāde ir 5,70 Eur, taču atjaunošana 4,30 Eur.

Karti iespējams iegādāties Cēsu Tūrisma informācijas centrā, Baznīcas laukumā 1 un Cēsu pils apmeklētāju centrā, Pils laukums 9, aizpildot anketu, kuru iespējams atrast arī ŠEIT.

Vairāk informācijas par Drauga karti ŠEIT

Vairāk

Vidzemes kamerorķestra 40 gadu jubilejas koncerts

Vidzemes kamerorķestris šogad svin apaļu 40 gadu jubileju. 22.oktobrī plkst.19.00 Koncertzālē “Cēsis”, muzicējot īpašajiem viesiem, notiks skaists koncerts.

Ar Cēsu Drauga karti ieeja izdevīgāka - 4,00EUR. Pilna biļetes cena 5,00EUR.

Vidzemes kamerorķestra pirmā vadītāja Igora Grapa iecere bija izveidot apvienību, kurā kopā muzicētu gan Vidzemes mūzikas skolu pedagogi, gan absolventi un audzēkņi. Darbs Vidzemes kamerorķestrī bijis pirmais solis orķestra saspēles mākslā daudziem jaunajiem mūziķiem, kuru gaitas šobrīd saistītas ar Latvijā atzītiem orķestriem.

Biļetes uz koncertu var iegādāties biļešu paradīzes kasēs un bilesuparadize.lv

Vairāk

Lieliskas izstādes Cēsu Vēstures un mākslas muzejā oktobrī

Cēsu muzejā Bēniņu izstāžu zālē no 2. oktobra skatāma unikāla un izsmalcināta izstāde “Zili baltās pasaules valdzinājums. Angļu dekolētais fajanss Latvijas muzejos un privātkolekcijās. (18. – 21. gadsimts)”. Šī ir pirmā izstāde Latvijā, kura apkopojusi Latvijas muzejos un privātkolekcijās esošos angļu dekolētā fajansa izcilākos paraugus. Izstāde pieejama līdz 2022.gada 30.septembrim.

Savukārt muzeja Semināru zālē iekārtota Cēsu mākslinieces un grafikas dizaineres Alises Ķīnastas darbu izstāde “Viss būs jau ir”. Izstāde apskatāma no 30. septembra līdz 31. oktobrim.

Ar Cēsu Drauga karti izstāžu apmeklējums izdevīgāks. Tikai oktobrī abām izstādēm ir vienota cena – 3,00 EUR.

Vairāk

Cēsu teātris aicina uz jaunu izrādi – “Kompanjoni”

23.oktobrī plkst. 14.00 un 31.oktobrī plkst.16.00 Cēsu teātris aicina skatītājus uz šīs sezonas pirmo jauniestudējumu - kamerizrādi “Kompanjoni”, ko režisore Edīte Siļķēna iestudējusi pēc Mihaila Režčikova lugas motīviem. Izrāde notiks koncertzāles “Cēsis” Kamerzālē.

Ar Cēsu Drauga karti ieeja izdevīgāka - 4,00EUR. Pilna biļetes cena 5,00EUR.

“Kompanjoni” ir stāsts, kas caur apcerīgu ironiju vedinās skatītājus domāt par attiecībām starp sirdsapziņu, godaprātu un naudu, par to, cik daudz katrs no mums gatavs rīkoties pretēji savām morālajām vērtībām materiālā labuma vārdā. Lai arī daļa izrādes darbības norisinās pagājušā gadsimta 60.gados, izvēles, starp kurām nākas izšķirties galvenajiem varoņiem, ir aktuālas arī mūsdienās.

Informācija izrādes apmeklētājiem
Izrāde notiks, ievērojot valstī spēkā esošos noteikumus Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai. Izrādi varēs apmeklēt cilvēki, kuri:
– ir vakcinējušies pret Covid-19;
– ir pēdējā pusgada laikā pārslimojuši Covid-19.

Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, biļete un derīgs sertifikāts.

Pasākumu rīko p/a “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”.

Vairāk

Popgrupas “Hey” jubilejas koncerts “Mūsu diena”

17.oktobrī, plkst.14.00 koncertzāles “Cēsis” Lielajā zālē notiks Cēsu Kultūras centra bērnu pop grupas Hey jubilejas koncerts “Mūsu diena”. Bērnu popgrupa Hey svin 26.pastāvēšanas gadu. No pirmās dienas līdz pat šim brīdim ansambļa vadītāja ir Ina Aizgale, kura jubilejas koncertus nu jau ir pārvērtusi skaistā tradīcijā.

Ar Cēsu Drauga karti ieeja izdevīgāka - 3,00EUR.

Biļetes pieaugušajiem 5,00 EUR, bērniem, studentiem, senioriem 3,00 EUR. Biļetes var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un bilesuparadize.lv

Koncertā “Mūsu diena” uzstāsies solistes – skanīgās balss īpašniece Elīna Gluzunova un talantīgā Una Daniela Aizgale, bet īpašais viesis būs Ralfs Eilands, kurš ir piedalījies Inas Aizgales otrā bērnu dziesmu albuma ierakstā.

Koncertā būs dzirdamas pasaulē un Latvijā populāras dziesmas, kā arī Inas Aizgales autordziesmas, kuras izdziedās sākot no pašiem mazākajiem dziedātājiem līdz pat vēsturiski pirmajam grupas sastāvam.

Koncertu drīkstēs apmeklēt personas, kuras ir:
– vakcinējušās pret Covid-19;
– pēdējā pusgada laikā ir pārslimojušas Covid-19;
– pēdējo 48 stundu laikā ir veikušas Covid-19 testu un tā rezultāts ir negatīvs;
– pēdējo 6 stundu laikā ir veikuši Covid-19 laboratorisko antigēna testu un tā rezultāts ir negatīvs;
– bērni no 12 gadu vecuma, uzrādot derīgu Covid-19 testēšanas sertifikātu vai laboratorijas izziņu par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu;
– bērni līdz 12 gadu vecumam (neveicot testu, bet uzrādot personas apliecinošu dokumentu).

Ierodoties būs jāuzrāda derīgs Digitālais Covid-19 sertifikāts un personu apliecinošs dokuments. Koncerta laikā jālieto sejas maska.

Koncertu rīko p/a “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”.

Vairāk

Izrāde "Trušu kāposti jeb kā kļūt par varoni"

16.oktobrī 15:00 Vaives tautas namā notiks izrāde "Trušu kāposti jeb kā kļūt par varoni". Trušiem ir apnicis baidīties un drebēt kā apšu lapām. Viņi ir nolēmuši kļūt par varoņiem. Bet – kas ir varonis? Un – vai viegli par tādu kļūt? To uzzināsiet, atnākot uz izrādi.

Ar Cēsu Drauga karti ieeja izdevīgāka - 1,00EUR. Pilna biļetes cena 1,50EUR.

Šī izrāde lieliski māca bērniem sadarboties savā starpā, būt uzmanīgiem, risināt dažādas mīklas un uzdevumus. Visas izrādes laikā bērni aktīvi līdzi darbosies, palīdzot izrādes varoņiem trušiem būt drosmīgiem un kļūt par īstiem varoņiem!  Izrādes mērķauditorija ir pirmskolas un sākumskolas vecuma bērni un viņu vecāki.

Biļetes iespējams iegādāties gan pasākuma dienā Vaives tautas namā pirms izrādes, gan interneta vietnē www.bilesuparadize.lv 

Kas nepieciešams apmeklējot teātri?
Pieaugušajiem un bērniem no 12 gadu vecuma:
–COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts,
– pēdējo 48 stundu laikā veikts Covid-19 tests un tas ir negatīvs vai pēdējo 6 stundu laikā veikts Covid-19 ātro antigēna tests un tas ir negatīvs,
– personu apliecinošs dokuments,
– personalizēta biļete,
– iekštelpās – maska. 

Bērniem līdz 12 gadu vecumam:
– personu/vecumu apliecinošs dokuments.
– personalizēta biļete,
– iekštelpās bērniem no 7 gadu vecuma – maska. 

 Organizē Vaives Tautas nams . Informācijai: 28342115 lelde.grinberga@cesis.lv 

Vairāk

Cēsu Izstāžu namā jauns izstāžu piedāvājums

No 10.septembra Cēsu Izstāžu namā būs skatāmas divas jaunas izstādes - latviešu vecmeistara Nikolaja Karagodina simtgadei veltīta izstāde “Latvijas ainavas”, kurā būs apskatāmi gleznotāja darbi no privātkolekcijām. Kā arī Tautas lietišķās mākslas un amatniecības izstāde “ĀDA (R)ĀDA”. Izstādē būs apskatāmi Tautas lietišķās mākslas studiju dalībnieku un individuāli strādājošu meistaru darbi.

Atceries, ka ar Cēsu Drauga karti izdevīgāk - 50% atlaide ieejas maksai izstādē.

Izstādes Cēsu Izstāžu namā būs apskatāmas līdz 31. oktobrim. Vairāk informācijas par izstādēm – www.cesupils.lv

Vairāk

Cēsu Drauga kartes pulkam pievienojas viesu nams "Ezernieki"

Cēsu Drauga kartes biedru pulkam pievienojies jauns uzņēmējs - viesu nams “Ezernieki”, kurš atrodas Līgatnes novadā. Ar Cēsu Drauga karti izdevīgāk! Izīrējot viesu nama kompleksu, pirts izmantošana būs bezmaksas.

“Ezernieki”, Augšlīgatne, Līgatnes novads
+371 26592550
info@ezernieki.lv
www.ezernieki.lv

Vairāk

Tapis jauns Cēsu Drauga kartes buklets

Ceļvedī vienuviet apkopoti Cēsu Drauga kartes biedru sagatavotās atlaides.

Ienāc Cēsu Tūrisma informācijas centrā (Baznīcas laukums 1) vai Cēsu pils kompleksa Apmeklētāju centrā (Pils laukums 9), lai atsvaidzinātu zināšanas par Drauga karti, vai gluži pretēji, uzzinātu, ko piedāvā uzņēmēji!

Ar ceļvedi vari iepazīties ŠEIT.

Vairāk

Cēsu Drauga kartes vasaras akcija!

Jau pa visam drīz, no 17. jūlija līdz 18.jūlijam svinēsim Cēsu pilsētas 815 gadu jubileju. Kā jau katru gadu, sagaidot pilsētas svētkus, norit Cēsu Drauga kartes vasaras akcija, kad pērkot karti pirmo reizi vai atjaunojot to, tā būs derīga 2 gadus. Akcija notiks no 12.07. līdz 25.07.

Drauga karti iespējams iegādāties vai atjaunot Cēsu Tūrisma informācijas centrā, Baznīcas laukumā 1 un Cēsu Pils apmeklētāju centrā, Pils laukumā 9.

Karti iegādāties var attālinātā veidā. Viss kas, Tev ir jādara:
– Aizpildi elektronisku pieteikumu anketu.
– Veic maksājumu interneta bankā.
– Karti saņem pa pastu vai individuāli vienojoties.

Vairāk

Jauna izstādes Cēsu pils kompleksā

Cēsu Jaunajā pilī skatāmas divas izstādes. Jaunās pils Bēniņu izstāžu zālē var baudīt leģendārās kino un teātra kostīmu mākslinieces Večella Varslavānes darināto tērpu izstādi, savukārt Jaunās pils 3. stāvā semināru zālē skatāma izstāde veltīta izcilajam 20. gs. foto un kino reportierim Jānim Doredam .
Bet Cēsu Izstāžu nams aicina uz Jēkaba Strazdiņa mākslas darbu izstādi.

Atceries, ka ar Cēsu Drauga karti izdevīgāk - 50% atlaide ieejas maksai izstādē.

Vairāk informācijas par izstādēm – www.cesupils.lv

Vairāk

Cēsu Drauga kartes īpašā ģimenes dienas akcija Cēsu novada daudzbērnu ģimenēm

15.maijā pasaulē svin Starptautisko ģimenes dienu. Godinot ģimeni, tās vērtības un lielo nozīmi mūsdienu dzīvē, Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs organizē īpašu Cēsu Drauga kartes akciju. Aicinām Cēsu novada daudzbērnu ģimenes iegādāties Drauga karti par ļoti draudzīgu cenu – 1,00 eiro!

Lai iegūtu karti savā īpašumā, lūdzam aizpildīt pieteikšanās anketu https://forms.office.com/r/D1KmMTyM8D. Cēsu Drauga karti varēs izņemt no 19.maija Cēsu Tūrisma informācijas centrā (Baznīcas laukums 1), uzrādot daudzbērnu ģimenes statusu apliecinošu dokumentu. Iegādātās Drauga kartes derīguma termiņš būs viens gads. Īpašā ģimenes dienas Cēsu Drauga kartes akcija ilgs līdz 1.jūnijam.

Starptautiskā ģimenes diena ir Apvienoto Nāciju Organizācijas iniciēti svētki, kurus ik gadu svin 15. maijā. Šajā dienā iedzīvotāji tiek aicināti aizdomāties par ģimenes lielo nozīmi, vairāk laika un uzmanības veltot saviem ģimenes locekļiem – vecākiem, brāļiem, māsām un bērniem.

Vairāk

Cēsu Drauga kartes pulkam pievienojies audumu veikals "Šarlotes audumi"

Cēsu Drauga kartes uzņēmēju pulkam pievienojies jauns biedrs – audumu veikals “Šarlotes audumi”. Uzņēmējs piedāvā 10% atlaidi, iegādājoties pilnas cenas preces interneta veikalos un klātienē tirdzniecības vietā. Interneta veikalos atlaidi varēs saņemt, ievadot atlaižu kodu CĒSUDRAUGS.

Maija iela 1, Cēsis
Tel. +37120087448
eksg.sia@gmail.com
www.sarlotesaudumi.lv
www.sarlotesdarbnica.lv

Vairāk

Drauga kartes pieteikums pieejams arī Cēsu novada pašvaldības e-pakalpojumu vietnē

Arī Cēsu Tūrisma informācijas centrs ir devies attālināto pakalpojumu sniegšanas virzienā. Tagad Cēsu Drauga kartes pieteikumu aizpildīt var arī oficiālajā Cēsu novada pašvaldības e-pakalpojumu vietnē.

Interesentiem ir nepieciešams doties uz Cēsu novada pašvaldības mājaslapu www.cesis.lv, kur sadaļā E-pakalpojumi ikvienam, pieslēdzoties ar Latvija.lv autentifikācijas rīkiem, ir iespējams pieteikumu aizpildīt.

Vēlāk aicinām doties uz Cēsu Tūrisma informācijas centru (Baznīcas laukums 1), lai norēķinātos un saņemtu savu Cēsu Drauga karti.

Vairāk

Piedalies Cēsu Drauga kartes lietotāju aptaujā!

Cēsu Drauga kartes komanda ļoti priecājas redzēt, ka kartes lietotāju pulks pēdējo gadu gaitā ir kļuvis plašāks. Lai arī turpmāk karte varētu attīstīties jaunos virzienos, mums ir jāiepazīst tās lietotājs. Tādēļ lūdzam veltīt dažas minūtes Jūsu laika, lai aizpildītu aptaujas anketu par Jūsu kartes lietošanas paradumiem.

Anketu atradīsi ŠEIT

Vairāk

Iegādājies Cēsu rudzu maizi ar īpašu atlaidi!

Maizes ceptuves “Cēsu maize” ir sarūpējusi lieliskas ziņas! Drauga kartes īpašniekiem veikalā "Milti un Zīle Rokā" līdz 31.martam rudzu maizei ir 20% atlaide.

Beķerejas "Cēsu maize" vaikals "Milti un zīle rokā" atrodas Rīgas iela 18 (ieeja no L.Skolas ielas puses).

Vairāk

Cēsu Drauga karte – lieliska dāvana svētkos!

Lieliska ideja pārdomātai un jēgpilnai dāvanai ir Cēsu Drauga karte. Katru gadu svētku laikā notiek Cēsu Drauga kartes akcija, kuras laikā iegādājoties vai atjaunojot karti, tā būs derīga divus gadus viena gada vietā. Šogad akcija notiks no 14.decembra līdz 3.janvārim.

Pasniedz saviem mīļajiem dāvanu, kuru var izmantot visu gada garumā. Dāvanu, ar kuru gūt neaizmirstamus piedzīvojumus un brīnišķīgus iespaidus Cēsu pusē.

Karti iegādāties var attālinātā veidā. Vis kas, Tev ir jādara:
- Aizpildi elektronisku pieteikumu anketu.
- Veic maksājumu interneta bankā.
- Karti saņem pa pastu vai individuāli vienojoties.

Vairāk

DUS "Virši" uzpildes stacijās Cēsu Drauga kartei jaunas priekšrocības

Cēsu Drauga kartes īpašnieki tagad saņem tādas pašas atlaides un priekšrocības kā DUS “Virši” klientu kartes īpašnieki.

Piedāvājumi spēkā:
 • DUS “Cēsis” Raiņa iela 32, Cēsis,
 • DUS “Cēsis Saulrīti” Piebalgas 99A, Vaives pag., Cēsu nov.
 • DUS “Žagarkalns” Katrīnkalns 1, Drabešu pag., Amatas nov.
Vairāk par jaunajām iespējām šeit – https://www.virsi.lv/lv/klientu-kartes/klienta-karte
Vairāk

Rodi valsts svētku sajūtu kopā ar Cēsu Drauga karti

Šogad liela mēroga pasākumi Valsts svētku svinēšanai nav iespējami, tādēļ ikkatrs tiek aicināts rast svētku sajūtu ģimenes lokā un sirdī pieminēt vēsturiskos notikumus. Svētku sajūtu palīdzēs rast Cēsu Drauga kartes dalībnieki.

Dodies pastaigā pa Cēsu vecpilsētu un vakara stundās vēro Latvijas karoga krāsās izgaismoto Cēsu Svētā Jāņa baznīcu! Svētku rotā tā mirdzēs līdz 18.novembrim. Pastaigai iesakām izmantot pilsētas pastaigu maršrutus “Hanzas tirgotājam pa pēdām” vai “Garšas un amatu prasmes Cēsīs”.

Latvijas Republikas Proklamēšanas 102. gadadienā, 18. novembrī cēsnieki un pilsētas viesi aicināti bezmaksas apmeklēt Cēsu Jauno pili un Cēsu izstāžu namu. Esot Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, līdzās muzeja pastāvīgajai ekspozīcijai, var iepazīties ar vairākām izzinošām izstādēm, kuras caurvij tēmu – Cēsis un cēsnieki. Tās ir Cēsu muzeja 95 gadu jubilejas izstāde “Laika liecinieki”, Cēsu Valsts ģimnāzijas 95 gadu jubilejai veltītai izstāde, kā arī konkursa ”Cēsu mākslas balva 2020’’ izstāde Cēsu Izstāžu namā.

Ejot pastaigā vai izvēloties apmeklēt kādu Cēsu un apkārtnes dabas objektu, paņem līdzi vietējo ēdināšanas uzņēmumu gatavotos gardumus un sarīko maltīti brīvā dabā. Šādā veidā atbalstīsi vietējos uzņēmumus un iepriecināsi savus mīļos. Atceries, ka kartes dalībnieki piedāvā dažādas atlaides – https://turisms.cesis.lv/cesu-drauga-karte/kafejnicas-restorani-un-bari/

Izvēlies pastaigu svaigā gaisā kopā ar kamieļu parka “Rakši” dzīvniekiem. Šeit gan lielus gan mazus priecēs vairāk kā 100 dzīvnieki – kamieļi, lamas, alpakas, Valē melnkakla kazas, Valē melndeguna aitas, Poitou ēzeļi un trusīšu ģimenes. Drauga kartes īpašniekiem 10% atlaide programmām “Rakšu mazais ceļojums” un “Rakšu lielais ceļojums”.

Apmeklē Ungurmuižas muzeju un sajūti tās burvību un pagātnes seno elpu! Šis 18. gs. koka ēku ansamblis ir vienīgais Latvijā saglabājies baroka koka pils arhitektūras paraugs, kur iekštelpas bagātīgi greznotas ar sienu gleznojumiem. Drauga kartes īpašniekiem muzeja apmeklējums ar 50% atlaidi.

Vairāk

Izglītojoša pastaiga "Cēsnieku valstsgriba:1940-1950" - ATCELTS

Nacionālas pretošanās vēsturei veltītās ekspozīcijas “Sirdsapziņas ugunskurs” kuratore Elīna Kalniņa Valsts svētku nedēļā, 14.novembrī plkst.16.00 aicina izglītojošā pastaigā pa Cēsīm, kurā iepazīstinās ar cēsnieku pretošanās stāstiem laikā no 1940. līdz 1950. gadam.

Toreiz valsts neatkarība bija zaudēta, taču daudzi, nespēdami samierināties, rīkojās pret okupācijas varas iedibināto kārtību un iesaistījās cīņā par brīvību. Tie ir cēsnieki, kurus šodien zinās vien retais. Toreiz viņi rīkojās pašaizliedzīgi un ir pelnījuši, ka, svinot Valsts svētkus, mēs viņus atceramies un pieminam.

Uz ekskursiju jāpiesakās, vietu skaits ierobežots – cesisinside@gmail.com vai zvanot 29109965. Ekskursija būs bezmaksas, jo tā izveidota un tiek piedāvāta ar Cēsu Kultūras projektu konkursā gūto finansiālo atbalstu.

Vairāk

Jaunas atlaides beziepakojuma veikalā "ieber.lv"

Lieliska ziņa Cēsu Drauga kartes īpašniekiem! Beziepakojuma veikalā “Ieber.lv” iegādājies beramos pārtikas produktus, izlejamos mājsaimniecības uzkopšanas līdzekļus, dabai draudzīgus iepakojuma līdzekļus un aksesuārus ar 10% atlaidi!

Vairāk

Bezmaksas ekskursija pa jūgendstila maršrutu Cēsīs

Lai popularizētu vienu no kultūrvēsturiskā mantojuma aspektiem Cēsīs – jūgendstila arhitektūru, ir tapis jauns pastaigu maršruts pa Cēsu vecpilsētu. Sestdien, 7.novembrī plkst.11.00 visi interesenti ir aicināti uz jūgendstila maršruta publisko bezmaksas ekskursiju.

Ekskursijas sākums paredzēts pie Cēsu Tūrisma informācijas centra Baznīcas laukumā 1. Pasākuma dalībnieku skaits ir ierobežots, tādēļ aicinām pieteikties iepriekš. Reģistrēties ekskursijai būs iespējams līdz 6.novembrim.

Piesakies ŠEIT.

Izveidotais maršruts aicina pilsētas iedzīvotājus un viesus atklāt un apskatīt jūgendstila skaistās ēkas un to detaļas, kuras paslēpušās pilsētas šaurajās un šarmantajās ieliņās. Dodoties pastaigā, varēs iepazīt seno laiku Cēsis, uzzināt, kas mājojis un bijis senajos namos, kādi aizraujoši notikumi tur notikuši un, kas tur atrodas šodien.

Vairāk

"Cēsu mākslas balva 2020" Konkursa izstāde

Noslēdzot gadu un atzīmējot Cēsu Izstāžu Nama 35. gadadienu, pašvaldības aģentūra "Cēsu Kultūras un tūrisma centrs" rīko konkursa izstādi Cēsu profesionālajiem māksliniekiem.

Ar Cēsu Drauga karti apmeklē izstādi par izdevīgāku cenu - 2 eiro.

Izstādē piedalās spilgti glezniecības autori: Signe Vanadziņa, Laila Balode, Ritums Ivanovs, Anna Baklāne, Lelde Kalmīte, Kristīne Rozenberga, keramiķi Vita Vīksna, Inese Ezertēva, Normunds Laņģis, tekstilmākslinieces Dzintra Vilks un Sanita Roze, tēlnieks Matiass Jansons un citi.

Vairāk

Ekskursija ar dzejas lasījumu "Vēstule tālajai zvaigzenei"

31.oktobrī plkst. 17.30 sadarbībā ar Cēsu Mazo Teātri un aktieriem Ilzi Lieckalniņu un Mārtiņu Liepu Cēsīs notiks unikāla vakara ekskursija ar dzejas lasījumu pilsētvidē "Vēstules tālajai zvaigznei".

Ar Cēsu Drauga karti izdevīgāk – 10% atlaide ekskursijai.

Vairāk

Ceļojums laikā Cēsu muzeja izstādē “Laika liecinieki”

Cēsu pils Bēniņu zāle aicina doties ceļojumā laikā, lai iepazītu Cēsu Vēstures un mākslas muzeja krājumu izstādē “Laika liecinieki”. Šī gada pavasarī durvis vēra Cēsu muzeja 95 gadu jubilejas izstāde, kuras moto ir “Tādu cilvēku, kā mums ir, tādu pasaulē vairs nava”- Aleksandrs Čaks.

Ar Cēsu Drauga karti izdevīgāk! 50% atlaide ieejas maksai izstādē.

Viena no iezīmēm, kas raksturo Cēsu muzeja teju gadsimtu ilgo darbību, ir ciešā saikne ar pilsētas iedzīvotājiem, tāpēc veidot muzeja 95 gadu jubilejas izstādi šoreiz tika aicināti cēsnieki. Sekojot muzeja aicinājumam, pilsētnieki izvēlējās tēmas un atsevišķus priekšmetus, kuri viņuprāt raksturo Cēsu pilsētas vēsturi un muzeju.

Izstādē atradīsi stāstus par Jāņa Poruka vijoli, unikālām 18.gs. zemnieku rokrakstu grāmatām, Cēsu pirmo fotogrāfu Kārli Andersonu, leģendāro grāmatizdevēju Jāni Ozolu, kā arī uzzināsi par brīvības cīnītāju, skautu, arhitektu un Latvijas karoga vēstures pētnieku Kārli Dzirkali.

Izstāde “Laika liecinieki” skatāma Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, Jaunās pils Bēniņu izstāžu zālē, Pils laukums 9, Cēsīs. Izstāde apmeklētājiem būs pieejama līdz 31.decembrim. Darba laiki un papildus informācija – www.cesupils.lv.

Vairāk

Pavadi aktīvu un izzinošu sestdienu muzeja Priekšmetu rādītavā!

26. septembrī plkst. 12.00 nāc uz Skolas ielu 6, saņem uzdevumus un, ja būsi attapīgākais un veiklākais pārvietojoties Cēsu ielās, varēsi laimēt piedzīvojumu izlaušanās istabā Jaunajā pilī!

Dalības maksa:
Drauga kartes īpašniekiem 2.00 €
(Bez Cēsu Drauga kartes – pieaugušajiem 2.50€, skolēniem, studentiem, pensionāriem)

Vairāk

Septembra akcija apmeklējumam Sirdsapziņas Ugunskurā!

Septembrī Cēsu drauga kartes īpašniekiem iespējams ekspozīciju apmeklēt par samazinātu ieejas maksu - 2 EUR.
Ekspozīcija gaida apmeklētājus piektdienās, sestdienās, svētdienās no 12.00 līdz 17.00

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, 2018. gada 23. augustā kādreizējā Cēsu milicijas un čekas īslaicīgās aizturēšanās izolatorā tika atklāta pastāvīga vēstures ekspozīcija “Sirdsapziņas ugunskurs”. Tā skaidro Latvijas okupāciju vēsturi no 1939. līdz 1957. gadam un izgaismo nacionālo pretošanos okupāciju režīmiem kādreizējā Cēsu apriņķa teritorijā.

Ekspozīcija ir saņēmusi atzinīgu vērtējumu gan no apmeklētājiem, gan profesionāļiem: 2019. gada aprīlī iegūta 3. vieta Latvijas dizaina gada balvā, 2020. gada jūnijā – Eiropas Savienības “Europa Nostra” Kultūras mantojuma gada balvas žūrijas atzinība kategorijā “Izglītība, apmācība un izpratnes veicināšana”, 2020. gada jūlijā nominācija balvai “Cēsnieks-2020”.

Vairāk informācijas par ekspozīciju:
https://sirdsapzinasugunskurs.lv/
https://www.facebook.com/sirdsapzinasugunskurs/

Vairāk

Andas Munkevicas mākslas darbi izstādē “Sabiedrība stiklā”

Cēsu Izstāžu namā no 11. septembra līdz 25. oktobrim ikviens aicināts baudīt Andas Munkevicas mākslas darbus izstādē “Sabiedrība stiklā”.

Izstādes apmeklējums ar Cēsu Drauga karti izdevīgāks, tās īpašniekiem ieejas maksa ir 2 eiro!

Mākslinieces vērienīgie darbi ir redzami arī ārpus muzejiem un izstāžu ēkām. Māksliniece radījusi vitrāžas, kuras rotā arī Cēsu Sv. Jāņa baznīcu pēc 2019. gadā veiktajiem rekonstrukcijas darbiem. Tās ir piecas jaunas vitrāžas – Santjago ceļš, Trīsvienības simbols, Vārda simbols, Cēsu Sv. Jāņa draudzes simbols un Lutera roze.

Vairāk

Jutas Rindinas keramikas darbu izstāde "Inventarizācija"

Cēsu Izstāžu namā no 11.septembra līdz 25.oktobrim ikviens aicināts baudīt un Jutas Rindinas keramikas darbus izstādē “Inventarizācija”.

Izstādes apmeklējums ar Cēsu Drauga karti izdevīgāks, tās īpašniekiem ieejas maksa ir 2 eiro!

Keramiķes nozīmīgākās  personālizstādes ir bijušas, gan Latvijā, gan ārpus valsts robežām – ASV, Vācijā, Kiprā, Lietuvā,Čehijā, Austrijā, Zviedrijā, Polijā, Ungārijā un Itālijā. Darbi atrodami muzeju kolekcijās Latvijā, Krievijā un ASV.

Vairāk

VI Starptautiskais festivāls "Čello Cēsis"

Drauga kartes īpašniekiem 5% atlaide Čello Cēsis apmeklējumam!

Čello Cēsis ir festivāls, ar kuru Koncertzāle “Cēsis” tradicionāli iesāk jauno sezonu. Šis festivāls ir atkārtoti saņēmis nozīmīgo Eiropas festivālu asociācijas kvalitātes zīmi EFFE Label.

Šoruden festivāla koncerti norisināsies no 18. – 20. septembrim. Unikālās koncertprogrammās dzirdēsim čella spēles meistarus un jaunas skatuves zvaigznes no Vācijas un Latvijas.

Pilna pasākuma programma ŠEIT.

Vairāk

Tēva dienas piedāvājums

Šajā nedēļas nogalē, 13.septembrī gaidāmi sirsnīgi un ģimeniski svētki – Tēva diena! Godinot tēvu lomu ģimenē, šajā dienā pasakāmies mūsu mīļajiem tētiem un vectētiņiem. Lai šī diena būtu jauks piedzīvojums, aicinām to pavadīt Cēsīs.

Lieliska dāvana tētim vai vectētētiņam būs Cēsu Drauga karte! Uzdāvini sev tuvam cilvēkam iespēju padarīt dzīvošanu vai viesošanos Cēsīs izdevīgāku! Tās īpašnieks saņem dažādas atlaides no 5% līdz pat 50% un īpašos piedāvājumus Cēsu pilsētā un apkārtnē piedāvātajiem pakalpojumiem: apskates objektiem, aktīvai atpūtai, velo nomai, kultūras pasākumiem, ēdināšanas pakalpojumiem un naktsmītnēm. Cēsu Drauga karti var iegādāties Cēsu Tūrisma informācijas centrā Baznīcas laukumā 1 un Cēsu Vēstures un Mākslas muzeja Apmeklētāju centrā Pils laukumā 9.

Ar Cēsu Drauga karti svētkus svinēt ir izdevīgāk! Kartes dalībnieki ir sarūpējuši dažādus piedāvājumus, lai svētki izvērstos par brīnišķīgu kopā būšanu.

Dodoties uz piedzīvojumu parku “Supervāvere” kopā ar visu ģimeni un, iegādājoties ģimenes biļeti, tētis saņems atlaidi.

Kafejnīca “Vinetas un Allas kārumlāde” piedāvā īpašus saldumus šīs dienas galvenajiem varoņiem – tētiem! Tie ir personalizēti eklēri un šokolādes, kā arī marinēti čili pipariņi. Tieši tādi, ka mūsu tēti – saldi un piparoti!

Tēva dienu svini Cēsu pilī, kur ar atraktīvu uzdevumu palīdzību ne tikai iepazīsi pils vēsturi, bet arī pārliecināsieties par to cik stipri, erudīti un visu varoši ir tēti! Uzdevumu lapas bez maksas varēs saņemt pils apmeklētāju centrā, iegādājoties biļeti viduslaiku pils apmeklējumam. Ja veiksmīgi atrisināsiet uzdevumus, saņemsiet dāvanu – bezmaksas ieeju Cēsu Vēstures un mākslas muzejā un Jaunās pils skatu tornī!

Šajā dienā kopā ar savu tēti vai vectētiņu dodies uz kādu no Cēsu Drauga kartes dalībnieka kafejnīcām un ieturi svētku maltīti. Atceries, ka Drauga karte piedāvā atlaides! Ar kafejnīcu un restorānu piedāvājumu vari iepazīties šeit – https://turisms.cesis.lv/cesu-drauga-karte/kafejnicas-restorani-un-bari/

Vairāk

Cēsis Inside ekskursija: Cēsis kultūras pilsēta

Cēsis Inside aicina jūs uz otro izzinošo ekskursiju Cēsīs, kura ir veltīta mākslai, dizainam un kultūrai.

Kā bija senākos laikos un kā ir šodien – to varēsiet uzzināt šajā ekskursijā.
Būs lieliska iespēja tikties gan ar mākslas radītājiem, gan zinātājiem.
Vairāk informācijas par pasākumu: https://ej.uz/Cesis-kulturas-pilseta

Cēsu Drauga Kartes īpašniekiem 2.00 EUR atlaide un ekskursija dalības maksa būs 21.00 EUR

Vairāk

Svini mācību gada sākumu Cēsu pils kompleksā!

1. septembrī skolēni un viņu vecāki tiek īpaši gaidīti ciemos, lai pavadītu aizraujošu dienu, iepazīstot Cēsu pils vēsturi.

Noslēdz aizraujoši pavadīto dienu ar pikniku pils dārzā, kur pieejami galdiņi un ir gana daudz vietas, lai arī uz sedziņas baudītu līdzi paņemtās sviestmaizes un kārumus!

Iegādājoties ģimenes biļeti, uzrādi savu Cēsu Drauga karti vai 3+ ģimenes karti un saņem 50% atlaidi!

Vairāk informācijas par ieejas biļetēm un darba laiku meklē cesupils.lv

Vairāk

Cēsu muzeja priekšmetu rādītava

22. augustā no plkst. 12.00 līdz 17.00 Cēsu Vēstures un mākslas muzejs aicina doties uz Cēsu muzeja priekšmetu rādītavu Skolas ielā 6 (1. stāvā), jo šeit būs unikāla iespēja apskatīt vienu no muzeja krājuma dārgumiem oriģinālo “Baltijas ceļš” 23.08.1989. shēmu.
Ar Cēsu Drauga karti izdevīgāk! Tās īpašniekiem ieejas maksa ir 2.00 EUR.

Cēsu Vēstures un mākslas muzejs sākot ar augustu, katra mēneša 2. un 4. sestdienā aicina cēsniekus un pilsētas viesus uz izzinošu pasākumu muzeja atvērtajā krājumā/ priekšmetu rādītavā Skola ielā 6.

Vairāk

Apmeklē izstādes lētāk!

Cēsu Izstāžu namā kopš 24. jūlija apmeklētājiem ir skatāmas divas jaunas izstādes - gleznotāja Arta Butes izstāde “ArtIsCool” un tēlnieka Ivara Miķelsona izstāde “Uzkāp tur, nezin kur..”.

Izstādē “ArtIsCool” dominē divas tēmas – daba un klusā daba. A.Butes darbiem raksturīgi tādi netradicionāli krāsu savienojumi kā okers, perlamutrs, violets un ultramarīns. Tas piešķir audekliem zināmu dekoratīvu efektu un ļauj vilkt paralēles ar pasaulslavenā austrieša Gustava Klimta gleznām. Savukārt izstādē “Uzkāp tur, nezin kur..” būs redzami dažādu tēmu un periodu I.Miķelsona veidoti tēlniecības darbi. “Manas skulptūras neatrisina nekādas globālas problēmas, nemaisās politikā, nepiņķerējas sarežģītās koncepcijās un nešokē, lai tā piesaistītu uzmanību.”, skaidro tēlnieks.
Ieejas maksa ar Drauga karti 2.00EUR

Vairāk

Akcija Cēsu Drauga kartes iegādei

Svinot Cēsu pilsētas svētkus 814, pērkot pirmo reizi vai atjaunojot Cēsu Drauga karti no 16.07.-23.07., tā būs derīga 2 gadus. Iepriecini sevi vai savus tuvos!

Drauga karti iespējams iegādāties vai atjaunot Cēsu Tūrisma informācijas centrā, Baznīcas laukumā 1 un Cēsu Pils apmeklētāju centrā, Pils laukumā 9.

Vairāk

Saulrieta ekskursija Cēsīs

Cesis inside 17.jūlijā aicina doties izzinošā saulrieta ekskursijā pa Cēsu ieliņām un taciņām līdz Gaujai. Pastaigas noslēgumā – piknika turzas baudīšana Gaujas krastā! Cēsu Drauga kartes īpašniekiem ekskursijai 10% atlaide.

Cēsis kā atpūtas, kūrorta un sanatoriju pilsēta zināma jau kopš 19 gs. sākuma. Ar ko pilsēta bija īpaša un slavena pat tālajā Pēterburgā, to uzzināsi dodoties ekskursijā.

Vairāk

Multimediālās izstādes "Simbolisti" apmeklējums par īpašu cenu

Cēsu Drauga kartes īpašniekiem multimediālās izstādes “Simbolisti” apmeklējums tagad ar 15% atlaidi.

Cēsu pilsmuižas klētī ir skatāms unikāls multimediju projekts, kad šeit “atdzīvojas” izcilo latviešu vecmeistaru gleznas un stāsta par latviešu tautas simbolistiem mākslā, mūzikā un dzejā. Cēsu klētī var baudīt vairāk kā četrdesmit mākslas darbus, kurus radījuši Vilhelms Purvītis, Janis Rozentāls, Pēteris Kalve un citi izcili latviešu glezotāji. Īpaši izstādes veidošanai pianists Andrejs Osokins ir ieskaņojis Emīla Dārziņa, Jāņa Mediņa un Jāzepa Vītola klavieru, kamermūzikas un kormūzikas melodijas.

Vairāk

Izzinoša mākslas un kultūras ekskursija Cēsīs kopā ar Cēsis Inside

Cesis inside 3.jūlijā aicina doties izzinošā Cēsu ekskursijā, lai baudītu pilsētas dažādo un unikālo izstāžu piedāvājumu, kā arī tikties ar to kuratoriem un uzzināt to veidošanās stāstus! Cēsu Drauga kartes īpašniekiem ekskursijai draudzīga cena – 21.00 eur!

Pastaigas laikā mākslas un kultūras mīļotāji varēs apmeklēt multimediju izstādi Cēsu klētī “Simbolisms”, Rolanda Kaņepa glezniecības darbu izstādi Pasaules Latviešu mākslas centrā un vēstures ekspozīciju “Sirdsapziņas ugunskurs”.

Vairāk

Dalība izlaušanās spēlē "Cēsu kauju leģendas" par īpašu cenu

Tuvojoties Latvijas Uzvaras dienai, Cēsu kauju 101.gadadienai, aizraujošā veidā uzzini vairāk par Latvijas vēsturē tik sarežģīto laika posmu, kurā norisinājās Cēsu kaujas. Piedalies izlaušanās spēlē “Cēsu kauju leģendas”. Cēsu Drauga kartes īpašniekiem īpaši draudzīga cena dalībai spēlē – 2,50 EUR!

Lai tiktu galā ar uzdevumiem, būs nepieciešams gan vērīgums, gan loģiskā domāšana, gan radošums un neatlaidība! Spēlē var piedalīties komandas 3 – 4 dalībnieku sastāvā. Komandai vienas stundas laikā jāpaveic uzdevums un jāizkļūst ārā no slēgtas telpas. Izlaušanās spēle notiks Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, un tā apmeklētājiem būs pieejama no 17.jūnija līdz 30.jūnijam.

Vietu skaits ir ierobežots, aicinām pieteikties laicīgi, zvanot +371 26576111 vai +371 25770498.

Vairāk

Izstādes "Laika liecinieki" apmeklējumam 50% atlaide!

Ar Cēsu Drauga karti Cēsu Vēstures un mākslas muzejam 95 gadu jubilejai veltīto izstādi “Laika liecinieki” iespējams apmeklēt ar 50% atlaidi – 2.00EUR. Izstāde skatāma līdz 2020. gada 31. decembrim.

Viena no iezīmēm, kas raksturo Cēsu muzeja teju gadsimtu ilgo darbību, ir ciešā saikne ar pilsētas iedzīvotājiem, tāpēc veidot muzeja 95 gadu jubilejas izstādi šoreiz tika aicināti cēsnieki.

Sekojot muzeja ierosinājumam, cēsnieki izvēlējās tēmas un atsevišķus priekšmetus, kuri, viņuprāt, raksturo Cēsu pilsētas vēsturi un muzeju.

Izstādē iepazīsiet Cēsu pilsētas un novada vēsturi sākot no vissenākajiem laikiem līdz mūsu dienām.

Izvēlētie stāsti atspoguļo to, cik tematiski bagāts un plašs ir Cēsu muzeja krājums.

Vairāk

Klīnikas "Ģimenes zobārstniecība" piedāvājums zobu rotas uzlikšanai

Visu jūliju zobārstniecības klīnikā “Ģimenes zobārstniecība” Cēsīs (Valmieras iela 9) īpašs piedāvājums zoba rotas uzlikšanai. Cēsu Drauga kartes īpašniekiem pakalpojuma veikšanai ir 50% atlaide.

Tagad skaistu zobu rotu var iegūt tikai par 7,50 EUR!

Vairāk

Iegādājies Cēsu rudzu maizi ar īpašu atlaidi

Lielisks piedāvājums no maizes ceptuves “Cēsu maize”. Drauga kartes īpašniekiem veikalā "Milti un Zīle Rokā" līdz 15.jūnijam abiem rudzu maizes veidiem 20% atlaide.

Ieturi spēcinošu maltīti vai uzkodu pauzi ar pašā Cēsu sirdī cepto rudzu maizīti.

Vairāk

Īpašais piedāvājums maltītei Ungurmuižas restorānā

Svini ikdienu un sarīko sev un ģimenei īpašu ēdienreizi!  Ieturi maltīti, pasūti to līdzņemšanai vai ar piegādi no Ungurmuižas restorāna. Ar Cēsu Drauga karti izdevīgāk! Tās īpašniekiem visu maiju ir īpaša atlaide – 15%  maltītei no restorāna ikdienas ēdienkartes vai līdzņemšanas un piegādes ēdienkartes.

Ar restorāna piedāvājumu var iepazīties Ungurmuižas mājaslapā http://ungurmuiza.lv/

Ungurmuižas restorānā gaidīts ikviens, kurš novērtē gardu maltīti no vietējiem sezonas produktiem! Te ēdiens tiek gatavots lēnām un pamatīgi.

Vairāk

Atlaide biļetei uz deju koncertu “Deju pinu vainagā”

Sestdien, 22.februārī, plkst. 17:00 koncertzālē “Cēsis” Vidzemes tautas deju kolektīvi sadancos kopīgā koncertā “Deju pinu vainagā”.

Deju koncerts ar šādu nosaukumu ir kļuvis par tradīciju un šogad notiks jau piekto reizi. Koncerta mākslinieciskais vadītājs Andis Kozaks ar savu deju kolektīvu

“Raitais solis” ir kopā pulcinājuši brīnišķīgus Vidzemes dejotājus, kas izpildīs gan dejas, kas raksturīgas katram novadam, gan jaunākās mūsdienu tautas deju horeogrāfijas. Koncerta režisore ir Gunita Bārda. Katru gadu “Deju pinu vainagā” ir savs motīvs, šogad tas skan:

Soli pa solim šķetinām deju,
Deja pie dejas vainagā vijas!

Koncertā piedalīsies tautas deju ansamblis “Raitais solis” no Cēsīm, jauniešu deju kolektīvi “Piebaldzēni” no Jaunpiebalgas, “Pūpolītis” no Lielvārdes un “Kande” no Cēsīm. Vidējās paaudzes deju kolektīvi “Gauja” no Valmieras, “Miķelis” no Priekuļiem, “Piebaldzēni” no Jaunpiebalgas, “Vēji” no Lielvārdes, “Vidzeme” no Madonas, “Straupe”, kā arī mājinieki “Raitais solis” un “Saulgrieži” no Cēsīm.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs.

Ieejas maksa: 2,00 EUR – DRAUGA kartes īpašniekiem, skolēniem, studentiem, pensionāriem,

pieaugušajiem 3,00

Vairāk

Ar Cēsu Drauga karti atlaide līdz 50% ieejas maksai izstādēs!

No 17. janvāra līdz 8. martam Cēsu pils kompleksā būs skatāmas trīs jaunas izstādes - Latvijas ilustratoru darbu izstāde “Atrasts grāmatā”, Edgara Folka grāmatu ilustrāciju izstāde “Divdesmit” Izstāžu namā un Irinas Vorkales izstāde “Apburtais pilskalns” Cēsu Vēstures un mākslas muzeja Semināru zālē. Izstādes pārsteigs ar darbu dažādību, krāsām un apburs ar maigumu un bezbēdnīgo vieglumu.

Ieejas maksa, uzrādot Drauga karti, Izstāžu namā: 1.50EUR (parasti 3.00EUR)
Ieejas maksa, uzrādot Drauga karti, izstādē “Apburtais pilskalns”: 1.00EUR (parasti 1.50EUR)

Vairāk

Akcija Cēsu Drauga kartes iegādei!

Pērkot Cēsu Drauga karti no 16.12.-06.01., tā ir derīga 2 gadus.
Iepriecini sevi vai savus tuvos!

Drauga karti iespējams iegādāties:

Cēsu Tūrisma informācijas centrā, Baznīcas laukumā 1, Cēsīs

un Cēsu Pils apmeklētāju centrā, Pils laukumā 9, Cēsīs

 

Vairāk

30.10. koncerts "Līvu sasaukšanās"

Cēsu drauga kartes īpašniekiem - 5 EUR
Standarta biļetes - 7 EUR
Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās

LĪVU SASAUKŠANĀS 30. oktobrī plkst. 20.00 koncertzālē CĒSIS ir koncertprogramma, kuru kopā ar domubiedriem radījuši Saulkrastu koris ANIMA, diriģente Laura Leontjeva un komponists Uģis Prauliņš.

Koncertā dzirdēsiet Uģa Prauliņa, Laimas Jansones, Edgara Beļicka kompozīcijas no albuma JŪRD.SAKNES.ROOTS un citus jaundarbus, kuru galvenais iedvesmas avots ir lībiešu kultūras bagātīgais mantojums.

LĪVU SASAUKŠANĀS ir mūsu redzējums kā apzināt, saglabāt un mūsdienīgi interpretēt nemateriālās kultūras vērtības, kuras pieder ikvienam no mums.

“Vēlējos atrast tieši Vidzemes lībiešu dziesmas vai tekstus, bet izdevās sasaukt kopā visus Latvijas somugrus – līvus, leivus, lucus: somugru dienvidu robežas ciltis ar to atbalsīm Sāremā un Pērnavā,” atklāj komponists Uģis Prauliņš.

Koncertā piedalās Saulkrastu koris ANIMA (www.korisanima.lv), Uģis Prauliņš (taustiņinstr.), Latvīte Cirse (kokle), Mārtiņš Miļevskis (sitamie instr.), Andris Grunte (bass), Andis Klučnieks (stabules), Otto Trapāns (vijole), Undīne Cercina (vijole), Paula Kronentāle (alts), Undīne Balode (čells), Edgars Beļickis (taustiņinstr.).

Solisti: Julgī Stalte, Ilona Dzērve, Elīna Ose un solistu grupa.

Mākslinieciskā vadītāja Laura Leontjeva, diriģents Matīss Tučs, vokālā pedagoģe Elīna Ose, horeogrāfs Jānis Purviņš.

“Latvija ir līvu un latviešu tēvzeme – zeme, kurai dota visa sirds. Un te simtu pirmajā šīs zemes veiksmes stāsta, brīvvalsts gadā, jau atkal ieskanas līvu mēle. Tas ir signāls, tā ir cerība nākotnei, ka tieši šeit rodas rītdiena – divu brīnumainu kultūru mijiedarbības evolūcija. Lett the Liv and Lett Live!” Julgī Stalte.

Koncertprogramma LĪVU SASAUKŠANĀS ir tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Latvijas Valsts Mežu, Vidzemes plānošanas reģiona, p/a Cēsu Kultūras un Tūrisma centra, Saulkrastu novada domes un SIA Varita atbalstu.

Aicinām svinēt UNESCO izsludināto pirmiedzīvotāju valodu gadu kopā un apzināties savas dziļās un nepieradinātās saknes.

Vairāk

26.10. Leģendu nakts Cēsu Jaunajā pilī

Ieejas maksa: 3,00 EUR Cēsu Drauga kartes īpašniekiem, skolēniem, studentiem un pensionāriem; 5,00 EUR pieaugušajiem; 12,00 EUR ģimenes biļete (2 pieaugušie + bērni līdz 16 g.v.)

Š.g. 26.oktobrī no plkst. 19.30 līdz 24.00 Cēsu Jaunajā pilī Leģendu nakts pasākums “Patiesība par leģendu - mēmā kino aktrise grāfiene Kissa fon Zīversa”.

Aizraujošais dzīves stāsts ļaus mums iepazīt tuvāk aktrisi grāfieni Kissu fon Zīversu un citas grāfu Zīversu dzimtas jaunākās atvases. Ieklausīsimies viņas bērnības dienu soļos un smieklos, kas reiz pieskandinājuši Cēsu Jauno pili, uzzināsim par seniem, noslēpumu apvītiem notikumiem. Baudīsim neaizmirstamu laiku dzejā, mūzikā, dejās un kino. Piedzīvosim kaut uz mirkli mēmā kino zelta laikmetu.

 

Galvenās aktivitātes:

20:00 – 24:00

 • Stāsts par mēmā kino aktrisi Kissu fon Zīversu no grāfu Zīversu dzimtas;
 • Literārais salons “Dzeja cauri gadsimtiem” kopā ar Cēsu teātri;
 • Autogrāfu darbnīca pie kaligrāfijas meistara;
 • Latviešu mēmā kino klasika “Lāčplēsis”;
 • Radošā darbnīca “Mēmā kino aktieri un aktrises”;
 • Foto ateljē “Kadrs no mēmā kino”;
 • Galda spēles Lademahera torņa bibliotēkā;
 • Brīnumu pasaku darbnīca bērniem;
 • Grāfa virtuvē “Melnā gulbja” kafijas baudīšana;
 • “Kārļamuižas” saimnieces gardumi – vīns un uzkodas.

21:00   20.-30.gadu modes dejas kopā ar deju grupu “Magnolia” Lielajā salonā

22:00   Kamermūzikas koncerts Lielajā salonā

Spēlē Vidzemes kamerorķestris, mākslinieciskais vadītājs Andris Veismanis

Biļešu iepriekšpārdošana “Biļešu paradīze” kasēs

Ieeja pilī no plkst. 19:30

Adrese: Pils laukums 9, Cēsis

Leģendu nakti organizē Latvijas Piļu un muižu asociācija (LPMA). Leģendu nakts notiek visā Latvijā. Pasākumu rīko p/a “Cēsu Kultūras un tūrisma centrs”, kontaktpersona: Kristīne Timermane – Malēja, Cēsu Kultūras centra projektu vadītāja, tel.: 25770498, kristine.maleja@cesis.lv

 

 

Vairāk

12.10 atgriežas pianiste Olga Palija ar Šūmaņa un Šūberta daiļradi

Cēsu Drauga kartes īpašniekiem – 10,00 EUR Biļešu paradīzes kasēs, vai, iepriekš rezervējot, pirms koncerta.
Standarta biļetes 12,00 EUR

Ungurmuižā 12.oktobrī plkst. 16.00 atgriežas brīnišķīgā pianiste Olga Palija ar jaunu solo programmu, veltītu divu izcilu komponistu – Roberta Šūmaņa un Franča Šūberta daiļradei!

Vairāk informācijas: http://ungurmuiza.lv/2019/09/04/olgas-palijas-olga-paliy-solo-koncerts-12-oktobri/ 

 

Vairāk

11.10. Duets “Flautas stāsti”

Drauga kartes īpašniekiem 5 EUR
Standarta biļešu cena 10 EUR

11.oktobrī plkst. 18.30. Cēsu Izstāžu Namā koncerts. Duets “Flautas stāsti”.

Flautiste Dita Krenberga un pianiste Ieva Oša kopā muzicē jau divdesmit gadus un šajā koncertprogrammā skaņās glezno stāstu par mīlestību un tās dažādajām sejām iemūžinātu

leģendās, mītos, dzejas rindās un partitūrās. Tā var būt maiga un uzticīga kā Agates mīla pret Maksi operā ‘’Burvju strēlnieks’’, uzliesmot kā postoša kaislība pasaulslavenajā drāmā ‘’Karmena’’, būt Gētes Minjonas ilgu pilnā vai Petrarkas Lauras gara apdvesta, arī dienvidnieciska temperamenta caurstrāvota vai ziemeļnieciskā atturībā sakņota..

Programmā franču, vācu, itaļu, spāņu romantisma laikmeta mūzika un dzeja

Biļetes Biļešu paradīzes kasēs. Iegādāties šeit.

Vairāk

6.10. Zelta Rudens ekskursija Cēsīs

Ar Cēsu Drauga karti 18.- Eur (cenā iekļautas visas minētās degustācijas)

Standarta dalības maksa 20.- Eur (cenā iekļautas visas minētās degustācijas)

Pienākot rudens ražas laikam, ar lielāko lepnumu piedāvājam mūsu mīļāko Cēsu maršrutu – Izgaršo Cēsis!
Ekskursijas gaitā Cesis inside Jūs iepazīstinās ar vareno Cēsu vēsturi,

apskatīsiet vērā ņemamās celtnes un objektus, izpētīsim zelta rudens nokrāsas un pats galvenais – ciemosimies pie uzņēmējiem, kuri aktīvi darbojas un attīsta biznesu Cēsīs un baudīsim gardas degustācijas.

Piemēram, mājīgajā ceptuvē Cēsu Maize pie cēsnieka Agņa mēs pagaršosim bio maizi, Labas saknes uzzināsim veselīga uztura un dzīvesveida pamatprincipus, kā arī degustēsim burkānu sulu un veselīgos dārzeņu cepumus. Savukārt, Melnais Gulbis kafijas entuziasts Kaspars dalīsies ar sava uzņēmuma stāstu un pacienās ar gardu un uzmundrinošu kafijas dzērienu, un apciemosim arī alus darītavu Trimpus, kurā baudīsim viņu brūvēto alu, skuju kolu un citus pašmāju labumus. Tu nojaut pareizi – šis būs rudens piedzīvojums Tev un visām Tavām garšas kārpiņām. Un mēs galvojam, ka Tu nenožēlosi ne kumosa!

Tikšanās vieta pie Cēsu TIC 11.00
Iesim ~ 2km un ~ 3 stundas

Ekskursijai ar iepriekš jāpiesakās, rakstot uz info@cesis.lv vai zvanot 28318318.
Ekskursijas notiks, ja būs pieteikušies vismaz 10 dalībnieki.

 

Vairāk

29.09. Zelta rudens ekskursija Cēsīs

Ar Cēsu Drauga karti 5.- Eur
Standarta dalības maksa 7,- Eur

Rudens krāsas jau iezogas Gaujas Nacionālajā parkā un par godu pasaules tūrisma dienai, šo svētdien, 29. septembrī, Cēsu Tūrisma informācijas centrs kopā ar Cēsis inside atraktīvo gidi Sigitu Klētnieci piedāvā zelta rudens ekskursiju "Kūrvietas Cēsīs".

Sagaidot rudens košās krāsas, dosimies izzinošā un uzmundrinošā svētdienas pastaigā pa Cēsu šaurajām ieliņām un taciņām līdz Gaujai, kur paveras burvīgs skats uz rudens izkrāsotajām lapām. Atklāsim ko jaunu un atminēsimies pašu stāstus. Cēsis, kā atpūtas, kūrorta un sanatoriju pilsēta ir jau kopš 19.gs. sākuma, ar ko bija īpaša un slavena pat tālajā Pēterburgā to uzzināsi ekskursijas laikā!

Ekskursijai iepriekš jāpiesakās, rakstot uz info@cesis.lv vai zvanot 28318318.

*Ekskursija notiks, ja būs pieteikušies vismaz 10 dalībnieki. 

 

Vairāk

20. septembrī Nakts Jaunajā Pilī

Drauga kartes īpašniekiem īpaša cena unikālai ekskursijai "Nakts Jaunajā Pilī"!

Vai esi kādreiz nakts aizsegā bijis Pilī? Izmanto aizraujošu iespēju naktī, gida pavadībā doties izzinošā ekskursijā "Nakts Jaunajā Pilī" - uzzini, kas dzīvoja

Cēsu Jaunajā Pilī, kā noritēja Pils iemītnieku ikdiena un daudz, daudz citu interesantu un aizraujošu stāstu un varbūt arī kāds negaidīts pārsteigums!

Vietu skaits ierobežots, tāpēc lūdzam iepriekš pieteikties un rezervēt dalību ekskursijā!

Pieteikšanās rakstot: muzejs@cesis.lv

Cēsu Drauga kartes īpašniekiem tikai 4 EUR
Ekskursijas ilgums 1 – 1,5h

Uz tikšanos Cēsu muzejā 20. septembrī plkst. 22:00!

Vairāk

Čello Cēsis 2019

Drauga kartes īpašniekiem 5% atlaide Čello Cēsis apmeklējumam!

Čello Cēsis ir festivāls, ar kuru Koncertzāle “Cēsis” tradicionāli iesāk jauno sezonu. Šis festivāls ir atkārtoti saņēmis nozīmīgo Eiropas festivālu asociācijas kvalitātes zīmi EFFE Label.

Šoruden festivāla koncerti norisināsies no 13. – 15. septembrim. Unikālās koncertprogrammās dzirdēsim čella spēles meistarus un jaunas skatuves zvaigznes no Amerikas, Vācijas, Japānas un Latvijas.

Pilna pasākuma programma ŠEIT.

Vairāk

8. septembrī Džeza koncerts Keiko

8. septembrī plkst. 17:00 Cēsu Meža skolā notiks džeza koncerts, kurā uzstāsies starptautiski pazīstamā japāņu džeza pianiste un dziedātāja Keiko Borjesona (Keiko Borjeson), viens no Latvijā labākajiem saksofonistiem - cēsnieks Zintis Žvarts un bigbends “Valmieras puikas”.

Keiko Borjesona (Keiko Borjeson) ir mācījusies akadēmisko pianismu mūzikas universitātē Tokijā, vēlāk pabeigusi arī Siena Academia Quigiana Itālijā, kur studēja kamermūziku. Pārceļoties uz dzīvi ASV (Detroitā), Keiko ļoti aizrāvās ar džeza mūziku, tikās ar džeza leģendām Carmen McRae, Sir Roland Hannah, Hank Jones un Mal Waldron. Tam sekoja studijas šajā mākslas jomā gan kā pianistei, gan vokālistei. Jau studiju laikā māksliniece sāka aktīvu koncertdarbību pa visu pasauli un turpina to darīt joprojām. Nu jau divdesmit gadus Keiko Borjesona ierodas arī pie mums Latvijā. Māksliniece ir saņēmusi apbalvojumus no Zviedrijas Karaliskās akadēmijas, viņai piešķirts goda profesores tituls Šin-Yo universitātē Ķīnā, izdevusi 5 mūzikas albumus, kuri visi novērtēti ar džeza mūzikas balvām.

Zintis Žvarts ir Latvijā atzīts saksofonists, kurš aktīvi koncertē dažādos mūzikas stilos nu jau vairāk nekā 30 gadus. Šobrīd aktuālākais jaunums viņa mūziķa karjerā ir džeza grupas “Jam orchestra” jaunā studijas albuma “Stay With Me” izdošana. 2017. gadā iznāca Zinta Žvarta latviešu populārās mūzikas solo albums “Gadalaiki. Rudens. Saksofons”. Mūziķis joprojām aktīvi koncertē ar grupu Big Al & The Jokers, 2020. gada 17. janvārī ieplānots mākslinieka 50 gadu jubilejas koncerts Cēsu koncertzālē ar speciāli veidotu bigbendu un īpašajiem viesiem.

Jau trīs gadus Zintis Žvarts muzicē kopīgos koncertos kopā ar Keiko Borjesoni Latvijā un Japānā. Šogad, atzīmējot divdesmitgadi, kopš Keiko uzstājas Latvijā, abiem solo māksliniekiem pievienosies Valmieras kultūras centra bigbends “Valmieras puikas” mākslinieciskā vadītāja Gunāra Geduševa vadībā. Kolektīvs dibināts 1992.gadā un tā sastāvu pamatā veido Valmieras, Cēsu un citu mūzikas skolu skolotāji, audzēkņi un absolventi. Bigbenda muzicēšanas stils ir dzīvespriecīgs un atraktīvs, tāpēc tā uzstāšanās vienmēr ir gaidīta. Orķestris dodas koncertceļojumos arī uz citām Eiropas valstīm un piedalās festivālos.

Ieejas maksa koncertā:
5,00 EUR pieaugušajiem
3,00 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem, Drauga kartes īpašniekiem
Biļetes iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā Biļešu Paradīzes kasēs.
Koncertu organizē pašvaldības aģentūra “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”.

Džeza koncerts pasākums Cēsīs

 

Vairāk

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- piektdiena 10:00 - 17:00

Sestdiena - svētdiena SLĒGTS

Top