Senatne mūsdienās


 

SākumsZiņas Svini valsts svētkus Cēsu novadā!

14.11.2023

Garās brīvdienas Patriotu nedēļā Cēsu novadā

Svētki nāk ar garajām brīvdienām. Kā tās pavadīt? Mums ir idejas! Ieskaties, jo esam sagatavojuši trīs dažādus maršrutus, no kā iedvesmoties, lai Tavas brīvdienas izdotos fantastiskas. Meklē piedzīvojumus, sajūti saikni ar savu zemi un izbaudi brīvdienas savu mīļo lokā Cēsu novadā! 

Tik lieliski ir svētki, kuros varam būt kopā ar savu ģimeni. Pavadi laiku savu tuvāko lokā, piedzīvojot trīs piepildītas dienas Cēsu novadā! Te būs gan tikšanās ar zvēriem, gan pastaiga dabā, gan aizraujošas spēles. 

  

18. novembris

Iesāciet dienu ar pārsteigumiem pilnu pastaigu Līgatnes dabas takās! Kurš pirmais ieraudzīs izmanīgo lūsi vai kuplās astes īpašnieci vāveri? 

Pēc pastaigas svaigā gaisā pamielojiet sevi ar gardu maltīti “Vilhelmīnes dzirnavās" vai krodziņā Pie Jančuka pašā Līgatnes centrā. 

Nu ir laiks noskenēt kodu pie Līgatnes Tūrisma informācijas centra (Spriņģu ielā 2) un iziet Līgatnes papīrfabrikas ciemata kultūrvēsturisko taku, kas vedīs gar slavenajām Lustūža klintīm, caur koka arhitektūras pērlēm, Dabas vērotāju dārzu un ne tikai. 

Kamēr vecāki izbauda kafiju un kūku kafejnīcā “Zeit, tikmēr bērni var izlēkāties Tīklu parkā sešus metrus virs zemes. 

  

19. novembris

Sāciet savu nākamo atpūtas dienu Pārgaujā! No Līgatnes tur var nokļūt ar unikālu Līgatnes pārceltuvi, kurai līdzīgu vairs neatradīsiet nekur citur Baltijā. (Samaksa tikai skaidrā naudā.) 

Lielstraupes pilī atklājiet pils iemītnieku stāstus un līkločiem veidoto arhitektūru. (Atvērts no plkst. 9.00. Ekskursijai ar gidu nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās: 29464946.) 

Dodieties uz mājražotāju tirdziņu Straupes Zirgu pastā, kur varēsiet iegādāties lauku labumus, kā arī gardi paēst Zirgu pasta virtuvē, kuras dēļ brauc pat no tālienes. (Atvērts no plkst. 11.00 līdz 15.00.) 

Ļaujieties savai zinātkārei un atklājiet daudz jauna Kosmosa izziņas centrā. (Atvērts līdz plkst. 18.00. Biļetes tikai iepriekšpārdošanā.) 

Pievienojieties galda spēļu pēcpusdienai omulīgajā mākslas telpā “Mala”. Agrākie putniņi sāks spēlēt jau no 13.00, bet droši varēs pievienoties arī vēlāk. 

Dienas noslēgumā dodieties nesteidzīgā pastaigā pa izgaismotajām Cēsu vecpilsētas ieliņām. Lai pastaiga būtu aizraujošāka, lejupielādējiet aplikāciju “Cēsu muzeja pastaigas, kas piedāvās neparastus stāstus ar par dažādiem Cēsu namiem. 

  

20. novembris

Lai diena izdotos lieliska, ir jādodas samīļot dzīvniekus kamieļu parkā “Rakši”, kur bez jau minētajiem kamieļiem satiksiet Puatū ēzeļus, lamas, alpakas, draudzīgas kaziņas un citus zvērus. Turpat varēsiet nopirkt īpašu dzīvnieku pārtiku, ar ko pamielot parka iemītniekus. 

Uzkāpiet Cīruļkalna skatu tornī un izbaudiet plašo ainavu, kas paveras visapkārt. Turpat netālu sākas Cīrulīšu dabas takas, kas izvedīs nelielā lokā pa mežu, atklājot dažādas alas un dabas objektus. Nelielākai pastaigai iesakām izstaigāt 2,7 km garo Venden taku, bet garākas pastaigas mīļotājiem iesakām šo taku papildināt ar kādu garāku atzaru. Esiet vērīgi, jo varbūt ceļi krustosies ar krāšņo zivju dzenīti!

Pēc pastaigas pa mežu ir laiks ieturēt vieglu maltīti kādā no Cēsu kafejnīcām, kuru piedāvājumos atradīsiet visu, ko vien sirds kāro. 

Izstaigājiet Priekuļu Saules parku, kurā atrodas Latvijas dižākais dalības jeb analemmatiskais Saules pulkstenis. Turpat satiksiet arī Priekuļu Dūdieviņu. 

Ļaujieties ūdens priekiem baseinā “Rifs”, kas vilina ar diviem hidrobaseiniem, kur vecākiem būs vaļa baudīt ūdensstrūklu masāžas, bet bērniem prieku sagādās slidkalniņi. 

    

Mūsu zeme un tradīcijas ir mūsu bagātība. Dodieties atklāt no jauna to, kas šo zemi padara tik unikālu - vai tā būtu krāšņā daba, bagātīgā vēsture vai iedvesmojoši cilvēki. Atklājiet savu Latvijas pievilkšanās punktu! 

  

18. novembris

Iesāciet dienu ar kopīgas himnas dziedāšanu pie Uzvaras pieminekļa Cēsīs plkst. 12.00, vienojoties kopīgā elpā, kopīgā domā. 

Dodieties izzinošā pastaigā pa vislabāk saglabājušos viduslaiku pili Latvijā - Cēsu pili, kā arī aplūkojiet jaunatklāto izstādi Induļa Zvagūža piemiņai Cēsu Vēstures un mākslas muzejā. 

Izbaudiet svētku cienīgu maltīti kādā no Cēsu restorāniem un kafejnīcām.

Dodieties baudīt sirsnības pilnu atmosfēru Kārļa Kazāka koncertā Ruckas muižā plkst. 18.30. 

  

19. novembris

Apmeklējiet Drabešu muižas Amatu māju, lai aplūkotu vietējo darinājumu izstādi un klausītos stāstījumu par senajām amatu prasmēm. 

Tiecieties ar leģendām: aktieri Uldi Dumpi un komponistu Marģeri Zariņu Drabešu pagasta “Ausmās” plkst. 13.00, kur būs sarunas ar Dumpju ģimeni un dokumentālā stāsta pirmizrāde. 

Brauciet ieturēt svētku maltīti Ieriķu krodziņā Pie dzirnakmeņa, savukārt pēc tam uz krāsu spēlēm aicinās izgaismotās Ieriķu dzirnavu un Cecīļu dabas takas. 

  

20. novembris

Piepildiet piknika grozu ar mājās gatavotiem un Latvijā ražotiem kārumiem, sēdieties mašīnā un brauciet izbaudīt gleznaino Piebalgas ceļu ainavu! 

Uzkāpiet Viņķu kalna skatu tornī un ļaujiet, lai jūs apņem Latvijas plašā un krāšņa daba. 

Piestājiet Vecpiebalgā, lai izspēlētu interaktīvo pārgājiena spēli “Vecpiebalga piebaldzēna acīm, kas aizraujošā veidā ļaus uzzināt daudz jauna par šo vietu un cilvēkiem.

Piestājiet Vecpiebalgas Viesistabā, izbaudot līdzi paņemtos gardumus. 

Izstaigājiet lauku ekspozīciju „Vēveri”, kur zinoši cilvēki pastāstīs vairāk par to, kā dzīvoja mūsu senči, ko viņi darīja un par ko sapņoja. (Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās:  29181219.) 

    

Jo vairāk kopā piedzīvojam, jo tuvāki kļūstam. Uzdāviniet sev šīs dienas, lai pilnībā pievērstos viens otram. Kopā piedzīvojiet jaunas emocijas, jaunas garšas un jaunas vietas, stiprinot to vienojošo saikni ar savu zemi un vienam ar otru.

 

18. novembris

Veltiet šo dienu krāšņajai Piebalgai, kuras gleznaino ainavu varēsiet novērtēt, uzkāpjot Brežģa kalna skatu tornī. 

Uzziniet daudz jauna par Vecpiebalgu un tās cilvēkiem, piedaloties interaktīvajā spēlē "Latvija piebaldzēna acīm", kuras maršruts iezīmēs Latvijas kontūru. 

Apmeklējiet Piebalgas porcelāna fabriku, kur varēsiet ļauties savai radošajai pusei, apgleznojot porcelāna krūzi, un uzzināt, kā top porcelāna priekšmeti. (Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās: 28451800.)

Ieturiet gardu maltīti latviskās garšās kafejnīcā "Pils", Vecpiebalgas muižā. (Atvērts no plkst. 11.00 līdz 18.00). 

Izbaudiet lauku kino burvību Vecpiebalgas “Kino fermā,  kur 16.00 tiks izrādīta filma “Mana brīvība”. (Biļete: 5 EUR) 

Iegriezieties Skujenē, kur no plkst. 17.00 līdz 22.00 pilsēta iemirdzēsies svētku spozmē akcijā “Izgaismo Skujeni”. 

  

19. novembris

Iesāciet rītu ar skatu, kas paveras no Cīruļkalna skatu torņa. Turpat netālu sākas Cīrulīšu dabas takas, kur pastaiga sola atklāt tādas vietas kā Līgavas alu, Spoguļklintis un Zvanu klintis. Ja būsiet gana klusi un vērīgi, iespējams, pamanīsiet krāšņo zivju dzenīti. 

Kad pēc pastaigas svaigā gaisā gribas piesēst omulīgā kafejnīcā, dodieties atpakaļ uz Cēsu vecpilsētu un izvēlieties sev tīkamāko.

Radiet paši savas īpašās konfektes, apmeklējot veselīgo našķu radītāju "Labas saknes" meistarklasi. (Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 26568037.) 

Izbaudiet vietējo mākslu Cēsu Izstāžu namā, kur izstādē "Dziesma" apskatāmi biedrības "ArtCēsis" mākslinieku apgleznoti porcelāna šķīvji, kas veltīti Dziesmu svētku tradīcijai.  

Palutiniet sevi ar skaistu koncertu Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, kur plkst.16.00 uzstāsies grupa "The Sound Poets" akustiskā koncertsērijā "Pie vienas uguns"

  

20. novembris

Trešās dienas pirmā pietura vedīs uz Ieriķu staciju, kurā varēsiet ielūkoties virtuālās realitātes binoklī un uzzināt vairāk par Cēsu kaujām. 

Paviesojieties Vienkoču parkā, kur pastaigā pa parka taciņām atklāsies dažādi vēsturisku ēku maketi, pirmā smilšu māja Latvijā un Kokamatniecības muzejs. 

Dodieties degustēt novada labāko vīnu Līgatnes vīna darītavā, kura burvību paspilgtina vīndara atraktīvais stāstījums. (Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 26521467.) 

Dodieties izgatavot savu unikālo māla trauku Līgatnes keramikas darbnīcā Līgatnes Amatu mājā. (Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 22848109.) 

Ja vēlaties izbaudīt Latvijas gleznainos ceļus, dodieties uz briežu dārzu "Annas dzirnavas", kur jums būs iespēja doties ekskursijā gida pavadībā, aplūkot un pabarot briežus, kā arī uzņemt oriģinālas fotogrāfijas. (Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 29176917.) 

Pēc skaisto mirkļu un emociju notveršanas, baudiet izsmalcinātu maltīti restorānā "Kannas". (Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 67722288.)  

  

Lai ceļojums būtu izdevies, noteikti laikus rezervē naktsmītni! Novada naktsmītņu piedāvājums aplūkojams ŠEIT.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Pirmdiena, svētdiena SLĒGTS

Top