Senatne mūsdienās

Cēsis
Sunny
28°C
 

SākumsZiņas Ziemas nedēļas nogale Cēsīs

10.12.2020

Ziemas nedēļas nogale Cēsīs

Novembra drēgnumu ir nomainījis decembra sals. Cēsis pamazām iemirdzas svētku lampiņu gaismā un pilsētas veikalu un kafejnīcu  skatlogus rotā Ziemassvētku rotājumi. Pateicoties noturīgajam salam, Cēsu slēpošanas bāzes ir uzsākušas sniega ražošanu un nedēļas nogalē uzsāks darbu.

Nedēļas izskaņā Cēsīs darboties sāks slēpošanas kalni “Žagarkalns” un “Ozolkalns”, kā arī slēpošanas un biatlona centrs “Cēsis”. Slēpošanas kalns “Žagarkalns” plāno atvērt vairākas slēpošanas trases – Cīruļkalna nogāzi visā platumā, kā arī Žagarkalna pirmo nogāzi un abus mācību kalnus. Savukārt slēpošanas kalnā “Ozolkalns” atvērta būs Zaļā trase ar krēsla tipa pacēlāju. Slēpošanas un biatlona centrs ”Cēsis” ziemas sporta cienītājiem piedāvās slēpot pa kvalitatīvu 400 metru garu slēpošanas trasi.  Pirms došanās uz kādu no slēpošanas kalniem vai trasi, nepieciešams pārliecināties par pakalpojuma sniedzēja darba laiku un kārtību, kādā darbosies ziemas aktīvās atpūtas centri.

Katru decembra nedēļas nogali – piektdien, sestdien un svētdien, iestājoties vakara krēslai uz Cēsu Svētā Jāņas baznīcas sienām var vērot gaismas un mūzikas saspēli Adventes noskaņās.  Izgaismošanas priekšnesums notiks katru pusstundu sākot no plkst.17:00 līdz 21:00. Izgaismošanu varēs baudīt līdz pat 6. janvārim! Esot Rožu laukumā, aplūko skaisto Ziemassvētku eglīti un izrotāto laukumu.

Dodies pastaigā pa Ziemassvētku lampiņām izrotāto Cēsu pilsētu, parkiem un laukumiem. Vienības laukumu grezno krāšņa svētku egle, kā arī būs dzirdama Ziemassvētku noskaņu mūzika. Svētku lampiņas iedegtas arī citviet pilsētā. Pēc pastaigas vari iestiprināties ar Cēsu ēdināšanas uzņēmumu gardumiem, izvēloties tos paņemt līdzi vai pasūtot ar piegādi.

Darbojas arī Cēsu Vēstures un mākslas muzejs, kur var aplūkot muzeja 95 gadu jubilejas izstādi “Laika liecinieki” un Cēsu Valsts ģimnāzijas 95 gadu jubilejai veltītu izstādi. Savukārt līdz svētdienai Izstāžu namā baudāma Cēsu profesionālo mākslinieku konkursa izstāde ”Cēsu mākslas balva 2020”. Tāpat iespējams izjust viduslaiku pils auru, pastaigājoties pa pils dārzu un pilsdrupām.

Pasaules Latviešu mākslas centrā var baudīt trimdas latviešu mākslinieku darbus izstādē “Pavasaris Austrālijā” - 27 savās mākslinieciskajās izpausmēs atšķirīgus darbus.

Apmeklē Svētavota dabas parku, kur pa stāvo nogāzi nokāpjot gravas dibenā, ir sajūta, ka esi nokļuvis pasaku valstībā. Pašā centrā, no varenas smilšakmens klints slāņiem iegrožotā gultnē, plūst dzidra ūdens strauts. Adventes svētdienās dabas parkā varēs izbaudīt īpašu Ziemassvētku gaidīšanas noskaņu, svētku gaismās un melodijā ieskautiem malkot karstu ziemas dzērienu.

Atpūtu svaigā gaisā var baudīt kamieļu parkā “Rakši”. Izmanto iespēju doties ģimenes pastaigā, lai 7 hektāru plašājā teritorijā pabarotu parka dzīvniekus. Parkā mīt vairāk kā 80 dzīvnieki, kurus var gan aplūkot, gan kopā ar tiem nofotogrāfēties.

Baudot svētku norises, atceries par piesardzību. Ieturi distanci, valkā sejas aizsargmasku un iespēju robežās dezinficē rokas.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- sestdiena 10:00 - 18:00

Svētdiena 10:00 - 15:00

Top