Senatne mūsdienās

Cēsis
Mostly sunny
27°C
 

SākumsZiņas Ziema Cēsīs!

28.02.2018

Ziema Cēsīs!

Līdz ar gaisa temperatūras pazemināšanos, ir iestājusies kārtīga ziema. Kā šādos laika apstākļos pavadīt brīvo laiku un dalīties priekā ar tuviem cilvēkiem?

Cēsis aicina iedzīvotājus un pilsētas viesus baudīt sniegotās dienas Cīrulīšu dabas takās, kas papildinātas ar jauniem maršrutiem 800 metru garumā - izveidota taka Zvanu klints apskatei un skatu platforma virs Spoguļklints. Tā ir lieliska iespēja aplūkot Gaujas senleju no vēl neredzētiem skatu punktiem, kā arī šī būs piemērota vieta skaistām ziemas pastaigām ģimenes vai draugu lokā.

Svaigā gaisā sasildīties un jautri pavadīt laiku iespējams Cēsu pilsētas slidotavā, kas atrodas Valmieras ielā 2, vecajā tirgus laukumā. Sportiskas aktivitātes var turpināt pat tad, kad ārā iestājusies tumsa, jo slidotava ir apgaismota līdz pat plkst. 23:00. Dodoties slidot, līdzi jāņem savas slidas. Ziemas aktīvistiem pieejama arī Cēsu stadiona slēpošanas trase, kur pēc nepieciešamības ir iespēja arī siltumā pārģērbties. Stadionā slēpot var līdz pat plkst. 20:00, līdzi ņemot personīgo slēpošanas ekipējumu.

Baudiet sniegotās vecpilsētas šarmu, pastaigājoties pa šauri līkumotajām ieliņām un apskatot Cēsu vēsturiski un arhitektoniski izcilos namus, kā piemēram, 13.gs. beigās celto Sv.Jāņa baznīcu, Rātsnamu, Tirgotāju namu, Harmonijas namu un Princešu namu. To un citu ēku pirmajos stāvos atrodas nelieli veikaliņi, kuros iesakām paviesoties. Pēc pastaigas aicinām sasildīties kādā no mājīgajām vecpilsētas kafejnīcām. Pēc vēlmes, iespējams vecpilsētu izzināt arī gida vadītā ekskursijā.

Cēsu pils komplekss ar savu vēsturiski romantisko vidi ir īpašs valdzinājums ne tikai vasarā, bet arī ziemā. Iespējams apskatīt sniegoto pilsētu no augšas kādā no pils torņiem. Kā arī izbaudīt iespēju izstaigāt Viduslaiku pili sveču gaismā, iepazīt muzeja ekspozīciju Jaunajā pilī un smelties radošu iedvesmu Cēsu Izstāžu namā.

Dodieties uz kamieļu parku “Rakši”, lai izbaudītu pasakainas sajūtas, jājot ar kamieli, aptaustot alpakas kažoku, kā arī izejot mierīgā pastaigā pa mežu kopā ar uzticīgo pavadoni lamu. Ļaujies dabiskam priekam ģimenes vai draugu lokā, ko sniegs dzīvnieku klātbūtne un jaunu piedzīvojumu kāre.

Apmeklējiet slēpošanas bāzi “Žagarkalns” un baudiet ziemas priekus uz slēpēm vai snovborda dēļa, toties ja vēlaties izbaudīt vēl kādu izklaidi sniegā, iesakām apmeklēt kameršļūkšanas trases. Piedāvājumā ir 4 nobraucieni, kas liks priecāties gan lielajiem, gan mazajiem aktīvistiem. Trases ir aprīkotas ar virves tipa pacēlāju un sniega kameras pieejamas uz vietas.

Ziemas priekus uz kalna iespējams baudīt arī aktīvās atpūtas kompleksā “Ozolkalns”, kura trases ir vienas no garākajām Latvijā. Kalna trases veidotas maksimāli saglabājot dabisko reljefu, kas ziemas priekus kalnā padara daudz interesantākus.

Cēsu Olimpiskais centrs Priekuļos ir piemērota vieta ziemas sporta entuziastiem, kuri tiek aicināti izmantot slēpošanas-biatlona trasi, kas ir apgaismota un izveidota dažādās grūtības pakāpēs. Pat tad ja mājās neatrodas slēpošanas inventārs, būsiet laipni gaidīti, jo dodoties trasē, to ir iespējams nomāt turpat uz vietas.

 

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

23.06. un 24.06. - SLĒGTS

Top