Senatne mūsdienās


 

SākumsZiņas Māksla un kultūra izstādēs Cēsīs

24.08.2020

Māksla un kultūra izstādēs Cēsīs

Arī šajā nedēļas nogalē baudi mākslu un vēsturi vairākās izstādēs un multimediālās performancēs. Cēsīs pieejams bagātīgs izstāžu piedāvājums, izdabājot dažādiem mākslas mīļotājiem.

Cēsu Izstāžu namā no 24. jūlija apmeklētājiem ir skatāmas divas jaunas izstādes - gleznotāja Arta Butes izstāde “ArtIsCool” un tēlnieka Ivara Miķelsona izstāde “Uzkāp tur, nezin kur..”. Izstādē “ArtIsCool” dominē divas tēmas – daba un klusā daba. A.Butes darbiem raksturīgi tādi netradicionāli krāsu savienojumi kā okers, perlamutrs, violets un ultramarīns. Tas piešķir audekliem zināmu dekoratīvu efektu un ļauj vilkt paralēles ar pasaulslavenā austrieša Gustava Klimta gleznām. Savukārt izstādē “Uzkāp tur, nezin kur..” būs redzami dažadu tēmu un periodu I.Miķelsona veidoti tēlniecības darbi. “Manas skulptūras neatrisina nekādas globālas problēmas, nemaisās politikā, nepiņķerējas sarežģītās koncepcijās un nešokē, lai tā piesaistītu uzmanību.”, skaidro tēlnieks.

Cēsu Mākslas festivāla  ietvaros Cēsu Laikmetīgās mākslas centrā (Raiņa ielā 27) no 25. jūlija līdz 28. augustam ir skatāma vizuālās mākslas izstāde “Skaņa, ko redzam. Telpa, ko dzirdam”, kurā piedalās mākslinieki Kaspars Groševs, Pēteris Līdaka, Artūrs Punte, Jēkabs Voļtovskis, Krišs Salmanis, Kristaps Ģelzis un Ģirts Bišs. Izstādes kuratores ir Daiga Rudzāte un Žanete Skarule. Izstāde mēģina atklāt skaņas daudzietilpīgo dabu un teju bezgalīgi daudzveidīgo ietekmi cilvēka iztēles laukā, vienlaikus pievēršot uzmanību tam, cik ietekmīga telpas sastāvdaļa ir tās skaņa.  Savukārt koncertzāles "Cēsis" mākslas galerijā var aplūkot SEB stipendiātu finālistu glezniecības darbu izstādi. Finālistu četrinieku veido jaunie gleznotāji: Madara Kvēpa, Laura Veļa, Ingrīda Ivane un Jānis Šneiders. Izstādes kuratore Inese Rozentāla.    

Cēsu pilsmuižas klētī (Pils laukumā 3) iepazīt var latviešu vecmeistaru gleznas multimediālajā izstādē “Simbolisms”, kurā “atdzīvojas” vairāk kā 40 izcilu mākslinieku darbi. Īpaši radītas kustīgas animācijas un latviešu komponistu mūzika un dzeja atdzīvina telpu neparastā piedzīvojumā.

Pārsteidzošus un varonību apliecinošus indivīdu pretošanās stāstus atklāt var ekspozīcijā “Sirdsapziņas ugunskurs”, kas izveidota padomju laika īslaicīgās aizturēšanas izolatorā un vēsta par Latvijas okupāciju! Ekspozīcija sniedz padziļinātu ieskatu vietējās kopienas patriotismā un motivācijā.

Cēsu pils komplekss aicina iepazīt mākslu un vēsturi vairākās multimediālās izstādēs. Cēsu pils Bēniņu zāle aicina doties ceļojumā laikā, lai iepazītu Cēsu Vēstures un mākslas muzeja krājumu izstādē “Laika liecieki”. Izstāde veidota, lai suminātu Cēsu muzeja 95 gadu jubileju. Tāpat no 20. augusta līdz 20. septembrim Cēsu muzejā ir apskatāma izstāde “Pieskarties debesīm”.  Tā veltīta Dailes teātra aktierim un ansambļa “Rīgas Pantomīma” dibinātājam – Robertam Ligeram. Savukārt viduslaiku pils abi torņi multimediālās ekspozīcijās stāsta par pils vēsturi un iedzīvotājiem. Rietumu tornī var uzzināt Cēsu pils stāstu no tās rašanās līdz mūsdienām, savukārt dienvidu tornis vēsta par pils aizsardzības funkcijām.

Pasaules Latviešu mākslas centrā ikviens ir aicināts aplūkot gleznotāja Rolanda Kaņepa darbu izstādi “Tēlu karuselis”. Rolands Kaņeps (1925-2011) bija latviešu trimdas gleznotājs, ievērojams ar figurālām kompozīcijām, kurām raksturīgs provokatīvs saturs. Mākslinieks glezno figurālas kompozīcijas, kas balstītas uz Bībeles un antīkās mitoloģijas sižetiem, savus varoņus ietērpdams mūsdienu cilvēku apģērbā un ievietodams sadzīviskā mūsdienu vidē. Izstāde būs skatāma no 3. jūlija līdz 11. septembrim.

Laikmetīgās mākslas izstāde “STOP MAKING SENSE” vecajā Cēsu alus brūzī. Kopš 7. augusta Zinātnes un mākslas centrā “Brūzis” Cēsīs ir apskatāma JCE Biennāles 2019 – 2021 “Eiropas jaunrade” laikmetīgās mākslas izstāde “STOP MAKING SENSE”. Tajā ir redzami laikmetīgās mākslas darbi, ko veidojuši 55 jaunie mākslinieki no septiņām Eiropas valstīm: Francijas, Dānijas, Itālijas, Spānijas, Portugāles, Latvijas un Rumānijas.

Vakara noslēgumā dodies uz Rožu laukumu, piesēdi kādā no kafejnīcām un nesteidzīgi izbaudi Sv.Jāņa baznīcas muzikālās izgaismošanas performanci.  Arī šajā nedēļas nogalē (piektdien un sestdien) plkst. 22.00 un 23:00 baznīca iemirdzēsies krāšņās gaismās. Divu gadu veiksmīgas sadarbības rezultātā no idejas līdz tās īstenošanai tapusi baznīcas izgaismošanas muzikālā performance. Tas ir īpašs noskaņas stāsts, kuru ir vērts izbaudīt katram cēsniekam un pilsētas viesim.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Pirmdiena, svētdiena SLĒGTS

Top