Senatne mūsdienās

Cēsis
Showers
18°C
 

SākumsZiņas Cēsu Izstāžu nams piedāvā baudīt mākslu jaunās izstādēs

19.07.2020

Cēsu Izstāžu nams piedāvā baudīt mākslu jaunās izstādēs

Cēsu Izstāžu namā no 24. jūlija apmeklētājiem būs skatāmas divas jaunas izstādes - gleznotāja Arta Butes izstāde “ArtIsCool” un tēlnieka Ivara Miķelsona izstāde “Uzkāp tur, nezin kur..”.

Izstādē “ArtIsCool” dominē divas tēmas – daba un klusā daba. Darbos daudz var redzēt dažādu ainavu vērojumu variācijas. Savukārt kluso dabu uzstādījums balstīts uz klasisku “nature morte” interpretāciju. “Mode ir mainīga, bieži samākslota, kamēr klasika ir konstants lielums ar savu pievienoto vērtību”, uzskata A.Bute.

Artis Bute ir spilgts modernās Latvijas mākslinieku paaudzes pārstāvis, kurš nebīstas eksperimentēt ar stiliem un krāsu paleti. Viņa darbiem raksturīgi tādi netradicionāli krāsu savienojumi kā okers, perlamutrs, violets un ultramarīns. Tas piešķir audekliem zināmu dekoratīvu efektu, kas ļauj daudziem kritiķiem vilkt paralēles ar pasaulslavenā austrieša Gustava Klimta gleznām.

Izstādē “Uzkāp tur, nezin kur..” būs redzami dažadu tēmu un periodu I.Miķelsona veidoti tēlniecības darbi. Mākslinieks par savu personālizstādi saka: “Liels prieks izstādīt savus darbus Cēsīs, jo tie nav ciemojušies šajā skaistajā pilsētā. Izstādē “Uzkāp tur, nezin kur...” atļāvos parādīt dažādu tēmu un periodu skulptūras, kuras visas tomēr vieno – un tad. Manas skulptūras neatrisina nekādas globālas problēmas, nemaisās politikā, nepiņķerējas sarežģītās koncepcijās un nešokē, lai tā piesaistītu uzmanību. Īsi mirkļi no dzīves  -  manējās, jūsējās – ir tie, kas paliek līdz pašām garā kāpiena beigām. Un tos es pārvēršu savās skulptūrās, nedaudz pievienojot  ironijas pēcgaršu. Kāpjam nezin kur kopā.”

Ivars Miķelsons absolvējis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas - tēlniecības nodaļu un Latvijas Mākslas akadēmijas - tēlniecības nodaļu. Pašlaik strādā par pedagogu PIKC Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas - formas dizaina programmā. Regulāri piedalās izstādēs, plenēros un citos mākslas projektos. Mākslinieks skulptūras atrodamas privātkolekcijās Latvijā, Francijā, Austrijā, ASV un citur.

Abas izstādes būs skatāmas no 24.jūlija līdz 6 septembrim, Cēsu Izstāžu namā, Pils laukumā 3. Darba laiks: no otrdienas līdz svētdienai 10:00 – 18:00. Biļešu cenas: EUR 2.00 (studenti, pensionāri, Cēsu drauga karte), EUR 3.00 (pieaugušie).

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

Top