Senatne mūsdienās


 
×

SākumsKo redzētTOP objektiCēsu pils komplekss

Cēsu pils komplekss

Cēsu pilsētas pirmsākumi meklējami jau 800 gadus tālā pagātne. Tie saistīti ar Cēsu viduslaiku pili, ap kuru jau 13.gadsimtā izveidojās pilsēta. Pils cauri gadsimtiem ir dalījusi savu likteni ar Cēsu pilsētu cīņās pret krievu, poļu un zviedru karapulkiem. Vairākkārt pārbūvēta un paplašināta, Cēsu pils savu pašreizējo arhitektonisko veidolu ieguva 16. gadsimta sākumā. Šobrīd tas ir iespaidīgākais pilsdrupu ansamblis Baltijā, kas viesus piesaista ar savu viduslaiku arhitektūras romantisko pievilcību.

Cēsu pils kompleksā iespējams apskatīt Viduslaiku pili, Jauno pili un Izstāžu namu. Pils apmeklētāju centrā saņēmuši lukturīšus, Jūs varēsiet apskatīt pils Viduslaiku pils Rietumu torni un tajā esošo mestra dzīvojamo telpu - unikālu 16. gadsimta interjeru ar greznu zvaigžņu velvi, mākslīgā akmens masas velvju konsolēm un sienu gleznojumu fragmentiem. No torņa bēniņstāva paveras iespaidīgs skats uz pārējām pilsdrupu daļām, priekšpilīm, Pils parku, un pilsētu. Dienvidu tornī, kas agrāk ticis izmantots, kā pils aizsardzības tornis, līdz oktobrim apskatāma jauna, multimediāla ekspozīcijas “Dzīve uz pulvermucas”.

Cēsu Jaunā pils kopā ar pilsmuižas vēsturiskā centra teritoriju un Livonijas ordeņa viduslaiku pilsdrupām veido vienu no pašiem nozīmīgākajiem un romantiskākajiem Vidzemes reģiona un Austrumbaltijas kultūrvēsturiskajiem objektiem. Jaunā pils ir viena no nedaudzajām 18. gadsimta pilsmuižas kungu dzīvojamām mājām Latvijā, kura iecelta viduslaiku pils nocietinājumu sistēmā – torņa un vārtu aizsardzības ēkas vietā. Tās vēsture mērāma turpat piecu gadsimtu garumā. Kopš 1949.gada Jaunajā pilī iekārtots Cēsu Vēstures un mākslas muzejs.

Cēsu Izstāžu nams ir neparasts ar savu telpu arhitektonisko risinājumu. Izteiksmīgās, koka konstrukcijām veidotās telpas divos stāvos, sniedz iespējas rīkot daudzveidīgas izstādes, bet telpu izcilā akustika – regulārus mūzikas koncertus. Ar daudzveidīgu izstāžu, koncertu un citu sarīkojumu darbību Izstāžu nams iekļaujas Cēsu, Latvijas un pasaules kultūras procesos.

Vairāk  informācijas un senas leģendas uzzināsiet, ja dosieties ekskursijā ar gidu – ekskursijas pa vecpilsētu, kā arī pili un Cēsu apkārtni jāpiesaka iepriekš pa tālruni +371 26576111 vai pils@cesis.lv

 

Foto no Cēsu TIC arhīva

Pils laukums 9, Cēsis

+37126576111, +37164121815

www.cesupils.lv


Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Pirmdiena, svētdiena SLĒGTS

Top