Senatne mūsdienās


 
×

SākumsKo redzētVēstureCēsu Jaunā pils

Cēsu Jaunā pils

Cēsu Jaunā pils kopā ar pilsmuižas vēsturiskā centra teritoriju un Livonijas ordeņa viduslaiku pilsdrupām veido vienu no pašiem nozīmīgākajiem un romantiskākajiem Vidzemes reģiona un Austrumbaltijas kultūrvēsturiskajiem objektiem. Jaunā pils ir viena no nedaudzajām 18. gadsimta pilsmuižas kungu dzīvojamām mājām Latvijā, kura iecelta viduslaiku pils nocietinājumu sistēmā – torņa un vārtu aizsardzības ēkas vietā. Tās vēsture mērāma turpat piecu gadsimtu garumā.

Kopš 1949.gada Jaunajā pilī iekārtots Cēsu Vēstures un mākslas muzejs. Interjeru ekspozīcija stāsta par Jaunās pils un pilsmuižas īpašnieku grāfu Zīversu dzimtas vēsturi un iepazīstina ar interjeru kultūru 18.-19. gadsimtā kā vācbaltu kultūras mantojuma būtiskāko sastāvdaļu. Te iespējams aplūkot uz Lielā salona sienām restaurēto gleznieciski augstvērtīgo rožu motīvu brīvrokas gleznojumu, kā arī bīdermeijera stila interjera apdares paraugu Kafijas istabā. Otra ekspozīcija “Cēsis – Latvijas vēstures simbols” interaktīvā veidā aicina apmeklētāju izstaigāt cauri gadsimtiem un iepazīstina ar nozīmīgiem faktiem un notikumiem, kuri atstājuši savu ietekmi ne vien uz Cēsīm, bet arī uz Latvijas un pat visas Eiropas vēsturi.

Jaunās pils Lademahera tornis ir uzskatāms par vienu no pirmajiem neogotikas piemēriem Latvijas muižu arhitektūrā, un no tā paveras brīnišķīgs skats uz pilsdrupām un Gaujas Nacionālā parka mežu ieskauto pilsētu. Tornī uzvilktais karogs lepni apliecina, ka Cēsis ir Latvijas nacionālā karoga dzimtene.

Vairāk  informācijas un senas leģendas uzzināsiet, ja dosieties ekskursijā ar gidu – ekskursijas pa vecpilsētu, kā arī pili un Cēsu apkārtni jāpiesaka iepriekš pa tālruni +371 26576111 vai pils@cesis.lv

 

Foto no Cēsu TIC arhīva

Pils laukums 9, Cēsis

www.cesupils.lv


Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Pirmdiena, svētdiena SLĒGTS

Top