Senatne mūsdienās


 
×

SākumsKo redzētVēstureCēsu Viduslaiku pils

Cēsu Viduslaiku pils

Cēsu pilsētas pirmsākumi meklējami jau 800 gadus tālā pagātne. Tie saistīti ar Cēsu viduslaiku pili, ap kuru jau 13.gadsimtā izveidojās pilsēta. Pils cauri gadsimtiem ir dalījusi savu likteni ar Cēsu pilsētu cīņās pret krievu, poļu un zviedru karapulkiem. Vairākkārt pārbūvēta un paplašināta, Cēsu pils savu pašreizējo arhitektonisko veidolu ieguva 16. gadsimta sākumā. Šobrīd tas ir iespaidīgākais pilsdrupu ansamblis Baltijā, kas viesus piesaista ar savu viduslaiku arhitektūras romantisko pievilcību.

Pils apmeklētāju centrā saņēmuši lukturīšus, Jūs varēsiet apskatīt pils rietumu torni un tajā esošo mestra dzīvojamo telpu - unikālu 16. gadsimta interjeru ar greznu zvaigžņu velvi, mākslīgā akmens masas velvju konsolēm un sienu gleznojumu fragmentiem. No torņa bēniņstāva paveras iespaidīgs skats uz pārējām pilsdrupu daļām, priekšpilīm, Pils parku, un pilsētu. Dienvidu tornī no maija līdz septembra beigām skatāma multimediāla ekspozīcija "Dzīve uz pulvermucas", kas vēstī par 500 gadus tālu pagātni, kad Livonijas iedzīvotāji dzīvoja nenovēršamu pārmaiņu priekšnojautās. Dienvidu tornis, kas savulaik tika dēvēts par Garo Hermani, ir viens no ievērojamākajiem viduslaiku militārās arhitektūras paraugiem Baltijā.
Pils dārzā vasarā nedēļas nogalēs ikvienam tiek dota iespēja kopā ar pils iedzīvotājiem izmēģināt dažādas viduslaiku spēles un rotaļas, apgūt senas amatu prasmes un kopā ar pils dārznieku izpētīt viduslaiku dārzā augošos dārzeņus, augļus un garšvielas.

Senās rotu kalves apmeklētājiem dota iespēja iepazīties ar seno latviešu rotkaļu darbiem. Šeit var apskatīt seno rotu atdarinājumus un no Daumanta Kalniņa stāstījuma uzzināt par seno bronzas un sudraba rotu nozīmi un valkāšanas tradīcijām. Apmeklētājiem ir iespēja iejusties seno rotu valkātāju lomā, pielaikojot rotu atdarinājumu komplektus.

Vairāk  informācijas un senas leģendas uzzināsiet, ja dosieties ekskursijā ar gidu – ekskursijas pa vecpilsētu, kā arī pili un Cēsu apkārtni jāpiesaka iepriekš pa tālruņiem +371 64121815 vai +371 26576111 vai pils@cesis.lv

Foto no Cēsu TIC arhīva

Pils laukums 9, Cēsis

+37126576111

www.cesupils.lv
Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Pirmdiena, svētdiena SLĒGTS

Top