Senatne mūsdienās

Cēsis
Clear
3°C
 

SākumsZiņas 10+1 ideja lieliskai rudens nedēļas nogalei Cēsu pusē

02.10.2020

10+1 ideja lieliskai rudens nedēļas nogalei Cēsu pusē

Rudeni dodies baudīt uz Cēsīm! Apmeklē mākslas un vēstures izstādes, baudi koncertus un gūsti neaizmirstamus iespaidus Cēsu Jaunās pils izlaušanās istabā un uguns naktī Vienkoču parkā. Esam apkopojuši vairākas idejas lieliskām brīvdienām Cēsu pusē.

1.Gūsti piedzīvojumu devu Cēsu Jaunajā pilī un izmēģini savus spēkus izlaušanās istabā “Cēsu kauju leģendas”. Izmantojot atjautību, ievērojot sakarības un atrodot telpā paslēptus priekšmetus, vienas stundas laikā ir jāizkļūst no slēgtas telpas. Spēlei nepieciešama obligāta iepriekšēja rezervācija pa tālruni 26576111.

2.Iepazīsti Cēsu Valts ģimnāziju, apmeklējot izglītības iestādei veltīto 95 gadu jubilejas izstādi  “Cēsu Valsts ģimnāzija Latvijas valstij. No Millera reālskolas līdz valsts ģimnāzijai” Cēsu muzeja Semināru zālē jau no 2. oktobra.

3.Piektdienas un sestdienas vakarā dodies uz Rožu laukumu, lai plkst. 20.00, 21.00, 22.00 un 23.00 vērotu, kā Svētā Jāņa baznīca iemirdzas krāšņās gaismās. Sakrālo celtni iesakām apmeklēt arī dienas laikā un uzkāpt baznīcas tornī, lai vērotu Cēsu panorāmu. Cēsu Sv. Jāņa baznīca oktobrī darbojas no otrdienas līdz piektdienai no plkst.12.00-16.00, bet sestdien un svētdien no plkst.11.00-17.00. Pirmdien baznīca ir slēgta.

4.Baudi rudens pastaigas Cēsu vecpilsētā un dabā! Iesakām izmantot pastaigu maršrutus “Hanzas tirgotājam pa pēdām” un “Garšas un amatu prasmes Cēsīs”, kā arī maršrutu pa Cīrulīšu dabas takām ar tām pievienoto Gaujas līču posmu un pastaigas Mežtakas posmā. Citu skatu punktu rudenīgajām pārvērtībām dabā sniegs neliels laivu brauciens pa Gauju.

5.Kavējies atmiņās par zaļo un ziedošo pavasari Pasaules latviešu mākslas centrā (Lielā skolas iela 6), kur ir skatāma izstāde “Pavasaris Austrālijā” - 27 savās mākslinieciskajās izpausmēs atšķirīgu Austrālijas mākslinieku darbi.

6.Pārsteidzošus un varonību apliecinošus indivīdu pretošanās stāstus atklāj ekspozīcijā “Sirdsapziņas ugunskurs”, kas izveidota padomju laika īslaicīgās aizturēšanas izolatorā un vēsta par Latvijas okupāciju! Ekspozīcija sniedz padziļinātu ieskatu vietējās kopienas patriotismā un motivācijā.

7.Dodies rudenīgā pastaigā pa Cēsu viduslaiku pils dārzu un lukturīšu gaismā uzkāp Viduslaiku pils Rietumu tornī. Vēl visu oktobri pils apmeklētāji tiks priecēti ar multimediālo izstādi “Cēsu pils stāsts”. Pievērs uzmanību, ka no 1.oktobra ir mainījies pils kompleksa darba laiks. Tas darbojas no otrdienas līdz svētdienai no plkst.10.00 – 18.00. Pirmdien – slēgts.

8.Baudi nedēļas nogali kopā ar orķestri “Kremerata Baltica” koncertzālē “Cēsis”. Pasākuma programmā notiks trīs koncerti 3. un 4. oktobrī gan pašiem mazākajiem klausītājiem, gan pieaugušajiem.

9.Maģiskas sajūtas sveču gaismā gūt varēs 3. oktobra vakarā Vienkoču parkā, kur notiks gadskārtējā uguns nakts. Tas ir gaismas un noskaņu vakars, kad vienu īso rudens dienu padarām gaišāku un mirdzošāku. Arī šogad pasākuma pamatkoncepcija paliek nemainīga.

10.3. oktobrī apmeklē Ungurmuižu, kur tiks atklāta mākslinieces Ingrīdas Rutkas personālizstāde “Itālijas piezīmes. Tekstils. Šķiedra Fotogrāfija”. Vakara gaitā būs arī neliels koncerts, kad varēs baudīt itāļu komponistu mūziku Naura Indzera un Helēnas Kundrātas izpildījumā. Ieeja pret ziedojumu.

+1. Dodies uz Āraišu Ezerpils arheoloģisko parku, lai aplūkotu īstu ezerpili un sajustu senās dzīves auru. Savukārt apmeklētāju centrā iepazīsti oriģinālās liecības, kuras iegūtas arheoloģiskajos ierakumos pagājušajā gadsimta 60. un 70.gados, kā arī uzzini arheologa Jāņa Apala stāstu.

Lai izdevusies un jauka nedēļas nogale Cēsīs!

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- sestdiena 10:00 - 18:00

Svētdiena 10:00 - 15:00

Top