Senatne mūsdienās


 

SākumsZiņas Vienkoču parkā notiks gadskārtējā Uguns nakts

23.09.2022

Vienkoču parkā notiks gadskārtējā Uguns nakts

1.oktobrī no plkst. 18:30 Vienkoču parkā notiks gadskārtējā Uguns Nakts. Gaismas un noskaņu vakars, lai vienu īso rudens dienu padarītu ilgāk gaišu un uzlādētu sevi ziemas tumšajam periodam. Kopš pašiem pirmsākumiem Uguns Nakts tiek rīkota jau 18.gadu, bet publiska tā kļuva pirms 15 gadiem, kad 2007. gadā Vienkoču parks tika atvērts apskatei. Arī šogad pasākuma pamatkoncepcija paliek nemainīga.

Gaismu mežs, Uguns žonglieri no FireSpirit, Uguns rituāli ar folkloras kopu “Delve”, sadziedāšanās ar folkloras kopu “Ore”, Elektrisko ģitāru skaņas pie Līgatnes upes relaksējoši ambientā stilā, bet veļu gravā psihodēliskā roka stilā. Gaismu mežā VAAKS / VAKUUMS eksperimentālas, improvizācijas mūzikas projekts ar elektronikas un dzīvo mūzikas instrumentu elementiem. Šogad Uguns Nakts koncertā uzstāsies trīs mūziķi, Roberts Vidzidskis (didžeridū, elektronika, ģitāra) Sandra Kaņepe (taustiņinstrumenti, ģitāra, balss) Rita Kaipšteina (čells). Pasākuma sākumā vienā no mūzikas vietām Edgars Pienene improvizācijas - ambient/neo-folk/synthwave un Val Ray improvizācijas - ambient / synthwawe / experimental. Šogad Uguns Naktī būs arī Harijs Vagrants ar Handpan skaņu burvībām.

Lāpu darbnīca, sveču liešana, loku šaušana, vizināšanās zirga mugurā, tāšu darbnīca, zāļu sievas, zīlnieces un citas aktivitātes.

Dabā gatavots ēdiens no šefpavāra Elmāra Taņņa, Līgatnes pavāru mājas, šefpavāra Renāra Purmaļa, Ilzes Valges Ceļojošai picu namiņš un vietējā Suses Burgernīca. Šogad īpaša diena būs šefpavāram Elmāram Tannim, viņam šajā dienā ir dzimšanas diena un to viņš atzīmēs pie mums un sola atvest savu lielo picas krāsni. Līgatnes vīna darītava un “Ledus vīni” piedāvās sildošus dzērienus rudenīgajam laikam.

Galvenās aktivitātes no 18:30 - 22:00.  Tās visas, nesteidzīgi staigājot, pašas atradīsies. Svarīgi, nebaidīties ieskatīties arī kādos attālākos Vienkoču parka nostūros, kur kāda gaismiņa spīd.

Lai papildinātu Uguns Nakts noskaņu un 21:00 piedalītos lāpu gājienā, iesakām līdzi paņemt lāpas, kuras aizdegt, ejot pa parka takām.

Ieejas maksa (uz vietas norēķināties varēs tikai skaidrā naudā):

- pieaugušajiem 10 eiro,
- jauniešiem no 7 līdz 17 gadiem 6 eiro,
- bērniem līdz 6 gadiem – bezmaksas.

Biļetes ir iespējams iegādāties arī iepriekšpārdošanā: ŠEIT

Lai labsajūta būtu pilnvērtīga, apģērbieties laika apstākļiem atbilstoši!

Par cik mūsu teritorijā var novietot nelielu skaitu automašīnu, lūdzam auto novietot Augšlīgatnes teritorijā tik tālu, cik ar kājām esat gatavi atnākt līdz mums un aiziet atpakaļ, tas atvieglos sastrēguma iespējamību un iespējams, ievērojami ietaupīs Jūsu laiku. Lūgums auto novietot atļautās vietās, izvērtējot ceļa platumu, lai citi autobraucēji tiktu garām un nenovietot pret dzīvojamo māju iebrauktuvēm.

Papildus informācija www.vienkoci.lv

Informāciju sagatavoja Vienkoču parka veidotājs Rihards Vidzickis.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Pirmdiena, svētdiena SLĒGTS

Top