Senatne mūsdienās

Cēsis
Mostly clear
18°C
 

SākumsZiņas Vairāki Cēsu un apkārtnes tūrisma uzņēmēji saņēmuši kvalitātes zīmi "Gājējam draudzīgs"

11.03.2021

Vairāki Cēsu un apkārtnes tūrisma uzņēmēji saņēmuši kvalitātes zīmi "Gājējam draudzīgs"

Aktīva atpūta dabā šobrīd ir īpaši aktuāla, un došanās pārgājienos ir lielisks veids, kā iepazīt Latvijas dabu. Kopš pagājušā gada rudens Latvijā tiek piešķirta atpazīstamības zīme "Gājējam draudzīgs", lai palīdzētu kājāmgājējiem atrast pakalpojumu sniedzējus, kas izprot viņu vajadzības un padara pārgājiena pieredzi vēl pozitīvāku. Sagaidot pavasari, “Gājējam draudzīgs” zīmi Vidzemē saņems vēl 34 tūrisma pakalpojumu sniedzēji.  Kvalitātes zīme piešķirta arī vairākiem Cēsu un apkārtnes novadu tūrisma uzņēmējiem.

Zīmi Amatas novadā saņēmuši kempings "Oškalns" un Āraišu ezerpils Arheoloģiskais parks. Priekuļu novadā -  brīvdienu māja "Lejas ozoli", Liepas muiža, z/s "Ieviņas un brīvdienu māja "Vējaines". Līgatnes novadā - rehabilitācijas centrs "Līgatne", Līgatnes novada tūrisma informācijas centrs, kanoe kempings "Makars", Rīgas kalna apartamenti, apartaments G18 un Līgas Gaujas ielas apartamenti. Savukārt Cēsu novadā -  apartamenti "Camino Cēsis" un apartamenti Rīgas ielā 20/1, kā arī Žagarkalna kempings un pirtiņa.

Kopumā līdz šim Vidzemē piešķirtas jau 44 šādas zīmes. Latvijā zīmi piešķir komisija, kurā ir 13 dalībnieki – gan valsts iestādes, gan organizācijas, kuras atbalsta kājāmiešanu, aktīvo atpūtu un dabas tūrismu. Zīme nav piesaistīta kādai konkrētai takai vai maršrutam, bet ir apliecinājums, ka attiecīgais pakalpojumu sniedzējs izprot pārgājienu tūristu vajadzības. Zīmei "Gājējam draudzīgs" ir vienota vizuālā identitāte visās trīs Baltijas valstīs.

2021. gada februāra izskaņā notika otrā Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly komisijas sēde Latvijā. Interese par zīmes saņemšanu bija liela – uz šo sēdi tika saņemts daudz pieteikumu. Balstoties uz kandidātu sniegto pašnovērtējumu par atbilstību kritērijiem, komisija lēma zīmi piešķirt 87 tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, no kuriem 34 atrodas Vidzemē.

Pārgājienu cienītāji tiek aicināti baudīt aktīvas brīvdienas gan „Mežtakā” (www.meztaka.lv), gan citos pārgājienu maršrutos un pašiem pārliecināties par "Gājējiem draudzīgs" objektu viesmīlību! Ja zināt kādu gājējiem draudzīgu vietu, rosiniet viņus pieteikties zīmes saņemšanai.

Pieteikšanās zīmei
Nākamā zīmes piešķiršanas komisijas sēde notiks 2021. gada 18. maijā. Pieteikumi tiks pieņemti līdz 12. maijam. Lejupielādējiet pieteikuma anketas un uzziniet vairāk par zīmi "Gājējam draudzīgs"; ej.uz/gajejiemdraudzigs

Zīmes “Gājējam draudzīgs” koncepts izveidots projektā "Pārrobežu pārgājiena maršruts "Meža taka"", kas tiek īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam finansiālu atbalstu, sadarbojoties Latvijas un Igaunijas partneriem.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

Top