Senatne mūsdienās


 

SākumsZiņas Tūrisma uzņēmēji un pašvaldības pārstāvji sanāk kopā, lai radītu jaunus tūrisma pakalpojumus

21.10.2023

Tūrisma uzņēmēji un pašvaldības pārstāvji sanāk kopā, lai radītu jaunus tūrisma pakalpojumus

Septembrī Cēsu novada tūrisma attīstības aģentūra un ar tūrismu saistītie uzņēmēji aizvadīja Tūrisma attīstības darbnīcu, kas notika Dzērbenes pilī. Dienas kārtībā bija jautājumi par aģentūras paveikto tās pastāvēšanas pirmajā gadā, nākotnes plāni un nozares attīstības tendences, kā arī uzņēmēju un pašvaldības pārstāvju sadarbības veicināšana, kas rezultētos jaunos tūrisma piedāvājumos. 

Pasākumā piedalījās tūrisma uzņēmēji no visa plašā Cēsu novada: Cēsīm, Amatas, Pārgaujas, Līgatnes, Priekuļu, Vecpiebalgas un Jaunpiebalgas apvienībām, pārstāvot viesmīlības nozari un ēdināšanas pakalpojumus, aktīvā tūrisma, radošo industriju, kultūrvēstures un dabas objektus. Lai veicinātu dialogu un izpratni par tūrisma organizēšanas un atbalsta funkcijām novadā, darbnīcā piedalījās Cēsu novada Centrālās administrācijas Attīstības pārvaldes un tās Uzņēmējdarbības attīstības nodaļas, Īpašumu apsaimniekošanas pārvaldes, Cēsu novada pašvaldības iestādes "Kultūras pārvalde" pārstāvji, kā arī Uzņēmējdarbības un attīstības komitejas vadītājs, deputāts Indriķis Putniņš. 

Atskatoties uz paveikto, uzņēmēji atzinīgi novērtēja aģentūras realizētās mārketinga aktivitātes. Gada pirmajā pusē tika izstrādāts vienotais Cēsu novada tūrisma zīmols “Cēsu novads pievelk”, piesaistot ārējo finansējumu tika realizēta reklāmas kampaņa Igaunijā, veidoti jauni maršruti un ceļveži dažādām mērķauditorijām, piedāvājumi skolēniem un ģimenēm ar bērniem.  Aģentūra pārstāvēja novadu vairākās starptautiskās nozares izstādēs un uzņēma ārzemju mediju un tūroperatoru pārstāvjus. 

Šobrīd norit darbs pie jaunas Cēsu novada tūrisma mājaslapas izveides. To ļoti gaida ne vien uzņēmēji, bet arī aģentūras darbinieki, kuri turpmāk varēs sniegt pilnīgāku un precīzāku informāciju visiem interesentiem, kas plāno apmeklēt Cēsu novadu. Visiem Tūrisma attīstības darbnīcas dalībniekiem bija iespēja izteikt savu viedokli un ieteikumus par aģentūras nākamā gada budžeta izlietojumu un noteikt veicamo pasākumu prioritātes. 

Darbnīcas praktiskajā daļā dalībnieki vairākās darba grupās radīja jaunus tūrisma piedāvājumus dažādām mērķa grupām, papildus iepazīstot cits citu neformālā gaisotnē un atrodot kopīgus saskares punktus sniegto pakalpojumu attīstīšanā. Kopstrādes darbību koordinēja Vidzemes Augstskolas asociētais profesors, HESPI vadošais pētnieks un tūrisma eksperts Andris Klepers. Pasākuma noslēgumā tika nolemts, ka šādas tikšanās ir nepieciešamas, nākamā tiek plānota 2024.gadā. 

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Pirmdiena, svētdiena SLĒGTS

Top