Senatne mūsdienās

Cēsis
Showers
18°C
 

SākumsZiņas TaDaa! ielu mākslas festivāls Cēsīs

01.09.2020

12. septembrī Cēsu pilsētā atgriežas TaDaa! ielu mākslas festivāls, kuru pirmo reizi iepazinām pagājušajā gadā, kad tas atceļoja uz Cēsīm un Rīgu Baltijas tūres ietvaros. Šogad festivāls notika Tallinā, un esam priecīgi paziņot, ka arī Cēsīs notiks īpašs festivāla izlaidums vienas dienas garumā ar dalībniekiem no Baltijas valstīm. Festivāls ir bezmaksas, un domāts dažāda vecuma skatītājiem.

DIENAS PROGRAMMA // Rožu laukums // plkst. 13.00-16.00

RĪGAS CIRKA SKOLAS DARBNĪCAS

Cirka rotaļu laukums būs sadalīts 2 tematiskajās zonās:

  • Objektu manipulācija ar Poi, kas radusies Jaunzēlandē ap 1500 gadu. Pamatā ir manipulācija ar divām virvēm, kuras galos iekārti smagumi un mākslinieks veido deju ritmiski griežot virves dažādās ģeometriskās trajektorijās.
    Poi izgatavošanas darbnīcā bērni un jaunieši tiks aicināti izgatavot pašiem savu Poi komplektu, kuru viņi varēs izmantot, lai piedalītos objektu manipulācijas darbnīcā, un vēlāk ņemt līdzi uz mājām, lai attīstītu savas iemaņas.
  • Lielo burbuļu darbnīca, kas radīs prieku ne tikai darbnīcas dalībniekos, bet arī uzburs svētku atmosfēru arī garāmgājējiem. Ziepju burbuļu palaišanas rīku izgatavošanas darbnīcā cirka skolas asistenti apmācīs apmeklētājus, kā izgatavot gigantisko ziepju burbuļu palaišanas rīkus no kokvilnas auklas un ziepju kociņiem.
    Tie, kas jau būs izgatavojuši savus ziepju burbuļus, varēs doties uz Ziepju burbuļu palaišanas darbnīcu – uz laukumiņiem ar bļodām, kurās sapildīts ziepju burbuļu šķidrums –, un izmēģināt savu jauno ziepju burbuļu veidošanas rīku.

Laukums būs veidots tā, lai pēc iespējas dažādāka vecuma bērni varētu iepazīt dažādas cirka disciplīnas un iegūt pamatiemaņas. Cirka rotaļu laukumā tiks nodrošināti atbilstošie drošības un sanitārie pasākumi.

 

VAKARA PROGRAMMA // Mākslas telpas MALA pagalms // plkst. 19.00-21.00

  • ALEKSEJS SMOLOVS // Sīra rats (cyr wheel).

Aleksejs piedalās dažādos cirka un starpdisciplinārajos projektos, izrādēs un koncertuzvedumos (“Faux Pas/Piezīme nevietā”, “Cabaret O”, “Cabaret Absinthe”, “Svalbard Cabaret Night”, “Carmina Burana”), kā arī solo priekšnesumos, uzstājoties gan Latvijā, gan ārvalstīs.

  • ANNA RUBINŠTEINA [Anna Rubinshteyn] // gaisa akrobātika.
  • ARTISTIC FLOW STUDIO // uguns dejas.

Kristu Palmu [Krista Palm] mēdz saukt par labāko “uguns dejotāju” Igaunijā. Uzstājoties kopā ar kolēģi Elenu [Elena Shkut], pieredzēsiet brīnišķīgu izrādi, kurā apvienosies akrobātika, deja un mežonīgā uguns.

 

Pasākuma laikā var tikt filmēts un fotografēts. Video un foto materiāli var tikt izmantoti pasākuma organizatora publicitātes materiālos.

 

TaDaa! ielu mākslas festivālu finansiāli atbalsta Cēsu novada pašvaldība.

Sīkākai informācijai un iespējamām izmaiņām sekot līdzi: https://www.facebook.com/events/795097291305093

Tiekamies brīnumu zemē!

 

Relīzi sagatavoja: Kristīne Auniņa, Mākslas telpas MALA vadītāja, tel. 26101945

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

Top