Senatne mūsdienās


 

SākumsZiņas Starptautiskais Miera skrējiens

22.08.2023

Starptautiskais Miera skrējiens

Pēc ilgāka pārtraukuma daudzviet Eiropā un pasaulē šogad tiek organizēti Pasaules miera skrējiena pasākumi. Septembra sākumā notiks Baltijas mēroga pasākums. 4. septembra rītā Miera skrējiena starptautiskā komanda uzsāks savu ceļu Igaunijas pilsētā, Pērnavā, bet 9. septembra vakarā teju 500 kilometru garais maršruts noslēgsies Jelgavā.

Starptautiskā komanda Latvijā ieskries 5. septembra vakarā caur Valgas / Valkas robežu. Kopumā Latvijā tiks pavadītas 4 dienas un noskrieti 360 kilometri. Komanda savā ceļā satiksies ar dažādu pašvaldību pārstāvjiem, vietējiem sporta un kultūras entuziastiem, kā arī skolām un bērnudārziem. 10. septembra rītā komanda turpinās savu ceļu uz Poliju, Vāciju, Dāniju, Briseli un Luksemburgu.

Šī gada 6.un 7.septembrī cauri Cēsīm un Straupi skries pasaules Miera skrējiena dalībnieki, nesot Miera lāpu rokās, tādēļ aicināti visi skriet gribētāji pievienoties!

06.09.2023.

Ap 18.00  Miera skrējiena dalībnieki, nesot lāpu, ieskrien Cēsīs no Valmieras puses un pulcējas Vienības laukumā uz svinīgo mītiņu.

Pievienojies skrējienam no Cēsu pilsētas robežas pie Dukuru ceļa vai pēc svinīgā mītiņa no Vienības laukuma virzienā uz Raiskumu.

07.09.2023.

Ap 10.00 Miera lāpa ieskrien Straupē. Laipni aicināti pievienoties Straupes iedzīvotāji (skolēni, bērnu dārza bērni, jaunieši, pieaugušie, visi, kam ir vēlme un iespēja) un noskriet kādu gabaliņu kopā!

 

Kas ir Miera skrējiens?

Miera skrējiens ir pasaulē lielākais stafetes veida skrējiens, kurā stafetes veidā tiek nodota lāpa, kuras liesma simbolizē visas cilvēces kopīgo tiekšanos pēc miera un sadraudzības. Skrējiena filosofija ir ļoti vienkārša “Miers sākas ar mani!”. Iniciatīvas izveidotājs – filosofs, sportists, mūziķis un UNESCO miera prēmijas laureāts, Šrī Činmojs (1931-2007), ticēja, ka sports ir vienkāršs, bet iedarbīgs instruments miera kultūras popularizēšanā.

Skrējiena pastāvēšanas laikā to ir atbalstījuši daudzi pasaulē un Latvijā plaši pazīstami cilvēki, tostarp, vairāki Latvijas Republikas prezidenti: Vaira Vīķe Freiberga, Valdis Zatlers, Andris Bērziņš un Raimonds Vējonis.

 

Sīkāka informācija: www.peacerun.org/lv

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Svētdiena 10:00 - 15:00

Top