Senatne mūsdienās


 

SākumsZiņas Soļo-ripo-skrien pa Latvijas Zaļo ceļu!

30.08.2023

Soļo-ripo-skrien pa Latvijas Zaļo ceļu!

Vidzemes Tūrisma asociācija sadarbībā ar Cēsu novada pašvaldību un Latvijas Dabas fondu 16. septembrī aicina piedalīties aktīvās atpūtas dienā Zaļā ceļa posmā Ieriķi–Jaunpiebalga– Gulbene. Dalībniekiem būs iespēja doties divos maršrutos: pārgājiens gājējiem un nūjotājiem 16 km garumā un velobrauciens 36 km garumā.

Pārgājiena un velobrauciena dalībniekiem būs unikāla iespēja doties ceļā gidu pavadībā, kuri iepazīstinās ar Latvijas Zaļo ceļu un apkārtnē esošajām kultūrvēsturiskajām vietām. Pie tilta pār Amatas upi Latvijas Dabas fonds dalībniekiem būs sarūpējis īpašu svētku programmu. Pēc koncerta dalībnieki dosies uz piemiņas vietu deportētajiem pie bijušās Amatas stacijas, kur kājāmgājēji kopā ar nūjotājiem un skrējējiem turpinās ceļu uz Spāri, bet velobraucēji turpinās braucienu līdz posma galapunktam – Dzērbenei.

Dalībnieku ierašanās un reģistrācija notiks Ieriķu dzelzceļa stacijā no plkst. 10.30, bet svinīgā pasākuma atklāšana paredzēta jau plkst. 11.00. Pirmais starts kājāmgājējiem, nūjotājiem un skrējējiem plkst. 11.30, bet otrais – velobraucējiem plkst. 12.15. Velobraucēju un inventāra pārvešanai no Dzērbenes atpūtas vietas līdz Ieriķu dzelzceļa stacijai būs nodrošināts transports ar atiešanas laiku plkst. 17.00. Būs nodrošināts arī transports kājāmgājēju nokļūšanai no Spāres atpakaļ uz Ieriķu staciju.

Dalība pasākumā ir bez maksas, un atpūtas pauzēs dalībniekiem tiks nodrošinātas uzkodas. Iepriekšēja pieteikšanās dalībai ir obligāta. Pieteikuma anketu vari atrast ŠEIT. Iepriekš piesakot, varēs iznomāt velosipēdus, skrejriteņus un nūjas (inventāra skaits ierobežots). Dalībnieki ir aicināti ierasties uz pasākumu ar vilcienu Cēsis–Ieriķi ar atiešanas laiku plkst. 10.30 vai Rīga–Ieriķi ar atiešanas laiku plkst. 10.46. Tāpat velobraucējiem obligāti jāievēro ceļu satiksmes drošības noteikumi un jālieto aizsargķivere (bērniem vecumā līdz 12 gadiem tā ir obligāta prasība).

Pasākums tiek rīkots projekta Nr. LVIII-069 “Popularizēt Latvijas Zaļos ceļus Rīgas, Vidzemes un Latgales reģionos" (akronīms: “Latvijas zaļie ceļi”) ietvaros, un tā organizators ir Vidzemes Tūrisma asociācija. Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Vidzemes Tūrisma asociācija un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Pirmdiena, svētdiena SLĒGTS

Top