Senatne mūsdienās


 

SākumsZiņas Piesaki dalību Mājas kafejnīcu dienām '23 Cēsu novadā

02.03.2023

Cēsu novadā Mājas kafejnīcu dienas '23 notiks trīs nedēļas nogalēs augustā

Ja viesu uzņemšana jums sagādā prieku, ja jūsu gatavotajam ēdienam nereti tiek prasīta papildus porcija un vēlaties uz vienu dienu būt savas kafejnīcas saimnieks, tad piesakiet dalību Mājas kafejnīcu dienās! 

Mājas kafejnīcu dienu ideja ir aizgūta no Igaunijas, kur šāds pasākums notiek jau vairākus gadus. Latvijā šis pasākums pirmo reizi tika rīkotas 2019. gadā. Mājas kafejnīcu dienas tiks organizētas visā Latvijā, aicinot interesentus iejusties uzņēmēju lomā un uz vienu dienu atvērt kafejnīcu savā pagalmā. Piedalīties aicināti arī uzņēmēji, kas ikdienā sniedz ēdināšanas pakalpojumus. 

Cēsu novadā Mājas kafejnīcu dienas notiks:
05.-06.08. Skujenes pusē
19.08. Piebalgas pusē
26.-27.08. Cēsu, Līgatnes un Straupes pusē 

Šī iniciatīva aicina atvērt kafejnīcu savas mājas pagalmā, cienāt ar pašu gatavotiem ēdieniem, kā arī dalīties ar īpašiem stāstiem, receptēm un sajūtām. Pasākuma plānošanas procesā dalībnieki aicināti izrādīt savu iniciatīvu, izdomājot interesantas aktivitātes viesiem – meistarklases, dančus, rotaļas. Svarīgi apdomāt pasākuma noformējumu, jo tas būs katra dalībnieka ziņā, kā arī būtiski ir nodrošināt labierīcību pieejamību viesiem. Piedāvātajiem ēdieniem nav jābūt bez maksas, dalībnieki aicināti izveidot ēdienkartes un noteikt ēdienu cenas. Svarīgi, lai, viesiem ierodoties, viss ir ērti un saprotami, gluži kā apmeklējot savu iecienīto kafejnīcu! 

Pasākumu organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas Lauku tūrisma asociāciju “Lauku ceļotājs”, kas nodrošinās mārketinga aktivitātes un praktiskas apmācības dalībniekiem (paredzētās tēmas – sanitārās prasības un drošība, mārketings, saskarsme ar apmeklētājiem). Turklāt pasākuma organizatori vienosies ar PVD un VID, kā rezultātā privātpersonām, kas nav ēdināšanas uzņēmēji, tiks dota atļauja šajā dienā darboties bez finansiālām vai jebkādām citām saistībām. 

Pieteikt dalību var aizpildot dalībnieku anketu ŠEIT līdz 2. aprīlim. 

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Pirmdiena, svētdiena SLĒGTS

Top