Senatne mūsdienās

Cēsis
Sunny
30°C
 

SākumsZiņas Meklējam vietu svētkiem - raidījumu cikls par vietām Cēsīm

21.05.2021

Meklējam vietu svētkiem - raidījumu cikls par vietām Cēsīm

Gatavojoties pilsētas svētkiem “Cēsis 815”, Cēsu Kultūras centrs uzsācis veidot izzinošu raidījumu ciklu “Pielaiko Cēsis” par mazāk zināmām, kultūrvēsturiskām vietām un vērtībām Cēsīs. Raidījumos atklāsim un pētīsim gan vēsturi, notikumus un cilvēkus, gan svētku svinēšanas tradīcijas dažādās vietās. Šogad raidījumu cikls tiek veltīts vietām, lai pēc virtualitātē pavadītā gada atrastu jaunas vietas, kur būt, kur satikties, kur svinēt.

Pirmais raidījums “ReTV” televīzijas kanālā būs skatāms jau otrdien, 25.maijā pl. 21.25. Arī turpmākie raidījumi ēterā tiks demonstrēti otrdienās pl. 21.25, ar atkārtojumiem ceturtdienās pl. 18.00 un sestdienās pl. 08.00. Raidījumi būs pieejami Cēsu novada pašvaldības Facebook un Youtube profilos.

Cēsīs – pilsētā ar gadu simtiem senu vēsturi – bez pils, baznīcas un vecpilsētas vēl ir daudz ko redzēt un izzināt. Ne tikai to, kas bijis kādreiz, bet arī to, kas notiek tagad un kas varētu notikt nākotnē. Pavasaris un tuvojošā vasara ir piemērots brīdis, lai kopā ar vietējiem iedzīvotājiem un aktīviem cēsniekiem izstaigātu takas gar Gauju, izzinātu Bērzaines lomu Cēsu mūzikas dzīves uzplaukumā, izsekotu Ruckas muižas pārvērtībām gadsimtu gaitā, salīdzinātu kā ļaudis Cīrulīšos atpūtās pirms 100 gadiem un kā tagad, noskaidrotu kā iespējams rūpniecisko zonu pārvērst par vietu radošumam un mākslai, apciemotu Vaives pagasta “Kaķukrogu” un jauno Kaķupītes pastaigu taku. Arī pilsētas kapi glabā interesantas liecības par vēsturiskiem notikumiem un personāžiem.

“Pielaiko Cēsis” radošā komanda cer, ka ar šo ciklu izdosies parādīt skatītājiem interesanto un vērtīgo Cēsu apkaimēs, ka raidījumi kalpos par iedvesmu konkrētās vietas apmeklēt pašiem klātienē, ka varēsim tajās svinēt svētkus “Cēsis 815” šī gada 17.-18.jūlijā. Cēsu apkaimes kopā ar raidījuma viesiem izzinās tā vadītāja Gunita Bārda.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

Top