Senatne mūsdienās

Cēsis
Mostly cloudy
13°C
 

SākumsZiņas Latvijas Vinila diena 2022

10.08.2022

Latvijas Vinila diena 2022

Cēsīs notiks mūzikas un kultūras pasākums "Latvijas Vinila diena 2022”

Džeza mūzikas izdevniecība “Jersika Records” pēc neilga pārtraukuma atsāk vinila dienu tradīciju – šoreiz tā būs pasākumu sērija dažādās vietās Latvijā visa gada garumā. Otrais pasākums norisināsies šo sestdien, 13. augustā, Cēsīs, mākslas telpā “MALA”.

Ar pasākumiem Liepājā, Cēsīs un Rīgā šogad sevi piesaka “Latvijas Vinila diena” – mūzikas un vinila plašu kultūras svētki visas dienas garumā visām paaudzēm. “Latvijas Vinila dienas” otrais pasākums notiks šo sestdien 13. augustā Cēsīs, mākslas telpā “Mala”.

Jau no paša rīta, pl.10:00, ikviens ir aicināts uz vinila plašu tirdziņu, kurā savu dalību ir apstiprinājuši kolekcionāri no Latvijas un Igaunijas. Dienas gaitā darbosies īpašs improvizēts “vinila radio”, kur DJ Mareks Ameriks tiksies ar dažādiem viesiem un, atskaņojot plates, kopā dalīsies ar stāstiem par mūziku un vinila plašu kultūru, bet pl.18:00 notiks īpašs Eduarda Švāna DJ stand-up jeb stāvizrāde “Līdz kam var novest plates” un vinila DJ sets. Vinildienas noslēgumā pl.20:00 notiks akustisks koncerts, kurā ar savām dziesmām uzstāsies divi lieliski solomākslinieki – Keitija Bārbale un Juris Simanovičs. Tā būs vinilplašu entuziasta – žurnālista un dīdžeja Ulda Rudaka kūrētā Salaspils mūzikas festivāla Kartupeļpalma pirmā noenkurošanās Cēsīs. Festivāls notiek piekto gadu un tajā vienmēr bijis vinilplašu tirdziņs. Līdzšinējos gados tas bija radis patvērumu arī Kurzemē - Liepājas k/n Wiktorija, un šogad, iekļaujoties Vinila dienas programmā, izskanēs vēl vienā jaunā pieturā Vidzemē - Mākslas telpā Mala. Koncerta dalībnieki pārstāv katrs savu tā saucamo dziesminieku jeb singer/songwriter paaudzi, un ir izpelnījušies visprasīgāko mūzikas cienītāju atzinības vārdus gan par saviem izcilajiem dziesmu tekstiem, gan izkopto un sev vien raksturīgo muzikālo kompozīciju veidošanas manieri, kas nelīdzinās nekam no līdzšinējās desmitgadēs dzirdētā. Par to, ka šie vārdi nav pārspīlējums, katram nepieciešams pārliecināties pašam, un dzirdēt divus šādus māksliniekus vienā koncertā – tas ir kā koncentrētā veidā iegūt priekšstatu par latviešu akustisko bardu kultūru 2022.gadā.

Juris Simanovičs pazīstams kā grupas Bērnības Milicija dziedātājs un ģitārists, bet laiku pa laikam viņš ieraksta arī kādu solalbumu. Iepriekšējais Kā samierināties ar savu nenozīmību, ko Kartupeļpalma uzskata par labāko 2016.gada albumu, iznāca arī vinila platē ar ekskluzīvu Ivara Veinberga rokām veidotu dizainu masīva koka rāmja veidā, kas jau kļuvis par kolekcionāru retumu, un arī šogad gaidāmais jaunais soloalbums iznāks vinila plates formātā.

Keitija Bārbale ir pēdējo gadu lielākais pārsteigums mūzikas cienītājiem – absolūts tīrradnis ar unikālu sniegumu, kura vairākus desmitus dziesmu ar pašas veidotiem elektroniskajiem pavadījumiem publicējusi youtube, bet koncertos spēlē pavisam citu repertuāru, uzstājoties viena ar akustisko ģitāru. Pērn jau viņa sniegusi savus pirmos lielos publiskos koncertus Kartupeļpalmā un citviet, bet šogad Salaspilī, 20.augustā, vēl gaidot sava debijas albuma iznākšanu, viņa iejutīsies pasākuma vadītājas lomā. Keitijas dziesmas šogad ir jābrauc klausīties uz Cēsīm!

Video atskats uz Jersikas ielas Vinila dienu 2015.gadā: https://www.youtube.com/watch?v=mVNPbQuVBZo&t=39s

Keitija Bārbales video: https://youtu.be/tYb5oISnngg

Vinila dienas jaunumi šeit: www.facebook.com/viniladiena/

jersikarecords.com

www.facebook.com/jersikarec/

Youtube: http://bit.ly/JersikaYT

Vairāk informācijas:

Mareks Ameriks

Izdevniecības “Jersika Records” vadītājs

+371 29147697

jersika.records@gmail.com

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Svētdiena slēgts

Top