Senatne mūsdienās


 

SākumsZiņas Izstāde Somu dizains – skaistums ikdienā

08.09.2022

Izstāde Somu dizains – skaistums ikdienā

No 13.- 30. septembrim, Ziemeļvalstu dienas Cēsīs 2022 ietvaros, Cēsu izstāžu namā būs apskatāma izstāde Somu dizains – skaistums ikdienā.

Somu dizains  jau sen ir ieguvis starptautisku atzinību. Ievērojams izrāviens notika Milānas lietišķās mākslas triennālēs 1950. gados, un slavenākie zelta laikmeta dizaineri bija Tapio Virkala, Kajs Franks, Timo Sarpaneva un Alvars Ālto. Somu dizaina pamatā ir tuvums dabai, praktiskums, vienkārša dizaina valoda, un tas atspoguļojas arī ikdienas mākslā. Šī izstāde iepazīstina ar somu dizaina klasiku: praktiskiem priekšmetiem, kas atvieglo ikdienu, vienlaikus sniedzot baudu arī acīm.

Daudzi no šiem priekšmetiem ir pazīstami un tiek plaši lietoti ikdienas dzīvē arī Latvijā. Piemēram, Fiskars ražotās oranžās šķēres ir uzticams darbarīks gan birojos, gan mājās. Fiskars ir Somijas vecākais uzņēmums un somu pazīstamākais zīmols, kurš papildus instrumentiem ražo arī dārza un virtuves piederumus un pat apģērbu.

Meža ogu lasīšanas faniem varbūt tas būs atklājums, ka iecienīto ogu lasīšanas ierīci ir izgudrojusi  somu firma Eurema (tagad Plastex).

Arī firmas Oras ražotie bezkontakta ūdens krāni atrodami daudzās Latvijas mājās un sabiedriskās vietās. Oras dizainu raksturo kvalitāte, lietošanas ērtība un vienkāršība.

Izstādi izveidojis Somijas Institūts Igaunijā sadarbībā ar Somijas vēstniecību Latvijā.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Pirmdiena, svētdiena SLĒGTS

Top