Senatne mūsdienās

Cēsis
Sunny
27°C
 

SākumsZiņas Izgaršo ziemu Cēsīs!

14.01.2021

Izgaršo ziemu Cēsīs!

Tuvojas sniegota nedēļas nogale, un Cēsīs ir īsta ziema! Tas nozīmē - daudz brīvā laika pavadīšanas iespēju  slēpojot, slidojot, braucot ar ragaviņām no kalna un dodoties sniegotās pastaigas dabā. Izgaršo ziemu Cēsīs!

Noturīgais sals ir parūpējies, ka Cēsu Pils parka dīķi klāj bieza ledus kārta. Uzmeklē slidas un dodies slidot uz pils parka dīķi vai nelielā kompānijā uzspēlēt hokeju. Slidošanai izmantot var arī Cēsu apkārtnē esošos Niniera, Raiskuma, Auciema un Ungura ezerus.

Ziemas priekus var baudīt arī slēpošanas un biatlona centrā “Cēsis”. Slēpotājiem ir sagatavoti divi slēpošanas apļi - 2,5 km gara dabīgā sniega trase un 1 km gara mākslīgā sniega trase. Garākā trase būs izgaismota līdz plkst.20.00, bet īsākā – līdz plkst.22.00. Savukārt mazākie centra apmeklētāji ziemas priekus var sajust, ar ragavām braucot pa kalniņu. Darbojas arī slēpošanas kalni “Žagarkalns” un “Ozolkalns”, kur apmeklētāji var izmantot vairākas nobraucienu trases. Pirms baudīt aktīvo atpūtu, aicinām pārliecināties par slēpošanas kalnu noslodzi pie pakalpojumu sniedzējiem.

Vēl šajās brīvdienās vari apceļot Cēsis kopā ar mīļo Tutu un viņas draudzenīti – piedzīvojumu mīlošo Lapsiņu. Izspēlē bezmaksas tematisko Roadgames spēli. Tā ir īpaši piemērota bērniem, kam Tutas lietas ir iemīļots raidījums. Tomēr arī pieaugušo klātbūtne būs ļoti nepieciešama.  Vienības laukumu Cēsīs jau rotā Lapsiņas gaismas figūra! Tematisko orientēšanās spēli ir radījis  Latvijas Mobilais Telefons sadarbībā ar Roadgames. Spēle būs pieejama līdz 2021.gada 21.februārim.

Sameklē savu ziemas pasaku valstību un dodies ziemas pastaigā Cīrulīšu dabas takās vai aplūko Cēsu tuvumā esošos smilšakmens atsegumus- Sarkanās klintis un Ērgļu klintis. Īpaši skaisti ziemas skati paveras Spoguļklints pakājē, pie Zvanu klintīm kā arī varenajos Gaujas senlejas mežos. Klusu ziemas burvību un maģiskas sajūtas var gūt, apmeklējot izgaismoto Cecīļu dabas taku vai Gaismas parku Ieriķu dzirnavu takā. Apmeklējot abas pastaigu takas, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. Bagātīgāku dabas taku klāstu aicinām meklēt http://turisms.cesis.lv/ko-darit/aktiva-atputa/pargajieni/

Pēc rekonstrukcijas darbiem vārtus atkal vērusi Āraišu Ezerpils! Vai zināji, ka viena no senākajām latgaļu apmetnēm atradās Āraišos? Apmeklē īstu ezerpili un sajūti senās dzīves auru. Biļetes un norādījumi par kustību arheoloģiskajā parkā atrodami šeit - https://www.bezrindas.lv/.../araisu-ezerpils.../8001/

Atpūtu svaigā gaisā var baudīt kamieļu parkā “Rakši”. Izmanto iespēju doties ģimenes pastaigā, lai 7 hektāru plašajā teritorijā pabarotu parka dzīvniekus. Parkā mīt vairāk kā 80 dzīvnieki, kurus var gan aplūkot, gan kopā ar tiem nofotografēties.

Nākamajā nedēļā tiks pieminēti barikāžu notikumi Latvijā.  Cēsīs notikumus iecerēts atzīmēt ar izstādi – instalāciju un ugunskuriem Vienības laukumā.

Vairāki Cēsu un apkārtnes dziedātāji ir ierakstījuši īpašu Jaungada sveicienu cēsniekiem – dziesmu “Saucam kopā Cēsis”. Ņemot vērā publikas atsaucību, dziesmas radošais kolektīvs nolēmis saukt kopā Cēsis un cēsniekus jaunam izaicinājumam – Mājdancim, kas ir kustīga alternatīva mājsēdei. Tas nozīmē dziesmas “Saucam kopā Cēsis” pavadībā iedejotu un mobilajā telefonā vai kā citādi nofilmētu video fragmentu, kas tiks izmantots dziesmas videoklipa izveidei. Video fragmentus var iesūtīt līdz 7.februārim uz WhatsApp numuru 26666365.

Baudot atpūtu, atceries par piesardzību. Ieturi distanci, valkā sejas aizsargmasku un iespēju robežās dezinficē rokas.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- sestdiena 10:00 - 18:00

Svētdiena 10:00 - 15:00

Top