Senatne mūsdienās

Cēsis
Mostly sunny
27°C
 

SākumsZiņas Igaunijas, Latvijas un Lietuvas orķestri Baltijas simtgadei

07.05.2018

Š.g. 14. maijā plks.18.30 Cēsu pilsdrupu estrādē, 15. maijā plkst.18.00 Rīgā, Brīvības laukumā (laukumā pie Brīvības pieminekļa) un 16. maijā plkst.19.00 Liepājā, J. Čakstes laukumā notiks koncerti “Baltijas valstīm – 100!”.

Atzīmējot Igaunijas, Latvijas un Lietuvas Republiku simtgadi, visu 3 Baltijas valstu Bruņoto spēku Centrālie orķestri apvienojuši spēkus kopīgā projektā. Par godu Baltijas simtgadei Igaunijas Republikas Aizsardzības spēku orķestris, Latvijas Republikas Nacionālo bruņoto spēku štāba orķestris un Lietuvas Bruņoto spēku Centrālais orķestris iestudējis populāru igauņu, latviešu un lietuviešu mūzikas programmu, ar kuru no š.g. 12. līdz 19. maijam koncertēs Igaunijas, Latvijas un Lietuvas pilsētās.

Projekts īpašs ar to, ka pirmo reizi kopā spēlēs visi trīs Baltijas valstu Centrālie militārie orķestri. Unikāla arī projekta realizācija -koncerttūre visās 3 Baltijas valstīs. Tik liels apvienotais orķestris, kurš pulcinājis vairāk par 100 profesionāliem mūziķiem vienkopus, iedvesmos skatītājus ar spēcīgu, varenu skanējumu, tāpēc visi koncerttūres koncerti tiek plānoti ārpus telpām brīvā dabā. Ļoti nelabvēlīgu laika apstākļu gadījumā koncerti tiks atcelti.

Koncertprogrammā iekļautas populārākās un klausītāju atzinību guvušās igauņu, latviešu un lietuviešu komponistu oriģinālkompozīcijas un pārlikumi pūšaminstrumentu orķestrim. Mūsu ziemeļu kaimiņu mūzika būs pārstāvēta ar igauņu mūzikas pamatlicēja un mežradznieka Eduard Tamm, neskaitāmas Igaunijas un ārvalstu balvas ieguvušā komponista un publicista Valter Ojakäär un jaunās, modernās Igaunijas mūsdienu mūzikas uzlecošās zvaigznes Tõnu Kõrvits kompozīcijām. Lietuviešu mūziku koncertā pārstāvēs ievērojamākais pēckara perioda baletu, operu, oratoriju un instrumentālo koncertu meistara - Eduardas Balsys, viena no lietuviešu militārās mūzikas pamatlicējiem Bronius Jonušas, mūsdienu populārās izklaides mūzikas Kazys Daugela un Tauras Adomavičius skaņdarbi. Latviešu mūziku koncertā pārstāvēs Gunāra Ordelovska tautas mūzikas pārlikumi, Raimonda Paula estrādes un kino mūzika, ka arī Imanta Kalniņa hīti.

Koncerti būs dāvana klausītājiem Baltijas valstu simtgadē, kuros visiem ieeja par brīvu.

Pasākumu organizē Nacionālie bruņotie spēki. Koncerts Cēsīs notiek sadarbībā ar p/a „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

23.06. un 24.06. - SLĒGTS

Top