Senatne mūsdienās

Cēsis
Sunny
29°C
 

SākumsZiņas Gaujas Nacionālo parku un Cēsis popularizē tūrisma izstādē Lietuvā

29.01.2018

Gaujas Nacionālo parku un Cēsis popularizē tūrisma izstādē Lietuvā

26. –28. janvārī ar piedalīšanos starptautiskajā tūrisma gadatirgū „Adventur 2018” Gaujas Nacionālais parks, tajā skaitā arī Cēsu novads, tika popularizēts Lietuvā. Šī ir vēl viena no kopumā septiņām izstādēm, kurās Latvijas nacionālajā stendā tiks pārstāvētas Gaujas Nacionālā parka pašvaldības, popularizējot zīmolu „Enter Gauja”.

„Adventur 2018”, kas norisinājās Lietuvā nedēļas nogalē, ir tūrisma galamērķu, dzīvesveida un aktīvā tūrisma popularizēšanai veltīta starptautiskā izstāde, kas ik gadu uzņem ap 25 000 apmeklētāju. Statistikas dati liecina, ka lietuviešu tūristu skaitam Cēsīs un apkārtnē ir tendence pieaugt. Lietuvieši galvenokārt ceļo kopā ar ģimeni, un vidēji dienā viens cilvēks tērē 48,00EUR. Taču nereti Cēsu populārākos tūrisma objektus apmeklē arī tūristu grupas, kuru braucienus organizē Lietuvas tūrisma aģentūras tūristiem nevis no Lietuvas, bet citām valstīm. Pēdējo gadu laikā, pateicoties tieši šai izstādei, Cēsīm ir izveidojusies ļoti veiksmīga sadarbība ar vairākiem Lietuvas tūrisma operatoriem grupu tūristu piesaistei no ASV un Vācijas.

Izstāžu sezona šobrīd ir tikai pusē. Jau šajā nedēļas nogalē no 02. -04. februārim Rīgā norisināsies starptautiskā tūrisma izstāde, “Balttour”, kurā šī gada lielāko pilsētas pasākumu piedāvājumu un dažādus tematiskos pastaigu maršrutus “Enter Gauja” stendā prezentēs arī Cēsis.

Jau ziņots, ka Gaujas Nacionālā parka teritorijā esošās pašvaldības – Siguldas, Cēsu, Valmieras, Līgatnes, Amatas, Pārgaujas, Kocēnu, Priekuļu un Inčukalna – kopš 2012.gada īsteno stratēģiju par Gaujas Nacionālo parku kā vienotu tūrisma galamērķi.

Šajā gadā „Enter Gauja” zīmols tiks popularizēts Nīderlandē, Spānijā, Somijā, Lietuvā, Igaunijā un divās izstādēs Vācijā.

Piedalīšanās tūrisma izstādēs un gadatirgos tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

Top