Senatne mūsdienās

Cēsis
Mostly cloudy
28°C
 

SākumsZiņas Gaujas Nacionālais parks piedalās tūrisma izstādēs Somijā un Lietuvā

19.01.2017

Gaujas Nacionālais parks piedalās tūrisma izstādēs Somijā un Lietuvā

Ar dalību vienlaicīgi divās starptautiskajās tūrisma izstādēs Gaujas Nacionālais parks (turpmāk – GNP) tiek popularizēts Somijā un Lietuvā. Šīs ir divas no kopumā septiņām izstādēm, kurās Latvijas nacionālajā stendā tiks pārstāvētas GNP pašvaldības, tai skaitā Cēsis, izceļot zīmolu “Enter Gauja” un Rīgas Gaujas reģionu titulā “Eiropas gastronomijas reģions” 2017.gadā.

No 19. janvāra sākas viena no nozīmīgākajām starptautiskajām tūrisma izstādēm ziemeļvalstīs – “Matka Nordic Travel Fair 2017” Somijas galvaspilsētā Helsinkos. Tūr Šajā izstādē tiek plaši pārstāvētas valstis no visas pasaules, pulcējot ap 72 tūkstošiem apmeklētāju ik gadu. Dienu pirms izstādes atklāšanas Latvijas vēstniecībā Somijā norisināsies Rīgas-Gaujas gastronomijas reģiona prezentācijas pasākums somu plašsaziņas mediju pārstāvjiem.

“Adventur 2017”, kas norisinās Lietuvā no 20. līdz 22. janvārim, ir tūrisma galamērķu, dzīvesveida un aktīvā tūrisma popularizēšanai veltīta starptautiskā izstāde, kura ik gadu uzņem ap 25 000 apmeklētāju. Kaimiņvalstī dzīvojošie ceļotāji nereti ir jau viesojušies GNP, tomēr interese par reģiona tūrisma piedāvājumu nezūd un apmeklētāji no Lietuvas ietilpst apmeklētāju TOP 10 valstu statistikā.

Šogad īpaša loma GNP piedāvājumā tiek pievērsta gastronomiskā tūrisma piedāvājumam, ņemot vērā Rīgas – Gaujas reģiona izcīnīto Eiropas gastronomijas reģiona titulu 2017.gadā koncepta “Ar dabu šķīvī’” ietvaros. Izstāžu apmeklētāji varēs iepazīties ar jau rudenī tapušo “Gardēžu ceļvedi”, kā arī jauno drukāto materiālu – Gardēžu pasākumu kalendāru.

Jau iepriekš ziņots, ka Gaujas NP teritorijā esošās pašvaldības – Siguldas, Cēsu, Valmieras, Līgatnes, Amatas, Pārgaujas, Kocēnu, Priekuļu un Inčukalna – kopš 2012.gada īsteno stratēģiju GNP kā vienota tūrisma galamērķa veicināšanai.

Piedalīšanās tūrisma izstādēs un gadatirgos tiek organizēta sadarbībā ar LIAA un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- sestdiena 10:00 - 18:00

Svētdiena 10:00 - 15:00

Top