Senatne mūsdienās

Cēsis
Showers
18°C
 

SākumsZiņas Gaujas Nacionālā parka un Cēsu piedāvājumu popularizēs tūrisma izstādēs Vācijā

19.02.2018

Gaujas Nacionālā parka un Cēsu piedāvājumu popularizēs tūrisma izstādēs Vācijā

Ar dalību divās tūrisma izstādēs gadatirgos Vācijā, noslēgsies šī gada izstāžu sezona, kurā tiek pārstāvētas Gaujas Nacionālā parka (turpmāk GNP), tai skaitā Cēsu pašvaldības. Latvijas nacionālajā stendā tiks popularizēts GNP zīmols “Enter Gauja” un tā plašais tūrisma piedāvājums.

Pirmā no tūrisma izstādēm “F.re.e. 2018” norisināsies no 21. līdz 25. februārim Vācijas pilsētā Minhenē. Tajā tūrisma piedāvājumu prezentēs dalībnieki no vairāk kā 60 valstīm, pulcējot, galvenokārt, individuālos apmeklētājus.

Savukārt ar starptautisku tūrisma izstādi-gadatirgu Vācijas galvaspilsētā Berlīnē noslēgsies šī gada izstāžu sezona, kurā piedalās Cēsis un citas GNP teritorijā esošās pašvaldības. No 7. līdz 11. martam starptautiskajā tūrisma gadatirgū “ITB 2018” piedalīsies pārstāvji no visas pasaules, pulcējot ap 60 000 individuālo apmeklētāju un 120 000 nozares pārstāvju.

GNP apmeklētāju statistikas dati apliecina, ka tūristi no Vācijas ir aktīvi Latvijas apceļotāji, un nereti pie mums viesojas atkārtoti, jo novērtē aktualitātes tūrisma piedāvājumā. Cēsīs skaita ziņā no visiem ārzemju tūristiem vācieši ir pirmajā vietā. Cēsu pils kompleksu 2017.gada laikā ir apmeklējuši 5816 vācieši, kas ir par 18% vairāk nekā 2016.gadā. Liela daļa no tiem ir  seniori, kas ceļo grupās un kuriem svarīga ir drošības sajūta, kā arī iespēja iegūt informāciju drukātā veidā. Cēsis ir populāras arī vācu ģimeņu atpūtai, kā arī tiem vāciešiem, kas pārvietojas ar kemperiem un vēlas būt neierobežoti laika ziņā.

Jau iepriekš ziņots, ka  2018.gada tūrisma izstāžu sezona tika uzsākta ar dalību vienā no lielākajām tūrisma izstādēm Eiropā – starptautiskajā tūrisma gadatirgū „Vakantiebeurs” Utrehtā, Nīderlandē, kam sekoja tūrisma izstādēs Somijā, Spānijā, kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā, kā arī Rīgā izstādē “Balttour”.

Gaujas NP teritorijā esošās pašvaldības – Siguldas, Cēsu, Valmieras, Līgatnes, Amatas, Pārgaujas, Kocēnu, Priekuļu un Inčukalna – kopš 2012.gada īsteno stratēģiju GNP kā vienota tūrisma galamērķa veicināšanai.

Piedalīšanās tūrisma izstādēs un gadatirgos tiek organizēta sadarbībā ar LIAA un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

Top