Senatne mūsdienās


 

SākumsZiņas Festivāls "GreenFest'22"

28.09.2022

Festivāls "GreenFest'22"

Iekrāsojoties pirmajām rudens lapām, ikviens aicināts uz zaļā dzīvesveida festivālu “GreenFest” Cēsīs.

Ar vērienīgu divu dienu programmu Ruckas muižā 1. un 2. oktobrī tiks noslēgta “GreenFest`22” pasākumu sērija.

Festivāls ar misiju par vidi un gudru saimniekošanu, kā ierasts aicinās uz jēgpilnām sarunām - šoreiz ar arhitektiem, ģeologiem, ģeogrāfiem, pilsētvides plānotājiem u.c. tēmā ieinteresētajiem. Paralēli sarunām norisināsies izstādes, dažādas darbnīcās, amatniecības un bio pārtikas tirdziņš, kā arī būs iespēja baudīt muzikālus priekšnesumus un tematiskas fotoizstādes.

Sestdien jau no 9.50 Ruckas muižas verandā, uz sarunām aicināti Cēsu novada pašvaldības, pasaules mākslas centra pārstāvji un pilsētvides plānotāji. Sarunas tēma – Gaujas Nacionālais parks (GNP) kā BIO reģions. Turpat verandā visas dienas garumā turpināsim ar lekcijām un sarunām par tādām tēmām kā: Ainava, ekosistēmu pakalpojumi un GNP; GNP vides vērtības; Māja Cēsis - Ilgtspējas principi dzīves telpas veidošanai. Varēsiet sastapt ģeogrāfi Andu Ruskuli, arhitektu Tomu Kokinu, vides fotogrāfu Jāni Zilveru, pilsētvides plānotāju Jāni Ķīnestu, māksla terapeiti Vitu Beinerti un daudzu citus dabai tuvu profesiju pārstāvjus. Vakarā 19.00 visi gaidīti uz postfolkloras grupas “Zari” koncertu.

Abas pasākuma dienas Ruckas muižas parkā no 10.00 norisināsies “Mūsu bio tirgus” un darbosies kafejnīca “Re'chef”. Arī mazākie pasākuma apmeklētāji jau no plkst. 11.00 aicināti līdzdarboties kopā ar skudru no Dabas un tehnoloģiju parka “URDA”, iekāpjot īpašā izziņas autobusā. “URDAS” piedāvātajām aktivitātēm pievienosies arī “Gemoss” ar savu Kokdarbnīcu bērniem. Ruckas muižas parkā varēs apskatīt fototizstādi ar nosaukumu “Mals. Pilsēta bez pesticīdiem”, kurā attainots kāda Dienvidtiroles reģiona pieredzes stāsts. Arī Ruckas muižas otrais stāvs būs atvēlēts bērniem, jo no 11.30 tajā varēs klausīties pasakas, izrādes un ļauties spēļu priekam. Bet tie, kuri vēlas izmēģināt dabīgās kosmētikas radītprieku, būs laipni gaidīti 11.30 uz “Prieciņu prieciņi” piedāvāto darbnīcu Ruckas muižas ēdamzālē.

Svētdien sānāksim no 10.00, iesākot dienu ar visai intriģējošu tēmu - Topogrāfiskā poēzija,  un turpināsim ar sarunu par - Rāmu, ilgtspējīgu dzīvošanu un saimniekošanu, un lekciju par Cilvēkoloģiju un starpsugu attiecībām GNP. Un, noslēdzot sarunu ciklu, 16.00 pabūsim nedaudz nākotnē - Nākotnes iztēlošanās un citādā kļūšana par normālo. “GreenFest” sarunām pievienosies interjera dizainere Nora Gavare, uzņēmējs Jānis Ķesa, dabas projektu koordinatore Arta Krūmiņa, arhitekte Luīza Stibe, “skolas6” vadītāja Amanda Strīģele u.c. 19.00 noslēgsim “GreenFest`22” ar komponistes Ievas Matvejas skaņu performanci.

Arī Cēsu “GreenFest” papildinās filmu arsenāls: 1. oktobrī 13.00 īsfilma “Mij_iedarbība”, un 18.00 filma “Cofs of India #1”. Īsfilma “Mij_iedarbība” tapusi režisores un horeogrāfes Ilzes Blokas, operatora Mārtiņa Klišāna un skaņas režisora Jāņa Reseļa kopdarbā.

Kā jau zināms “GreenFest” kā pasākumu kopums ar aicinājumu - domā zaļi, rīkojies viedi, dzīvo veselīgi - norisinās jau piekto gadu, un tā mērķis ir pievērst cilvēku uzmanību ekoloģijas un vides problēmām, kas skar mūs visus. Veicināt ikviena cilvēka interesi un iesaisti zaļa un ilgtspējīga dzīvesveida praktizēšanai ikdienā, piemēram, izvēloties dabai un cilvēka veselībai draudzīgu pārtiku. Festivāla dzimtā pilsēta ir Sigulda, bet šogad tas iet plašumā, iesaistot arī Valmieru un Cēsis. Festivāla “GreenFest” pamatmērķis ir nemainīgs - virzīt ideju par Gaujas Nacionālo parku (GNP) kā pirmo bioloģiskās saimniekošanas reģionu Latvijā. Apvienojot GNP pašvaldības, dažādas nevalstiskās organizācijas, uzņēmējus, lauksaimniekus un ražotājus, kā arī aicinot ikvienu šī reģiona iedzīvotāju, kurš iedegas par šo zaļo ideju, iesaistīties, soli pa solim tuvojamies izvirzītās vīzijas tapšanai par mūsu realitāti pēc iespējas drīz.

Lekcijas un diskusijas varēs noskatīties atkārtoti, apmeklējot “GreenFest” tīmekļa vietni vai Facebook.

Teju visi festivāla pasākumi un aktivitātes dalībniekiem ir – bez maksas.

Pasākuma publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti “GreenFest” tīmekļa vietnē www.greenfest.lv un sociālo tīklu kontos Facebook un Instagram.

“GreenFest” kā vēstnesi par kopīgu bioloģisko saimniekošanu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitala fonds, Vidzemes plānošanas reģions, Latvijas Valsts meži, Rāmkalni, ZAAO, Gemoss, Līgatnes papīrfabrika, Siguldas novada pašvaldība, Valmieras novada pašvaldība un Cēsu novada pašvaldība.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Pirmdiena, svētdiena SLĒGTS

Top