Senatne mūsdienās

Cēsis
Partly sunny
25°C
 

SākumsZiņas Cēsu pils kompleksa piedāvājums papildināts ar jaunām aktivitātēm

09.06.2020

Cēsu pils kompleksa piedāvājums papildināts ar jaunām aktivitātēm

Patīkamus jaunumus Cēsu viesiem un pilsētniekiem sarūpējis Cēsu pils komplekss. No 10. jūnija tiks atvērta visa Cēsu Vēstures un mākslas muzeja ekspozīcija, tai skaitā Lademahera tornis. Darboties sāks arī viduslaiku pils aktivitāšu laukums un amatnieku darbnīcas.

Esot Cēsu muzejā, tā pastāvīgajā ekspozīcijā var izzināt pilsētas vēsturi no tās pirmsākumiem līdz pat mūsdienām. Muzeja apmeklētājiem tiek piedāvātas tematiskas izstādes gan Cēsu Jaunajā pilī, gan Cēsu Izstāžu namā, gan viduslaiku pilī. Šobrīd līdz 26. jūlijam Cēsu Vēstures un mākslas muzejā skatāma krāšņā un krāsainā Baibas Feoktistovas lielformāta gleznu izstāde “Sieviete ir” un līdz pat gada beigām – muzeja 95 gadu jubilejas izstāde “Laika liecinieki”. Cēsu Izstāžu nams no 19.jūnija piedāvā iepazīties ar Rīgas foto biennāles “Transformācija X2” un  glezniecības izstādes “Satikšanās” darbiem. Nemainīgi no trešdienas līdz svētdienai Cēsu viduslaiku pils Rietumu tornī baudīt var multimediālu izstādi “Cēsu pils stāsts”.

Ar 13. jūniju katru sestdienu un svētdienu darbosies amatnieku darbnīcas, kurās katru reizi būs sastopami trīs no piedāvātajiem amatu meistariem – kokvirpotājs, krāsu darinātāja, kaula un raga griezējs, tāšu meistars, kalējs un iespieddrukas meistars. No ceturtdienas līdz svētdienai apmeklētāju iemīļoto dārznieci Līgu Eglīti satikt varēs viduslaiku pils dārzā.

Sestdienās un svētdienās pieejams būs viduslaiku aktivitāšu laukums. Te varēsiet staigāt ar koka kājām, vilkt ļeku, spēlēt dzirnavas, pielaikot īstas bruņas un izmēģināt citas viduslaiku bērnu iecienītas veiklības, spēka un prāta spēles.

No ceturtdienas līdz svētdienai strādās arī Seno rotu kalve. Apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar rotkaļu darbiem, apskatīt seno rotu atdarinājumus un uzzināt par bronzas un sudraba rotu nozīmi un valkāšanas tradīcijām.

Ar 10. jūniju Cēsu pils komplekss pāriet uz vasaras sezonas biļešu cenām. Ieejas maksa kompleksā pieaugušajiem ir 8.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem - 4.50 EUR , savukārt ģimenes biļete (2 pieaugušie un bērni līdz 16 gadu vecumam) ir 16.00 EUR. Cēsu Vēstures un mākslas muzeja izstāžu apmeklējums ir iekļauts Cēsu pils kompleksa ieejas biļetē.

Cēsu pils komplekss darbojas no trešdienas līdz svētdienai. Darba laiks trešdien, ceturtdien, sestdien un svētdien ir no plkst.10.00 – 18.00, savukārt piektdien no plkst. 11.00 – 19.00. Papildu informācija www.cesupils.lv

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

23.06. un 24.06. - SLĒGTS

Top