Senatne mūsdienās

Cēsis
Cloudy
16°C
 

SākumsZiņas Cēsu novada tūrisma attīstības aģentūra viesojas pie Skujenes tūrisma uzņēmējiem

19.05.2023

Cēsu novada tūrisma attīstības aģentūra viesojas pie Skujenes tūrisma uzņēmējiem

Maija pirmajā pusē Cēsu tūrisma attīstības aģentūras pārstāvji devās uz Skujeni, lai iepazītos  ar tās tūrisma piedāvājumu un cilvēkiem, kas to nodrošina. Par iepazīšanas tūri Skujenē vadību uzņēmās iedvesmojošā Signe Šlosberga, saimniecības “Gusts Apinis” saimniece un Skujenes kopienas līdere.

Pirmais pieturpunkts - Lailas un Guntara Zeiļu izveidotais Skujenes Krāmu un seno lietu muzejs. Dažādo senlietu vākšana un krāšana ir viņu ģimenes kopīgais hobijs, kas turpinās jau sešus gadus. Muzeja ekspozīcija nav pirkta, visi eksponāti ir nodoti muzejam glabāšanā vai dāvināti, un to krājums ar katru gadu turpina augt.

Vizītes laikā tika apmeklēts Skujenes pilskalns un tur topošais veikaliņš “Simts dāvanu etīdes”. Pilskalna saimniece Sandra Straupe uzsver, ka tas tiek attīstīts kā vieta brīvdabas pasākumiem, tūristu atpūtai un kopā sanākšanai. Skujenes pilskalnā vēl joprojām ir iespējams apskatīt Skujenes pils mūra fragmentus.

Zemnieku saimniecība “Indrāni” un tās sirds Liene Margeviča ļāva ielūkoties želejas konfekšu  ražošanas telpās. Kā izrādās, te top ne tikai našķi, bet arī pašu rokām darinātas rotas, dekori un tiek sniegti pat skaistumkopšanas pakalpojumi. Ne velti pati Liene un viņas ģimene sauc Indrānus par patstāvīgu pilsētiņu -  Cukurpilsētinu.

Dienas noslēgumā Signe Šlosberga uzņēma savā pasaku namiņā, cienājot ar Skujenē audzēto šitake sēņu zupu. Vizītes laikā tika diskutēts par turpmāko aģentūras, Skujenes kopienas un uzņēmēju sadarbības modeli. Tika aktualizēta ziemas tūrisma stratēģijas nepieciešamība un Skujenes kā galamērķa potenciāls sniegt tūrisma pakalpojumus arī šajā sezonā. Skujene ir pārsteigumu pilna, un tās apmeklējums ir katra nobraukta metra vērts. Sakām lielu paldies Skujenei par viesmīlīgo un pārsteidzošo uzņemšanu.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Svētdiena - pirmdiena SLĒGTS

Top