Senatne mūsdienās

Cēsis
Mostly cloudy
12°C
 

SākumsZiņas Cēsu novadā aizvadīta Muzeju nakts

19.05.2023

Cēsu novadā aizvadīta Muzeju nakts

Šogad Muzeju nakts ietvaros Cēsu novads piedāvāja daudzveidīgu programmu — sākot no vēstures ekspozīcijām un izstādēm, beidzot ar orientēšanās spēli tumsā, maizes cepšanu un īsfilmu skatīšanos. Pasākums piesaistīja ne tikai novada iedzīvotājus, bet arī tūristus no citām pilsētām un valstīm — visbiežāk ģimenes. Zīmīgi, ka lielākoties cilvēki pasākuma norises vietas apmeklēja pirmo reizi, taču arī ne pēdējo. Atzinīgi ir vērtējams fakts, ka Muzeju nakts dod dzinuli tiem cilvēkiem, kas ikdienā neapmeklē muzejus un kultūras iestādes.

Vēstures entuziasti novērtēja Cēsu Vēstures un mākslas muzeja piedāvājumu, “Sirdsapziņas ugunskura” ekspozīciju, ezerpilieša stāstījumu Āraišu ezerpils Arheoloģiskajā parkā, kur varēja piedalīties māla trauku apdedzināšanas rituālā, kā arī ekskursiju Līgatnes papīrfabrikas strādnieku dzīvoklī. Tāpat labas atsauksmes bija par Senlietu un krāmu muzeju Skujenē, Dzērbenes pili, Jaunpiebalgas Novadpētniecības muzeju un Kokamatniecības muzeju Vienkoču parkā. Lielu atsaucību guva Ellas Frīdvaldes-Andersones ekskursija Vecpiebalgas muižā un orientēšanās spēle naksnīgajā Lielstraupes pilī. Savukārt mākslas baudītāji devās apmeklēt Pasaules Latviešu mākslas centru, kur izgaismotā pagalmā uz divām skatuvēm uzstājās dīdžeji no Cēsīm un Rīgas, tāpat arī izstāžu zālē “MUSEUS” daudzi devās aplūkot izstādi “Līvāni=stikls”. Vienlaikus kultūras cienītāji priecājās par iespēju cept un degustēt maizi Latvijas Etnogrāfiskā muzeja ekspozīcijā “Vēveri”. Muzeju apvienības “Orisāre” muzejos varēja gan adīt, gan iestādīt kociņu “Dvēseļu mežā”, baudīt jauno talantu izstādi un iedvesmoties no vēstures.

Papildus kultūras norisēm Cēsu novada tūrisma attīstības aģentūra organizēja spēli “Nakts acīte”, kuras laikā dalībniekiem bija jāapmeklē 21 kontrolpunkts Cēsīs un jāatbild uz jautājumu katrā no tiem. Uzdevumus izpildīja 162 cilvēki, no kuriem trīs kļuva par uzvarētājiem, saņemot balvu, ko sarūpējuši Cēsu uzņēmēji. Daļa uzņēmēju atzina, ka spēle ir sekmējusi uzņēmējdarbību, kā arī priecājās par iespēju mijiedarboties ar sabiedrību un kopā izzināt jaunus un interesantus faktus par pilsētu.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Svētdiena - pirmdiena SLĒGTS

Top