Senatne mūsdienās


 

SākumsZiņas Cēsu muzeja priekšmetu rādītava “Baltijas ceļš”

19.08.2020

Cēsu muzeja priekšmetu rādītava “Baltijas ceļš”

Sestdien, 22. augustā 12.00-17.00 Cēsu muzeja priekšmetu rādītavā - 19. gs. skolā, Skolas ielā 6 unikāla iespēja apskatīt vienu no muzeja krājuma dārgumiem oriģinālo “Baltijas ceļš” 23.08.1989. shēmu.

Šo dienu veltam 1989. gada 23. augustam, kad Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tauta vienojās kopīgam mērķim - aptuveni divi miljoni cilvēku sadevās rokās, veidojot dzīvu nepārtrauktu ķēdi, savienojot valstu galvaspilsētas un visai pasaulei signalizējot, ka 1939. gada 23. augusta slepenais Molotova – Ribentropa pakts bija nelikumīgs.

Baltijas ceļš vijās arī caur Cēsīm, vai pietika tikai atbraukt un sadoties rokās? Vai tomēr aiz tā visa slēpjas kāds plāns, organizatoriskie jautājumi un darītāji?

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā glabājas shēma ko zīmējis akcijas “Baltijas ceļš” koordinators Cēsīs, Latvijas Tautas Frontes Cēsu rajona nodaļas izpildgrupas vadītājs Ivars Prauliņš un kura paraugam sekoja citu, tolaik, Latvijas rajonu akcijas “Baltijas ceļš” koordinatori.

Aicinām atnākt dalīties savās atmiņās, pieredzē, fotogrāfijās un priekšmetos no šī mums visiem tik nozīmīgā laika, kad paši sev, saviem bērniem un mazbērniem miermīlīgā veidā izcīnījām brīvību un atjaunojām savu  neatkarīgo valsti, lai šo stāstu uzzina arvien vairāk un vairāk ļaudis.

Saules mūžu Latvijai!

Ieejas maksa: pieaugušajiem 2,50€. Skolēniem, studentiem, pensionāriem un Cēsu Drauga kartes īpašniekiem 2,00 €

Cēsu Vēstures un mākslas muzejs sākot ar augustu, katra mēneša 2. un 4. sestdienā aicina cēsniekus un pilsētas viesus uz izzinošu pasākumu Cēsu muzeja priekšmetu rādītavā - 19. gs. skolā (Skola ielā 6. (1. stāvā)).

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Pirmdiena, svētdiena SLĒGTS

Top