Senatne mūsdienās

Cēsis
Mostly cloudy
18°C
 

SākumsZiņas Cēsu izstāžu nams priecē mākslas cienītājus ar jaunām izstādēm

06.03.2019

Jelgavas mākslinieku biedrības izstāde ‘’Ciemos no Zemgales‘’.

8.martā plkst. 16.00. Cēsu Izstāžu Namā, Pils laukumā 3, tiek atklāta Jelgavas mākslinieku biedrības izstāde ‘’Ciemos no Jelgavas ‘’.
II pasaules karš pārtrauca tās mākslas un kultūras tradīcijas senajā Mītavā, ko bija kopusi Jelgavas mākslinieku biedrība „Zaļā vārna”. Pēc ilgstoša klusuma mākslas dzīve atjaunojas, kad 20.gs. 60.gados Jelgavā sāka celt daudzdzīvokļu mājas ar darbnīcām māksliniekiem, kādēļ uz pilsēta Lielupes krastos pārcēlās dzīvot profesionāli mākslinieki. 1970.gadā tika nodibināta Mākslinieku savienības Jelgavas organizācija, kas 2009.gadā pārtapa par neatkarīgu Jelgavas Mākslinieku biedrību.
Šobrīd tajā darbojas 45 mākslinieki un mākslas zinātnieki, bet izstādēs piedalās vēl vismaz desmit mākslinieki. Viņi dzīvo ne tikai Jelgavā un tās apkārtnē, bet arīdzan Rīgā, Talsos un citviet. Katru gadu Jelgavā tiek rīkotas Pavasara izstādes. Kā tradīcija kļuvusi plenēru rīkošana. Ik gadus jelgavnieki piedalās sadraudzības pilsētu mākslinieku rīkotajos saietos un izstādēs Šauļos un Pērnavā.
Jelgava ir populāra ar starptautisko ledus un smilšu skulptūru festivālu rīkošanu, taču ne mazāk svētīga ir šamota skulptūru simpoziju rīkošana. Arī tie kļuvuši par starptautiski nozīmīgu notikumu.
Biedrības biedri ir vidējo mākslas skolu audzēkņi un Mākslas akadēmijas beidzēji, kas nodrošina noteiktu māksliniecisko līmeni rīkotajās izstādēs.
Blakus gleznotājiem biedrības izstādēs piedalās keramiķi, grafiķi, tēlnieki, tekstilmākslinieki, dizaineri, stikla mākslinieki, ādas apstrādes meistari, fotogrāfi. Viņu veikumu var iepazīt arīdzan Cēsu skatītāji.
Jelgavas māksliniekiem raksturīga augsta profesionalitāte, tradīciju turpināšana, pietāte pret cilvēku, harmonisks pasaules atainojums. Jaunie ienāk mūsu organizācijā ar modernāku apkārtnes redzējumu, bet arī no viņiem tiek prasīta amata noslēpumu pārzināšana kā būtisks mākslas darba kvalitātes kritērijs.

Izstāde Cēsu Izstāžu namā būs skatāma no 8. marta līdz 7.aprīlim.
Ieejas maksa izstādē 2,00 EUR (skolēni, studenti, pensionāri), 3,00 EUR (pieaugušie).

Jelgavas mākslinieku biedrība

Juris Butkins ‘’Ainavas’’

8.martā plkst. 16.00. Cēsu Izstāžu Namā, Pils laukumā 3, tiek atklāta Jura Butkina gleznu izstāde ‘’Ainavas’’.
Juris Butkins dzimis 1957. gadā, Cēsīs. Beidzis Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti. Izdienas pensiju sasniedzot, ķēries ar lielu nopietnību pie gleznošanas.
2004. gadā sācis apmeklēt Maritas Krūmiņas gleznošanas studiju. Māksliniece iedrošinājusi gleznošanā izmantot eļļas krāsas. Turpmāk pilnveidojies pašmācības ceļā. Gleznošana autoram kļuva par pamatnodarbošanos.
Iemīļotas tēmas Jurim Butkinam ir Cēsis, Gauja un Vidzemes ainavas. Darbu saturs ir vienkāršs stāsts par to, ko redzam ikviens ikdienā. Tā ir ainava, taču Jura Butkina stāsts gleznās ir niansēti ieraudzīts un kolorēts.
Jura Butkina moto “nemocīt skatītāju ar darbiem, kas tapuši bez iekšējas nepieciešamības”.

Izstāde Cēsu Izstāžu namā būs skatāma no 8. marta līdz 7.aprīlim.
Ieejas maksa izstādē 2,00 EUR (skolēni, studenti, pensionāri), 3,00 EUR (pieaugušie).

Juris Butkins

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

Top