Senatne mūsdienās

Cēsis
Mostly cloudy
20°C
 

SākumsZiņas Cēsis uz vienu dienu radīs “Brīvības ielu” ar pastaigu maršrutu

26.04.2021

Godinot 4. maiju, Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienu, Cēsis uz vienu dienu izveidos īpašu “Brīvības ielu” – pastaigu maršrutu, lai atgādinātu, ka brīvība mūsu tautai bijusi jāizcīna vairākkārtīgi, tā nav pašsaprotama un to jānovērtē un jāgodā.

Tā kā Cēsīs nav Brīvības iela, šī ir iespēja ieraudzīt pilsētvidi citā rakursā un uzzināt ko jaunu un vērtīgu. Lai atgādinātu par 31 gadu kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, pastaigas laikā būs iespēja izzināt 31 jaunu faktu vai atcerēties jau zināmo, kas šajā 31 gadā noticis Latvijā un Cēsīs.

Maršruts pieejams ŠEIT

Tāpat pastaigas laikā, 2021. gada 4. maijā no plkst. 11, iespējams, varēs dzirdēt radošu cēsnieku muzikālus sveicienus – no namu balkoniem, pa atvērtiem logiem, parkos vai laukumos.

Savukārt Latvijas Nacionālais Kultūras centrs (LNKC) arī šogad 4. maijā rīko virtuālu akciju-gājienu “Tauta. Gods. Tērpi”. Cēsu Kultūras centra kolektīvi jau pamazām uzpoš goda tērpus. Pievienojamies LNKC un aicinām arī citus svētku dienā uzvilkt tautastērpu par godu Latvijai! LNKC akcijas laikā aicina nofotografēties un publicēt foto "Facebook" vai "Instagram" ar tēmturi #tautastērpugājiens2021.

Neaizmirsīsim arī viens otram novēlēt priecīgus svētkus, svētkiem par godu iemācīties kādu dziesmu vai dzejoli un iepriecināt savus tuviniekus, uzklāt baltu galdautu un klāt svētku galdu savās mājās!

Apmeklējot pastaigu maršrutu, aicinām ievērot valstī spēkā esošos epidemioloģiskās drošības noteikumus!

Norises pastaigas maršrutā var tikt fotografētas vai filmētas, iegūtais audio un video materiāls var tikt publiskots pašvaldības mājas lapā un sociālajos tīklos.

 

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

Top