Senatne mūsdienās

Cēsis
Sunny
29°C
 

SākumsZiņas Cēsis piedalās virtuālajās Hanzas dienās

05.06.2020

Cēsis piedalās virtuālajās Hanzas dienās

Ja pasauli nebūtu pārsteigusi Covid-19 pandēmija, tad šonedēļ Cēsu delegācija dotos uz Vācijas pilsētu Brilonu, lai piedalītos 40. starptautisko Hanzas dienu pasākumos. Tomēr klātienes pasākums tika atcelts, un tā vietā svētku organizatori laikā no  4. līdz 7. jūnijam ikvienu aicina piedalīties pirmajās virtuālajās Hanzas dienās. Virtuālo Hanzas dienu programma apskatāma mājas lapā https://www.hansetagebrilon.de/en/.
Tā vietā, lai tiktos Brilonas ielās, Hanzas pilsētas varēs tikties minētajā mājas lapā un sociālajos medijos – Facebook kontā  un Instagram kontā.

Virtuālo Hanzas dienu atklāšanas ceremonija notika 4. jūnijā, bet Hanzas dienas noslēgsies 7. jūnija vakarā ar virtuālo Hanzas karoga nodošanu Latvijas galvaspilsētai Rīgai, kurai uzticēts rīkot 41. starptautiskās Hanzas dienas nākamgad augustā. Cēsu novada pašvaldības pārstāvji virtuāli piedalīsies centrālajā oficiālās Hanzas dienu programmas pasākumā tiešsaistes Hanzas pilsētu delegātu sēdē 5.jūnijā. Savukārt Cēsu Kultūras centra darbiniekiem šo svētku virtuālais apmeklējums būs arī kā pieredze, kuru izmantot gatavojot vienu no ikgadējiem lielajiem pilsētas pasākumiem “Cēsis 814”, kas šogad notiks līdzīgā attālinātā formātā.

Papildus oficiālajai programmai svētkos Brilonā plānotas virtuālas tūres gidu pavadībā, izstādes un interaktīvas praktiskās aktivitātes. Cēsniekiem un apkārtējo novadu iedzīvotājiem īpaši interesanti būs vērot tiešraidē mākslinieces Ute Lennartz-Lembeck stāstījumu par teltīm, kas tapušas no vairāk kā 150 rokdarbnieču adītajiem un tamborētajiem kvadrātiņiem. Iecerētās vienas telts vietā tapušas 3, un tās visas ir izvietotas dažādās Brilonas vietās, kur ikdienā pulcējas daudz cilvēku. Cēsnieces kvadrātiņu darināšanā iesaistījās ļoti aktīvi, un uz Brilonu agrā pavasarī aizceļoja 201 kvadrātiņš.

13. gadsimtā Vacijā tika izveidota Hanzas pilsētu savienība, kurai 15. gadsimtā pievienojās arī Cēsis. Tās mērķis bija veicināt pilsētu savstarpējo interešu aizsardzību un pārjūras tirdzniecību, un caur tirdzniecības sakariem attīstījās arī pilsētu sociālā dzīve. Ar laiku organizācija izjuka, taču turpinot iesāktās tradīcijas, 1980. gadā, pateicoties Nīderlandes pilsētas Zvolles iniciatīvai, tika nodibināta Atjaunotā Hanzas pilsētu savienība “DIE HANSE”, un šobrīd tajā ir 193 pilsēta no 16 valstīm. Starp tām arī Cēsis. Savienības galvenais uzdevums ir saglabāt dzīvu senās Hanzas garu, veicināt kultūras un ekonomiski sadarbību starp Hanzas pilsētu kopienām un celt iedzīvotāju piederības sajūtu savai pilsētai. Papildus daudzajiem savienības projektiem, katru gadu vienā no Hanzas savienības pilsētām tiek rīkoti lielie Hanzas svētki, kurā sapulcējas gandrīz visas Hanzas pilsētas, lai prezentētu sevi un parādītu pašu labāko.

Foto: Ute Lennartz-Lembeck

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

Top