Senatne mūsdienās

Cēsis
Showers
18°C
 

SākumsZiņas Ceļojums laikā Cēsu muzeja izstādē “Laika liecinieki”

20.10.2020

Ceļojums laikā Cēsu muzeja izstādē “Laika liecinieki”

Cēsu pils Bēniņu zāle aicina doties ceļojumā laikā, lai iepazītu Cēsu Vēstures un mākslas muzeja krājumu izstādē “Laika liecinieki”. Šī gada pavasarī durvis vēra Cēsu muzeja 95 gadu jubilejas  izstāde, kuras  moto ir “Tādu cilvēku, kā mums ir, tādu pasaulē vairs nava”- Aleksandrs Čaks.

Viena no iezīmēm, kas raksturo Cēsu muzeja teju gadsimtu ilgo darbību, ir ciešā saikne ar pilsētas iedzīvotājiem, tāpēc veidot muzeja 95 gadu jubilejas izstādi šoreiz tika aicināti cēsnieki. Sekojot muzeja aicinājumam, pilsētnieki izvēlējās tēmas un atsevišķus priekšmetus, kuri viņuprāt raksturo Cēsu pilsētas vēsturi un muzeju.

Izstādē atradīsi stāstus par Jāņa Poruka vijoli, unikālām 18.gs. zemnieku rokrakstu grāmatām, Cēsu pirmo fotogrāfu Kārli Andersonu, leģendāro grāmatizdevēju Jāni Ozolu, kā arī uzzināsi par brīvības cīnītāju, skautu, arhitektu un Latvijas karoga vēstures pētnieku Kārli Dzirkali.

Līdz šim nebijis un īpaši uzrunājošs ir izstādes mākslinieciskais risinājums. Visaptverošs skats cauri gadsimtiem un katra atsevišķa priekšmeta unikalitātes izcelšana – tāds  ir galvenais vadmotīvs izstādes scenogrāfes Madaras Melas veidotajā scenogrāfijā un mākslinieciskajā izpildījumā. Izstādes mākslinieciskais konsultants – Viktors Jansons, mākslinieks – noformētājs Dainis Andersons.

Cēsu Vēstures un mākslas muzejs ir viens no vecākajiem un apmeklētākajiem pašvaldību muzejiem valstī un šogad svin savas pastāvēšanas 95 gadu jubileju.

Izstāde “Laika liecinieki” skatāma Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, Jaunās pils Bēniņu izstāžu zālē, Pils laukums 9, Cēsīs. Izstāde apmeklētājiem būs pieejama līdz 31.decembrim. Darba laiki un papildus informācija – www.cesupils.lv.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

Top