Senatne mūsdienās


 

SākumsZiņas Svētā Jēkaba ceļa svētceļnieka pase pieejama arī Cēsu Tūrisma informācijas centrā

06.05.2021

Svētā Jēkaba ceļa svētceļnieka pase pieejama arī Cēsu Tūrisma informācijas centrā

Cēsīs un apkārtnē sadarbībā ar Latvijas Sv. Jēkaba ceļa asociāciju ir tapis Svētā Jēkaba ceļa jeb “Camino de Santiago” divi no vairākiem posmiem Latvijas teritorijā. Interesenti, kuri vēlas savu paveikto ceļojumu dokumentēt, ar īpašu zīmogu palīdzību to var atzīmēt svētceļnieka pasē. Tā tagad ir pieejama arī Cēsu Tūrisma informācijas centrā. Tās cena ir 3,00 EUR.

Svētceļnieka pase kalpo arī kā apliecinošs dokuments uzņemšanai naktsmītnēs, kurā to īpašnieki un citi uzņēmēji iespiež zīmogus un reģistrē katru ceļinieku. Arī Cēsu Tūrisma informācijas centrs ir izveidojis savu svētā ceļa zīmogu.

Svētā Jēkaba ceļš Cēsu novadā ved pa Cīrulīšu dabas takām un tām pievienotajam Gaujas līču posmam, kā arī iekļauj Cēsu pilsētu. Viens no pieturas punktiem maršrutam Cēsu pilsētā ir Svētā Jāņa baznīca.  Arheoloģisko izrakumu laikā zem viena no baznīcas logiem tika atrasts šī pārgājiena ceļa simbols – gliemežvāks, kura vecums ir datēts starp 13.gs un 16.gs. Arheoloģiskais atradums ir vēsturisks un unikāls, un labi saglabājies svētā ceļa simbols. Tas ir vēl viens pierādījums tam, ka svētceļnieku ceļš ir gājis cauri Latvijas teritorijai jau viduslaikos. Lai godinātu šo atradumu, baznīcas loga augšējā ailē ir tapusi jauna vitrāža, kurā attēlots gliemežvāks.

Svētā Jēkaba ceļš ir viens no populārākajiem svētceļnieku maršrutiem pasaulē. Šī ceļa galamērķis ir  Sv. Jēkaba katedrāle, kura atrodas Spānijas ziemeļu pilsētā Santiago de Compostela. Ļaudis šo ceļu veic kājām, ar velosipēdu vai zirga mugurā. Vairāk par maršrutu https://caminolatvia.com/lv/

Maršruts tiek veidots sadarbībā ar Latvijas Sv. Jēkaba ceļa asociāciju. Tā mērķis ir turpināt Eiropas Padomes Eiropas Kultūras ceļu programmas “Camino de Santiago” ceļu, balstoties uz Eiropas Savienības 1987. gada deklarāciju par humānisma, brīvības, taisnīguma principu, kas vēsturiski apvieno Eiropas Savienības valstu kultūras.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Pirmdiena, svētdiena SLĒGTS

Top