Senatne mūsdienās


 

SākumsBērniem patīk

Cēsu Viduslaiku pils

Cēsu pilsētas pirmsākumi meklējami jau 800 gadus tālā pagātne. Tie saistīti ar Cēsu viduslaiku pili, ap kuru jau 13.gadsimtā izveidojās pilsēta.

Sveču lukturīšu gaismā varēsiet apskatīt pils Rietumu torni un tajā esošo mestra dzīvojamo telpu – unikālu 16.gadsimta interjeru ar greznu zvaigžņu velvi, mākslīgā akmens masas velvju konsolēm un sienu gleznojumu fragmentiem. Torņa trešajā stāvā vasaras sezonā skatāma unikāla multimediāla ekspozīcija “Cēsu pils stāts”. No torņa bēniņstāva paveras iespaidīgs skats uz pārējām pilsdrupu daļām, priekšpilīm, Pils parku, un pilsētu. Pils dienvidu tornī skatāma ekspozīcija “Dzīve uz pulvermucas”. Izmantojot mūsdienu tehnoloģiju sniegtās iespējas, tornī ierīkotā ekspozīcija aizraujošā veidā atklāj to vēsturisko personu stāstus, kas reiz bijuši ieslodzīti torņa pagrabā ierīkotajā cietumā, kā arī skaidro, kāda bijusi Garā Hermaņa nozīme pils aizsardzībā. Vasaras sezonā apskatāma arī viduslaiku virtuves dārza ekspozīcija pils dārzā.

Viduslaiku aktivitāšu laukums

Vasaras sezonā apmeklējiet pils dārzā ierīkoto aktivitāšu laukumu, lai zinoša spēļu meistara vadībā apgūtu dažādas viduslaiku bērnu iecienītas veiklības, spēka un prāta spēles, kā arī rotaļas. Aktivitāšu laukumā meistari ir parūpējušies gan par bērniem piemērotām aktivitātēm, gan pieaugušajiem.

Staigājiet ar koka kājām, velciet ļeku, spēlējiet dzirnavas, pielaikojiet īstas bruņas un izmēģiniet daudzas citas aktivitātes, kuras attēlotas 16. gadsimta flāmu gleznotāja Pītera Brēgela darbā „Bērnu spēles”.

Viduslaiku aktivitāšu laukumu iespējams apmeklēt, iegādājoties biļeti Cēsu Viduslaiku pils apskatei. Spēļu meistars viduslaiku aktivitāšu laukumā sastopams vasaras sezonā (no 1. maija līdz 30. septembrim) sestdienās un svētdienās.

Aktivitāšu mugursoma ģimenēm

Cēsu Viduslaiku pils piedāvā arī izzinošu piedzīvojumu ģimenēm ar bērniem – pastaigu pa pili ar aktivitāšu mugursomu.

Ikvienu ģimeni, kurā aug 5 līdz 10 gadus veci bērni, gaida Cēsu viduslaiku pilī, lai ar speciālas aktivitāšu mugursomas palīdzību visi kopīgi atklātu varenās pils noslēpumus. Sikspārnēna Valtera Mugursomā atradīsies bagātīgi ilustrētas aktivitāšu un uzdevumu lapas, sikspārnēna sakrātā viduslaiku būvmateriālu kolekcija, kā arī spēles, norādes, rēbusi un mīklas, kas ļaus dalībniekiem kļūt par īstiem pils vēstures detektīviem.

Vaicājiet bezmaksas somu biļetes pirkšanas brīdī!

Vairāk lasi ŠEIT.

Vairāk

Ziemeļu dabas medicīnas muzejs

Muzejā var izzināt plašo ārstniecības augu pasauli, pētot tos zem mikroskopa un atklājot ārstnieciskās īpašības. Ekspozīcijā apskatāmi vairāk nekā 40 Latvijas un ziemeļu dabai raksturīgi augi.

Vairāk lasi ŠEIT.

Vairāk

Āraišu vējdzirnavas

Āraišu vējdzirnavas atrodas apkaimes augstākajā vietā ar skaistu skatu. Latvijā vienas no retajām holandiešu tipa vējdzirnavām (1852. g.), kas ir darba kārtībā. No maija līdz oktobrim ir iespējams izsekot grauda pārtapšanai par miltiem, pašiem malt graudus, izstaigāt visus četrus stāvus un apskatīt dzirnavu mehānismus gida pavadībā.

Vairāk lasi ŠEIT.

Vairāk

Āraišu ezerpils Arheoloģiskai parks

Parkā ir iespējams aplūkot seno latgaļu nocietināto dzīvesvietu uz ezera, kas ir vienīgā šādas Dzelzs laikmeta apmetnes rekonstrukcija Eiropā.
Parks izceļas ar unikāliem arheoloģiskiem atradumiem, rekonstrukcijas atrašanos oriģinālā vidē un Vidzemei raksturīgo, labi saglabājušos kultūrvēsturisko ainavu.

Vairāk lasi ŠEIT.

Vairāk

Padomju slepenais bunkurs

Rehabilitācijas centra teritorijā 9m zem zemes atrodas labiekārtots bunkurs 2000 m2 platībā, kas izbūvēts pagājušā gadsimta 80-tajos gados politiskās un valsts varas elites vajadzībām, valsts vadīšanai atomkara gadījumā. Saglabājies viss autentiskais aprīkojums. Bunkurs piedāvā realitātes spēli “Objekts X”, “Ballīti bunkurā”, ēdināšanu pazemes ēdnīcā.

Vairāk lasi ŠEIT.

Vairāk

Lielstraupes pils

Lielstraupes pils ir viena no retajām viduslaiku pilīm Latvijā, kas saglabājusies līdz mūsdienām.
Par Lielstraupes pils atdzimšanu gadsimtu gaitā ir gādājusi sena baltvācu dzimta - fon Rozeni, kas pili ar nelieliem pārtraukumiem apsaimniekoja līdz pat 1939. gadam. Pēdējos 50 gadus ēkā atradās Straupes narkoloģiskā slimnīca, kuru slēdza 2018. gadā. Šobrīd pils ir pieejam tūristiem.
Lielstraupes pils ir vienīgā pils Latvijā, kas vienā būvapjomā ietver arī baznīcu. Ceļojums cauri abām ēkām ir aizraujošs stāsts par laikiem - no senākajiem līdz pat šodienai.

Vairāk lasi ŠEIT.

Vairāk

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja lauku ekspozīcija Vēveri

Vēveru ekspozīcijā aplūkojama ne tikai tradicionālā piebaldzēnu sētu apbūve, bet arī dažādi amatnieku un zemkopju darbarīki, mūsdienu cilvēkam neierasti mājsaimniecības priekšmeti un lietas.
Vēveru kalna augstākajā vietā (226m virs jūras līmeņa) slejas ap 1875. g. Kalna Vēveru saimnieka būvētās vējdzirnavas. No dzirnavu galerijas un augšējā stāva lieliski redzams Vēveru kopskats un Piebalgas tāles.

Vairāk lasi ŠEIT.

Vairāk

Maizes māja

Maizes māja ir vieta, kur līdzdarboties īstas lauku maizes cepšanas rituālos, pašiem gatavot mīklu un cept pīrāgus, izpētīt graudus, graudu produktus, latviešu spēka zīmes un izzināt ar maizi saistītās tradīcijas.
Saimnieki piedāvā arī paplašinātas dzīves prasmju programmas ar ugunskurā vārītu zupu, piedzīvojumu pārgājienu Gaujas Nacionālā parka teritorijā, ugunskura maizi, nakšņošanu līdzi paņemtajās teltīs un cienāšanos ar saimnieces brokastu sirsniņpankūkām. Pieaugušo pasākumos iespēja senā klētiņā nobaudīt saimnieka darināto mājas vīnu. Maizes mājas krāsnī jau gandrīz 100 gadus cep maizi ar brīvības garšu – par to vislabāk zina stāstīt lustīgie mājas saimnieki!

Vairāk lasi ŠEIT.

Vairāk

Bērnu laukums Maija parkā un skeitparks

Maija parks ir īpaši piemērots atpūtai kopā ar bērniem. Apmeklētājus vasarā priecē izgaismotas strūklakas un melno gulbju pāris. Batuti, kartingu īre, kā arī skeitparks ekstrēmāku izjūtu cienītājiem.

Vairāk

Piedzīvojumu parks "Supervāvere"

NB! ŠOSEZON (2023) SLĒGTS REKONSTRUKCIJAS DĒĻ.

Vairāk kā 60 atrakcijas: augstu un zemu kokos izvietoti dažādi virvju ceļi, pārejas un šķēršļi, kā arī ierīkoti garākie nobraucieni pa trosēm. Trīs dažādas grūtības trases Gaujas ielejas kokos.

Jāņtārpiņu naktis „SUPERVĀVERĒ” - neparasts piedzīvojums nakts tumsā. Piedzīvojumu trases var iziet tad, kad jau iestājusies tumsa, ar pieres lukturīti izgaismojot savu ceļu.

Vairāk lasi ŠEIT.

Vairāk

Aktīvās atpūtas parks "Karjers"

“Karjera” dzidrajā ūdenī tiek piedāvāts baudīt izbraucienus ar veikborda dēli vai slēpēm, kā arī SUP dēļiem. Ātruma cienītājiem pie sirds ies arī garais Slip&Slide slidkalniņa nobrauciens, kas patiks ne tikai jauniešiem, bet noteikti arī pieaugušajiem!

Vairāk lasi ŠEIT.

Vairāk

Atpūtas komplekss "ChillUp"

Atpūtas komplekss piedāvā atpūtu un naktsmītnes Alauksta ezera krastā. Kompleksā var iznomāt airu laivas, katamarānus, kajakus un velosipēdus. Piedāvājumā ūdens piepūšamās atrakcijas.

Vairāk lasi ŠEIT.

Vairāk

Disku golfa parks Priekuļos

Iespēja aktīvi pavadīt laiku labiekārtotā disku golfa parkā ar 18 groziem.

Pirmie 8 grozi ir izvietoti atklātā vietā, lai varētu mest brīvos metienus. Savukārt pārējā trases daļa atrodas Priekuļu pašvaldības meža teritorijā (agrāk – parks), un attiecīgi spēlēšanai mežā būs nepieciešama lielāka precizitāte. Izmetiena vietas – koka karkasa laipas ar mākslīgo segumu. Trase nav viegla, drīzāk sarežģīta, lai spēlēt prieks būtu gan iesācējiem, gan pieredzējušiem disku golfa entuziastiem.

Vairāk

Zeit tīklu parks

Zeit ir lieliska vieta, kur atpūsties ar ģimeni! Dodies piedzīvojumos koku valstībā! Izbaudi neatkārtojamu brīvības sajūtu un jautras aktivitātes lieliem un maziem. 4–7 m augstajos tīklu labirintos var gan kārtīgi izdauzīties, gan atlaisties un relaksēties. Tīklu parkā visas ejas, tiltus un laukumus ieskauj 2,5 m augstas tīkla sienas.

Grupām virs 10 personām tiek piemērota 30% atlaide. 3+kartes turētājiem – 20% atlaide. Dzimšanas dienā, uzrādot ID – ieeja bezmaksas. Personām ar invaliditātes apliecību un pavadoni – ieeja bezmaksas!

Zeit radošā kvartāla iekštelpās pieejams arī mazais tīklu parks un rotaļu istaba – bezmaksas!

www.tikluparks.lv

Vairāk

Cīruļkalna "Zaļais tornis"

Cēsīs, Cīruļkalna virsotnē slejas dabas vērošanas skatu tornis jeb “Zaļais tornis” 22 metru augstumā, kas ļauj baudīt skatu uz Cēsīm un Gaujas senleju. Cīruļkalns torņa būvniecībai izraudzīts, jo tā virsotne ir viens no augstākajiem punktiem šajā Gaujas pusē, līdz ar to no torņa virsotnes paveras plašas tāles.
Tornis ir brīvi pieejams ikvienam Cēsu novada iedzīvotājam un viesim.
Skatu torņa virsotnes jumts aprīkots ar saules paneļiem, kas ražos elektrību un vienlaicīgi nodrošinās torņa margu izgaismošanu vēlajās vakara stundās.

Vairāk lasi ŠEIT.

Vairāk

Ieriķu dabas taka

Ieriķu dzirnavu dabas taka ir nepilnu kilometru gara taka, kas ir viegli veicama ģimenēm ar bērniem. Darbojas gaismas parks, kas rudenī, ziemā un agrā pavasarī izgaismo taku un tās tuvāko apkārtni diennakts tumšajā laikā. Takā ir apskatāma savdabīga floristikas ekspozīcija – no sūnām veidoti Latvijas dzīvnieku tēli to dabīgajos izmēros un slavenie, atmodinātie akmens ūdensveči upes krastos. Ir piknika vieta.

Vairāk lasi ŠEIT.

Vairāk

Priekuļu Saules parks

Saules parks atrodas pašā Priekuļu centrā, blakus pašvaldības ēkai. Tas kļuvis ne tikai par iemīļotu pastaigu vietu Priekuļu iedzīvotājiem, bet arī par populāru apskates objektu novada ciemiņiem.
Parkā atrodas Latvijas dižākais dalības jeb analemmatiskais Saules pulkstenis un Veselības taka pa kuru ejot, var iepazīt Latvijas ārstniecības augus, izmasēt kāju pēdas un vienlaikus smelties zemes enerģiju. Saules parkā atrodas arī Rododendru dārzs, Skulptūru dārzs un Meža izziņas taka.

Ieeja bez maksas.

Vairāk lasi ŠEIT.

Vairāk

Vienkoču parks

Vienkoču parks ir pastaigu un atpūtas parks pie Līgatnes upes, kurā izveidotas pastaigu takas ar tematiskiem apskates un izziņas objektiem.

Vienkoču parkā atrodas Kokamatniecības muzejs, kas iekārtots kā senā darbnīca. Parka teritorijā un Kokamatniecības muzejā var iepazīties ar Līgatnes vēsturi, dabu, koka izstrādājumu izgatavošanas niansēm no akmens laikmeta līdz mūsdienām. Īpaša uzmanība veltīta dažādu masīvkoka lietu izgatavošanas procesa izzināšanai. Tematiskos pasākumos ir iespēja piedalīties meistardarbnīcās.

Parka teritorijā izveidotas atpūtas un piknika vietas, bērniem pieejams no koka veidots spēļlaukums. Ir iespēja iegādāties uz vietas gatavotas lietas.

 

Vairāk vari uzzināt ŠEIT.

Vairāk

"Vējiņu" pazemes ezeri

Vējiņu pazemes ezeri ir vienīgie Latvijā, un tie aizrauj ar savu dzidro un ledaini auksto ūdeni!

Skaistās Braslas upes krastā pazemes avoti reiz izskalojuši lielus tukšumus un alas. Te atrodas Ezerala ar diviem pazemes ezeriem un noslēpumainā Upes ala. Alu apkārtnē redzami milzīgi pazemes ūdens izskaloti padziļinājumi jeb kritenes, kas piešķir apkārtnes dabai noslēpumainības noskaņu.

Ekskursija pazemē notiek tikai kopā ar gidu. Ja esat kompānija, kurā ir vairāk kā 15 cilvēku, lūgums iepriekš pieteikties.

Vairāk lasi ŠEIT.

Vairāk

Cīrulīšu dabas takas

Cīrulīšu dabas takas sniedz iespēju iedvesmojošā pastaigā izzināt skaistās Gaujas ielejas attīstību no ledus laikmeta līdz mūsdienām.
Teritorijā ir trīs labiekārtoti vieglas pieejamības maršruti – 2,7km un 3,5km un 6,2km gari. Pastaigas laikā apskatāmi aizraujoši dabas objekti: iespaidīgās Spoguļklintis (Cīrulīšu klintis) zīmīgi atspīd Gaujas vecupes ūdeņos, Dzidravots dos veldzējumu ikvienam (avota ūdeni dzert nav ieteicams ), Līgavas alas teika kārtējo reizi pārliecinās par mīlestības spēku, bet Cīrulīšu ala tiek dēvēta arī par bezdibeni.

Taku apmeklējums ir bez maksas.

Vairāk lasi ŠEIT.

Vairāk

Kamieļu parks "Rakši"

Kamieļu parks Rakši atrodas 7 km no Cēsīm un te mīt vairāk kā 150 dzīvnieki. Rakšos ir pieejamas izjādes ar kamieļiem, pastaigas ar lamām, izbraucieni ēzeļu pajūgos, tiešā kontakta lemuru barošana un daudzas citas izklaides.

Kafejnīcā Camel cafe apmeklētāji var nobaudīt veselīgās pankūkas un izsmalcinātas garšas saldējumu ar kamieļa pienu, kā arī nakšņot koncepta viesnīcā, kas iekārtota marokāņu stilā.

Vairāk uzzini ŠEIT

Vairāk

Līgatnes Dabas takas

Līgatnes dabas takās apskatāmi dažādu savvaļas sugu dzīvnieki, vērojamas neskartas dabas ainavas, saklausāmas mežu un pļavu balsis, skatāma krāšņu gravu un klinšu ieskauta Gauja un tās senleja, kā arī baudāma aktīva atpūta un brīnišķīgs miers.

Pastaigu takas ierīkotas ~4 – 5 km garumā, ar atšķirīgām grūtības pakāpēm (gan augsnes un grants segumi, gan koka kāpņu posmi) dažādos apvidus apstākļos. Līgatnes dabas taku apmeklējumam vidēji nepieciešamas 2 – 3 stundas.

Vairāk vari uzzināt ŠEIT.

 

Vairāk

Kamanu sporta suņu klubs "Dod ķepu"

Gan ziemā, gan vasarā var doties aizraujošās pastaigās kopā ar dzīvespriecīgajiem haskijiem.

Kamanu sporta suņu klubs “Dod ķepu” organizē pārgājienus unikālajās Cecīļu dabas takās, senatnīgajos Āraišos, gar Amatas upi, Zvārtas ieža apkārtnē, u.c. arī ciemos pie Jums. Lai pārgājiens būtu raitāks un interesantāks, tajā būs iespēja doties sasaistē ar kamanu suņiem haskijiem, kas speciāli trenēti un piedalās kamanu suņu sporta sacensībās.

Vairāk informācijas meklē ŠEIT.

Vairāk

Sesīļu poniji

Iespēja pavadīt laiku ar ponijiem, papaijāt, doties izjādēs.

Vairāk

Briežu dārzs "Annas dzirnavas"

Briežu dārzs "Annas Dzirnavas" piedāvā ekskursiju gida pavadībā, kurā ietilpst:
- briežu dārza un ragu kolekcijas apskate,
- individuāla briežu barošana,
- fotografēšanās ar briežiem.

Vairāk

Trušu dārzs "Zaķīši"

Iespēja viesoties lauku mājā, kurā var ieturēt pikniku pļavā kopā ar trušiem, kā arī iepazīties ar citiem lauku sētas dzīvniekiem un putniem - govīm, kazām, cūkām, zirgiem un dažādiem mājputniem.

Vairāk

Slēpošanas trase "Žagarkalns"

“Žagarkalns” ir viens no vadošajiem ziemas aktīvās atpūtas kompleksiem Latvijā - iespējams, labākā vieta, kur mācīties slēpot! Plašas ziemas aktīvās atpūtas iespējas piemērotas visai ģimenei, gan iesācējiem, gan slēpot pratējiem. Pieejamas 12 trases gan iesācējiem, gan pieredzējušiem slēpotājiem, bērnu slēpošanas skoliņa un kameršļūkšana pa sniega reni. Komplekss apmeklētājiem piedāvā slēpošanas un snovborda apmācības pieredzējušu, starptautiski akreditētu instruktoru vadībā. Darbojas slēpošanas un snovborda inventāra noma. Kalna kafejnīcā iespējams nobaudīt siltus dzērienus un paēst gardas pusdienas.

Vairāk lasi ŠEIT.

Vairāk

Slēpošanas trase "Ozolkalns"

Ozolkalna slēpošanas trases ir vienas no garākajām Latvijā. 3 no tām sasniedz 500 metru garumu. Kopā ir 4 pastāvīgās trases un borderkrosa un free-ride trase, kuras tiek izveidotas, ja ir labvēlīgi laika apstākļi. Ozolkalna nobraucieni veidoti maksimāli saglabājot dabisko reljefu, kas tos padara daudz interesantākus.

Kompleksā darbojas krēslu un divi enkurveida pacēlāji, kas ļauj slēpot un snovot bez rindām. Ir savs bērnu un mācību kalns, inventāra noma un serviss, instruktori, ziemas kafejnīca.

Vairāk lasi ŠEIT.

Vairāk

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Pirmdiena, svētdiena SLĒGTS

Top