Senatne mūsdienās

Cēsis
Partly sunny
-2°C
 

SākumsBērniem patīk

Cēsu Viduslaiku pils

Cēsu pilsētas pirmsākumi meklējami jau 800 gadus tālā pagātne. Tie saistīti ar Cēsu viduslaiku pili, ap kuru jau 13.gadsimtā izveidojās pilsēta. Uzkāp pils tornī lukturīšu gaismā, ielūkojies cietumā - būs aizraujoši!

Pils apmeklētāju centrā saņēmuši lukturīšus, Jūs varēsiet apskatīt pils rietumu torni un tajā esošo mestra dzīvojamo telpu – unikālu 16.gadsimta interjeru ar greznu zvaigžņu velvi, mākslīgā akmens masas velvju konsolēm un sienu gleznojumu fragmentiem. No torņa bēniņstāva paveras iespaidīgs skats uz pārējām pilsdrupu daļām, priekšpilīm, Pils parku, un pilsētu. Pils dienvidu tornis, kas ir ārēji greznākais pils tornis. Nokāpjot torņa pagrabā, Jūs varēsiet apskatīt vienu no kādreizējām pils cietuma telpām.

www.cesupils.lv

Vairāk

Viduslaiku aktivitāšu laukums

Vasaras sezonā apmeklējiet pils dārzā ierīkoto aktivitāšu laukumu, lai zinoša spēļu meistara vadībā apgūtu dažādas viduslaiku bērnu iecienītas veiklības, spēka un prāta spēles, kā arī rotaļas. Aktivitāšu laukumā meistari ir parūpējušies gan par bērniem piemērotām aktivitātēm, gan pieaugušajiem.

Staigājiet ar koka kājām, velciet ļeku, spēlējiet dzirnavas, pielaikojiet īstas bruņas un izmēģiniet daudzas citas aktivitātes, kuras attēlotas 16. gadsimta flāmu gleznotāja Pītera Brēgela darbā „Bērnu spēles”.

Viduslaiku aktivitāšu laukumu iespējams apmeklēt, iegādājoties biļeti Cēsu Viduslaiku pils apskatei. Spēļu meistars viduslaiku aktivitāšu laukumā sastopams vasaras sezonā (no 1. maija līdz 30. septembrim) sestdienās un svētdienās.

Vairāk

Aktivitāšu mugursomas ģimenēm

Cēsu Viduslaiku pils piedāvā izzinošu piedzīvojumu ģimenēm ar bērniem – pastaigu pa pili ar aktivitāšu mugursomu.

Ikvienu ģimeni, kurā aug 5 līdz 10 gadus veci bērni, gaida Cēsu viduslaiku pilī, lai ar speciālas aktivitāšu mugursomas palīdzību visi kopīgi atklātu varenās pils noslēpumus. Sikspārnēna Valtera Mugursomā atradīsies bagātīgi ilustrētas aktivitāšu un uzdevumu lapas, sikspārnēna sakrātā viduslaiku būvmateriālu kolekcija, kā arī spēles, norādes, rēbusi un mīklas, kas ļaus dalībniekiem kļūt par īstiem pils vēstures detektīviem.

Vaicājiet bezmaksas somu biļetes pirkšanas brīdī!

www.cesupils.lv

Vairāk

Ceļvedis muzejā ģimenēm

Ilustrētā grāmatiņa lasītājus aizvedīs izzinošā un uzdevumiem bagātā ceļojumā pa Cēsu Vēstures un mākslas muzeja ekspozīciju, kura laikā varēs ne vien iepazīt nozīmīgākos Cēsu vēstures notikumus, bet arī uzzināt, kādas dāvanas savā septītajā dzimšanas dienā vēlējās saņemt mazais grāfs Emanuels.

“Cēsu jaunā pils senāk bija mājas grāfu ģimenei. 1855.gadā ģimene gatavojās svinēt 7 gadu dzimšanas dienu mazajam grāfam Emanuelam. Protams, ka visvairāk dzimšanas dienu gaidīja pats mazais grāfs.  Lai būtu drošs, ka saņems ilgotās dāvanas, Emanuels uzrakstīja vēstuli mīļajam vectēvam Karlam Gustavam…”

Ceļvedis ģimenēm ir brīnišķīgs līdzeklis, kā viesošanos muzejā padarīt interesantāku un izzinošāku gan bērniem, gan pieaugušajiem, jo kopīgi ir jāmeklē atbildes uz jautājumiem par muzeja ekspozīciju un jāatrisina grāmatiņā apslēptais ziņojums.

Ceļvedi apmeklētāji var iegādāties Pils apmeklētāju centrā. Cena 0,50 EUR

Vairāk

Bērnu laukums Maija parkā un skeitparks

Maija parks ir īpaši piemērots atpūtai kopā ar bērniem. Apmeklētājus vasarā priecē izgaismotas strūklakas un melno gulbju pāris. Batuti, kartingu īre, kā arī skeitparks ekstrēmāku izjūtu cienītājiem.

Vairāk

Viduslaiku skrējiens

Uzdevumu komplekta maršrutā ir iekļauti svarīgākie vēsturiskie Cēsu pilsētas objekti. Jautājumi ir ar vēstures, literatūras, mākslas, atjautības un uzmanības koncentrēšanas garšu. Mierīga pastaiga var pārvērsties par aizrautīgu piedzīvojumu!

Iegriežoties Cēsu tūrisma un informācijas centrā Baznīcas laukumā 1, par noteiktu samaksu Jūs saņemat uzdevumu komplektu ar jautājumiem, uz kuriem atbildes atrodami pilsētas ielās. Par pareizām atbildēm tiek piešķirti punkti.

Starts un finišs ir Cēsu TIC, Baznīcas laukumā 1. Pēc maršruta veikšanas ir iespējams saņemt novērtējumu no TIC darbinieka. Rezultāts tiek ierakstīts piemiņas diplomā.

Maršruts: Cēsu vecpilsēta
Apģērbs: Ērts, sportisks
Ilgums: 40 min – 1 h
Dalībnieki: ģimenes ar bērniem, pilsētas viesi, tūristi

Vairāk

Piedzīvojumu parks "Supervāvere"

Vairāk kā 60 atrakcijas: augstu un zemu kokos izvietoti dažādi virvju ceļi, pārejas un šķēršļi, kā arī ierīkoti garākie nobraucieni pa trosēm. Trīs dažādas grūtības trases Gaujas ielejas kokos.

Jāņtārpiņu naktis „SUPERVĀVERĒ” – neparasts piedzīvojums nakts tumsā. Piedzīvojumu trases var iziet tad, kad jau iestājusies tumsa, ar pieres lukturīti izgaismojot savu ceļu.

www.ozolkalns.lv

Vairāk

Kamieļu parks "Rakši"

Kamieļu parkā ''Rakši'' iespēja izbaudīt, kādas ir sajūtas jājot ar kamieli, aptaustīt alpakas kažoku un iziet relaksējošā pastaigā pa mežu kopā ar uzticīgo pavadoni lamu.

”Rakšos” ir vairāk kā  80 ņipru un draudzīgu dzīvnieku, kurus var pabarot no rokas un nofotografēties kopīgā selfijā. Gadsimtā, kur lielu daļu informācijas mēs uzzinām no Google, šis ir lielisks veids, kā atslēgties no tehnoloģijām un ļauties dabiskam priekam, ko sniedz dzīvnieku klātbūtne un jaunu piedzīvojumu gars. Kamieļu parka ‘’Rakši’’ teritorijā darbojas kafejnīca ‘’Camel cafe’’, kurā iespējams nobaudīt veselīgās kamieļpiena pankūkas.

www.kamielis.lv

Vairāk

Maizes mājas lauku sēta

Maizes māja ir vieta, kur līdzdarboties īstas lauku maizes cepšanas rituālos, pašiem gatavot mīklu un cept pīrāgus, izpētīt graudus, graudu produktus, latviešu spēka zīmes un izzināt ar maizi saistītās tradīcijas.

Saimnieki piedāvā arī paplašinātas dzīves prasmju programmas ar ugunskurā vārītu zupu, piedzīvojumu pārgājienu Gaujas Nacionālā parka teritorijā, ugunskura maizi, nakšņošanu līdzi paņemtajās teltīs un cienāšanos ar saimnieces brokastu sirsniņpankūkām. Pieaugušo pasākumos iespēja senā klētiņā nobaudīt saimnieka darināto mājas vīnu. Maizes mājas krāsnī jau gandrīz 100 gadus cep maizi ar brīvības garšu – par to vislabāk zina stāstīt lustīgie mājas saimnieki!

Vairāk

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- piektdiena 10:00 - 17:00

Sestdiena - svētdiena SLĒGTS

Top