Senatne mūsdienās

Cēsis
Clear
5°C
 

SākumsBērniem patīk

Cēsu Viduslaiku pils

Cēsu pilsētas pirmsākumi meklējami jau 800 gadus tālā pagātne. Tie saistīti ar Cēsu viduslaiku pili, ap kuru jau 13.gadsimtā izveidojās pilsēta.

Sveču lukturīšu gaismā varēsiet apskatīt pils Rietumu torni un tajā esošo mestra dzīvojamo telpu – unikālu 16.gadsimta interjeru ar greznu zvaigžņu velvi, mākslīgā akmens masas velvju konsolēm un sienu gleznojumu fragmentiem. Torņa trešajā stāvā vasaras sezonā skatāma unikāla multimediāla ekspozīcija “Cēsu pils stāts”. No torņa bēniņstāva paveras iespaidīgs skats uz pārējām pilsdrupu daļām, priekšpilīm, Pils parku, un pilsētu. Pils dienvidu tornī skatāma ekspozīcija “Dzīve uz pulvermucas”. Izmantojot mūsdienu tehnoloģiju sniegtās iespējas, tornī ierīkotā ekspozīcija aizraujošā veidā atklāj to vēsturisko personu stāstus, kas reiz bijuši ieslodzīti torņa pagrabā ierīkotajā cietumā, kā arī skaidro, kāda bijusi Garā Hermaņa nozīme pils aizsardzībā. Vasaras sezonā apskatāma arī viduslaiku virtuves dārza ekspozīcija pils dārzā.

Viduslaiku aktivitāšu laukums

Vasaras sezonā apmeklējiet pils dārzā ierīkoto aktivitāšu laukumu, lai zinoša spēļu meistara vadībā apgūtu dažādas viduslaiku bērnu iecienītas veiklības, spēka un prāta spēles, kā arī rotaļas. Aktivitāšu laukumā meistari ir parūpējušies gan par bērniem piemērotām aktivitātēm, gan pieaugušajiem.

Staigājiet ar koka kājām, velciet ļeku, spēlējiet dzirnavas, pielaikojiet īstas bruņas un izmēģiniet daudzas citas aktivitātes, kuras attēlotas 16. gadsimta flāmu gleznotāja Pītera Brēgela darbā „Bērnu spēles”.

Viduslaiku aktivitāšu laukumu iespējams apmeklēt, iegādājoties biļeti Cēsu Viduslaiku pils apskatei. Spēļu meistars viduslaiku aktivitāšu laukumā sastopams vasaras sezonā (no 1. maija līdz 30. septembrim) sestdienās un svētdienās.

Aktivitāšu mugursoma ģimenēm

Cēsu Viduslaiku pils piedāvā arī izzinošu piedzīvojumu ģimenēm ar bērniem – pastaigu pa pili ar aktivitāšu mugursomu.

Ikvienu ģimeni, kurā aug 5 līdz 10 gadus veci bērni, gaida Cēsu viduslaiku pilī, lai ar speciālas aktivitāšu mugursomas palīdzību visi kopīgi atklātu varenās pils noslēpumus. Sikspārnēna Valtera Mugursomā atradīsies bagātīgi ilustrētas aktivitāšu un uzdevumu lapas, sikspārnēna sakrātā viduslaiku būvmateriālu kolekcija, kā arī spēles, norādes, rēbusi un mīklas, kas ļaus dalībniekiem kļūt par īstiem pils vēstures detektīviem.

Vaicājiet bezmaksas somu biļetes pirkšanas brīdī!

www.cesupils.lv

Vairāk

Ceļvedis muzejā ģimenēm

Ilustrētā grāmatiņa lasītājus aizvedīs izzinošā un uzdevumiem bagātā ceļojumā pa Cēsu Vēstures un mākslas muzeja ekspozīciju, kura laikā varēs ne vien iepazīt nozīmīgākos Cēsu vēstures notikumus, bet arī uzzināt, kādas dāvanas savā septītajā dzimšanas dienā vēlējās saņemt mazais grāfs Emanuels.

“Cēsu jaunā pils senāk bija mājas grāfu ģimenei. 1855.gadā ģimene gatavojās svinēt 7 gadu dzimšanas dienu mazajam grāfam Emanuelam. Protams, ka visvairāk dzimšanas dienu gaidīja pats mazais grāfs.  Lai būtu drošs, ka saņems ilgotās dāvanas, Emanuels uzrakstīja vēstuli mīļajam vectēvam Karlam Gustavam…”

Ceļvedis ģimenēm ir brīnišķīgs līdzeklis, kā viesošanos muzejā padarīt interesantāku un izzinošāku gan bērniem, gan pieaugušajiem, jo kopīgi ir jāmeklē atbildes uz jautājumiem par muzeja ekspozīciju un jāatrisina grāmatiņā apslēptais ziņojums.

Ceļvedi apmeklētāji var iegādāties Pils apmeklētāju centrā. Cena 0,50 EUR

www.cesupils.lv

Vairāk

Bērnu laukums Maija parkā un skeitparks

Maija parks ir īpaši piemērots atpūtai kopā ar bērniem. Apmeklētājus vasarā priecē izgaismotas strūklakas un melno gulbju pāris. Batuti, kartingu īre, kā arī skeitparks ekstrēmāku izjūtu cienītājiem.

Vairāk

Piedzīvojumu parks "Supervāvere"

Vairāk kā 60 atrakcijas: augstu un zemu kokos izvietoti dažādi virvju ceļi, pārejas un šķēršļi, kā arī ierīkoti garākie nobraucieni pa trosēm. Trīs dažādas grūtības trases Gaujas ielejas kokos.

Jāņtārpiņu naktis „SUPERVĀVERĒ” – neparasts piedzīvojums nakts tumsā. Piedzīvojumu trases var iziet tad, kad jau iestājusies tumsa, ar pieres lukturīti izgaismojot savu ceļu.

www.ozolkalns.lv

Vairāk

Kamieļu parks "Rakši"

Kamieļu parks Rakši atrodas 7 km no Cēsīm un te mīt vairāk kā 150 dzīvnieki. Rakšos ir pieejamas izjādes ar kamieļiem, pastaigas ar lamām, izbraucieni ēzeļu pajūgos, tiešā kontakta lemuru barošana un daudzas citas izklaides.

Kafejnīcā Camel cafe apmeklētāji var nobaudīt veselīgās pankūkas un izsmalcinātas garšas saldējumu ar kamieļa pienu, kā arī nakšņot koncepta viesnīcā, kas iekārtota marokāņu stilā.

Vairāk uzzini ŠEIT

Vairāk

Maizes mājas lauku sēta

Maizes māja ir vieta, kur līdzdarboties īstas lauku maizes cepšanas rituālos, pašiem gatavot mīklu un cept pīrāgus, izpētīt graudus, graudu produktus, latviešu spēka zīmes un izzināt ar maizi saistītās tradīcijas.

Saimnieki piedāvā arī paplašinātas dzīves prasmju programmas ar ugunskurā vārītu zupu, piedzīvojumu pārgājienu Gaujas Nacionālā parka teritorijā, ugunskura maizi, nakšņošanu līdzi paņemtajās teltīs un cienāšanos ar saimnieces brokastu sirsniņpankūkām. Pieaugušo pasākumos iespēja senā klētiņā nobaudīt saimnieka darināto mājas vīnu. Maizes mājas krāsnī jau gandrīz 100 gadus cep maizi ar brīvības garšu – par to vislabāk zina stāstīt lustīgie mājas saimnieki!

Vairāk variet uzzināt ŠEIT

Vairāk

Zeit tīklu parks

Zeit ir lieliska vieta, kur atpūsties ar ģimeni! Dodies piedzīvojumos koku valstībā! Izbaudi neatkārtojamu brīvības sajūtu un jautras aktivitātes lieliem un maziem. 4–7 m augstajos tīklu labirintos var gan kārtīgi izdauzīties, gan atlaisties un relaksēties. Tīklu parkā visas ejas, tiltus un laukumus ieskauj 2,5 m augstas tīkla sienas.

Grupām virs 10 personām tiek piemērota 30% atlaide. 3+kartes turētājiem – 20% atlaide. Dzimšanas dienā, uzrādot ID – ieeja bezmaksas. Personām ar invaliditātes apliecību un pavadoni – ieeja bezmaksas!

Zeit radošā kvartāla iekštelpās pieejams arī mazais tīklu parks un rotaļu istaba – bezmaksas!

www.tikluparks.lv

Vairāk

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Svētdiena - pirmdiena SLĒGTS

Top