Senatne mūsdienās


 

SākumsZiņas Āraišu ezerpils Arheoloģiskais parks aicina uz pasākumu “Izgaismo sevi”

21.02.2023

Āraišu ezerpils Arheoloģiskais parks aicina uz pasākumu “Izgaismo sevi”

Mūsdienās tik daudz tiek runāts par to, ka dzīve rit pārāk strauji, ka pazaudējam paši sevi nemitīgajā skrējienā, aizmirstot apstāties, būt šeit un tagad. Harmonijas, miera un labsajūtas vietā ir trauksme, depresija un dzīšanās pēc kaut kā nezināma. 

Gluži likumsakarīgi ir tas, ka arvien vairāk tiek pētīti veidi, kā cilvēka dzīvi padarīt harmoniskāku. Nesen publicētie Somijas pētījumu dati liecina, ka muzeja apmeklējumi arī ir veids, kā caur mākslu un kultūru veicināt labsajūtu, optimismu un jaunu iedvesmu. 

Arī Cēsu novads iet līdzi jaunajām vēsmām. Četri Cēsu novada celmlauži  - Eduarda Veidenbauma muzejs “Kalāči”, Piebalgas muzeju apvienība “Orisāre”, Cēsu Vēstures un mākslas muzejs, kā arī Āraišu ezerpils Arheoloģiskais parks ir sākuši izmēģināt 2014. gadā Lielbritānijā aizsāktu projektu “Nosūtījums uz muzeju”. Šāda projekta ietvaros muzejs sadarbībā ar medicīnas speciālistiem un terapeitiem rada īpašu programmu, kuras centrā ir cilvēks un viņa emocionālā labsajūta. 

Āraišu ezerpils Arheoloģiskais parks piedāvā apmeklēt jaunu programmu “Izgaismo sevi”, kurā ir iekļauts stāstījums par dzīvi ezerpilī un senajām nodarbēm, gaismas lukturīšu izgatavošana seno tīklu veidošanas tehnikā, kā arī sarunas ar psiholoģi Innu Rezgali par to, kā ikdienas steigā nepazaudēt sevi, uzlabot mentālo veselību un saglabāt iekšējo mieru un harmoniju. Pasākums notiek Arheoloģiskā parka mājīgajā apmeklētāju centrā, kur izvietota pastāvīgā ekspozīcija. 

 

Sīkākai informācijai par šo programmu jautāt šeit: 

Dārta Dzenīte
Āraišu ezerpils Arheoloģiskā parka muzejpedagoģe
ālr.nr. 25665528,
e-pasts: darta.dzenite@cesunovads.lv

 

Darba kolektīvi, veselību veicinošanas asociācijas un ikviens cits interesents var pieteikt grupu uz šo programmu, zvanot pa tālruni 25669935 vai rakstot uz ezerpils@cesunovads.lv 

 

Nākamie bezmaksas pasākumi “Izgaismo sevi” ir plānoti
25. februārī, 11. martā un 25. martā.
Uz pasākumiem ir nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās! 

 

Uz tikšanos Āraišu ezerpils Arheoloģiskajā parkā! 

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Pirmdiena, svētdiena SLĒGTS

Top