Senatne mūsdienās

Cēsis
Clear
11°C
 

SākumsZiņas „Zaļie dzelzceļi” – jauns tūrisma maršruts Vidzemē un Dienvidigaunijā, kurš ved pa bijušajām dzelzceļa līnijām

13.04.2017

„Zaļie dzelzceļi” – jauns tūrisma maršruts Vidzemē un Dienvidigaunijā, kurš ved pa bijušajām dzelzceļa līnijām

4. aprīlī Limbažu novada bibliotēkā norisinājās projekta “Zaļie dzelzceļi” atkāšanas pasākums, kurā piedalījās partneri no 16 Vidzemes un 8 Dienvidigaunijas pašvaldībām. Projekta viens no partneriem ir P/A "Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs", kas organizēs un vadīs velomaršruta posma marķēšanu Cēsu novada Vaives pagastā.

Klātesošos uzrunāja arī pārstāvji no LIAA Tūrisma departamenta, Latvijas Pašvaldību Savienības, Rīgas plānošanas reģiona, Vidzemes plānošanas reģiona un Latvijas Zaļo ceļu asociācijas, Valgas pašvaldības un Igaunijas-Latvijas programmas sekretariāta.

Projekta mērķis ir divu gadu laikā sakārtot pamestās dzelzceļa līnijas Vidzemē un Dienvidigaunijā, lai tās varētu izmantot nemotorizētā tūrisma vajadzībām. Kopumā maršruts būs aptuveni 750km garš. Projekta plānotās aktivitātes ietver bijušo dzelzceļa līniju segumu atjaunošanu un piemērošanu nemotorizētajam transportam, koka tiltiņu un margu uzstādīšanu, atpūtas vietu izveidi un bijušo dzelzceļa infrastruktūras objektu uzlabošana, kājāmgājēju, velobraucēju skaitītāju uzstādīšanu, kā arī citas aktivitātes. Tāpat paredzēta maršruta marķēšana dabā, kā arī vietējās un ārvalstu aktivitātes maršruta popularizēšanai.

Pasākuma turpinājumā projektā iesaistītie ar velosipēdiem devās iepazīties ar “Zaļā dzelzceļa” posmu no Limbažu bijušās stacijas līdz Katvaru ezeram, kas ir viens no pirmajiem pilnībā attīrītajiem vecā dzelzceļa posmiem Vidzemē. Limbažu novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Ilze Millere atzīst, ka „Limbaži-Katvari posma attīrīšana rāda, ka taka ir noderīga un tiek regulāri izmantota arī ziemā, kā slēpošanas trase. Iesaistīšanās Igaunijas - Latvijas pārrobežu projektā dod iespēju būt daļai no vērienīga aktīvās atpūtas tīkla. Jau šobrīd pēc pirmās informācijas par projektu, saņemam jautājumus - kad varēs izmantot projekta rezultātus, kad būs gatava trase? Zaļo ceļu veidošana sniedz dubultu ieguvumu - jo šādi tiek sakārtota pamestā infrastruktūra un, ar nosacīti minimāliem līdzekļiem, iegūtas tūrisma takas, kuras izmanto gan vietējie, gan viesi”.

Projekta “Zaļie dzelzceļi” vadošais partneris ir Vidzemes Tūrisma asociācija un tā kopējais budžets ir 1 174 938 EUR, no kuriem 85% līdzfinansē Eiropas Savienība. Projekts norisināsies 26 mēnešus no 01.03.2017-30.04.2019.

Informāciju sagatavoja:
Alise Plaude,
projekta „Zaļie dzelzceļi” sabiedrisko attiecību speciāliste
Vidzemes Tūrisma asociācija
+371 20220072

Foto: Nils Smelteris

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Svētdiena slēgts

Top