Senatne mūsdienās

Cēsis
Partly sunny
9°C
 

SākumsZiņas

Darba laiku izmaiņas Cēsu tūrisma objektos un uzņēmumos Līgo svētkos

Latviešu gadskārtu svētki jau šīs nedēļas nogalē ieskandinās Cēsis ar Jāņu dziesmām un krāšņo vainagu vīšanu. Lai svētki izdotos, pirms dodies pelnītā atpūtā, iepazīsties ar darba laiku izmaiņām tūrisma objektos un uzņēmumos Cēsu pusē.

Līgo svētki Cēsu pusē!

Vasaras saulgrieži jau šīs nedēļas nogalē ielīgos Cēsu pusi! Griezies deju ritmos kādā no Zaļumballēm Cēsīs vai apkārtnē, pielīksmo Cēsu pils parku, lūkojot deju koncertu, ieskandini saulgriežus kopā ar tautas vērtes kopu Dzieti vai baudi rituālu un tradīciju piepildītos pasākumus kādā no tuvējām viesnīcām – Jonathan SPa un Annas Hotel.

Projekta "Green Railways" partneri iepazīstas ar Eiropas labāko Zaļo ceļu

No 4. jūnija līdz 6. jūnijam Cēsu Tūrisma centrs kopā ar projekta “Green Railway” partneriem no Vidzemes un Dienvidigaunijas devās pieredzes apmaiņas braucienā, lai ar velosipēdiem iepazītu 125km garo Zaļo ceļu Vennbahn.

Aleksandra Vasiļjeva tērpu kolekcijas izstāde “19. gadsimta mode”

No 12. maija Cēsu Vēstures un mākslas muzejā būs apskatāma pasaules slavenā modes vēsturnieka un kolekcionāra Aleksandra Vasiļjeva tērpu kolekcijas izstāde “19. gadsimta mode”.

Akcija “Apceļosim Latvijas pilis un muižas”

Biedrība “Latvijas Piļu un muižu asociācija” no 2017.gada 1.maija līdz 28.oktobrim aicina ikvienu piedalīties akcijā “Apceļosim Latvijas pilis un muižas”, viesojoties 69 objektos, lai iepazītu to saimnieciskās un radošās dzīves lomu, kā arī nozīmi valstiskuma veidošanā.

Jauns pētījums - Cēsu pilsēta no 13. līdz 16. gadsimtam

Jaunā pētījumā apkopota Cēsu pilsētas vēsture no 13. – 16.gadsimtam, kur īpaša nozīme pievērsta Hanzas savienībai un Cēsu dalībai tajā. Pētījums ir saistošs ikvienam lasītājam, kā arī jaunu pētījumu idejas raisošs, jo tā tapšanā izmantotas gan nepublicētas, gan publicētas rakstītās liecības, gan arheoloģisko ekspedīciju materiāli.

Festivāls ČELLO CĒSIS saņēmis Eiropas festivālu kvalitātes zīmolu

4. maijā Edinburgas festivāla ilggadējā direktora Sera Džonatana Mailsa vadībā paziņoja 715 festivālus no 39 valstīm, kuriem piešķirts Eiropas ievērojamāko festivālu kvalitātes zīmols EFFE Label 2017-2018. Koncertzāles “Cēsis” rīkotais starptautiskais čellu festivāls Čello Cēsis ir to vidū kā vienīgais festivāls no Latvijas, kas saņēmis šo atzinību.

Antropocēnā laikmeta pavārgrāmata: ēdieni izdzīvošanai nākotnē

Antropocēnā laikmeta pavārgrāmata: ēdieni izdzīvošanai nākotnē” ir pētniecisks interdisciplinārās mākslas projekts, kas izskata alternatīvās ēdiena ieguves iespējas nākotnē. Cēsīs jūlijā un augustā notiks pasākumi, kā laikā būs iespējams iepazīties ar projekta konceptu un vērtībām.

Cēsis – vieta, kur sākas klases jautrība!

Mēs zinām, ka katra skolotāja pavasara izaicinājums ir sagatavot aizraujošu un piedzīvojumiem bagātu klases ekskursiju, kas būtu lielisks apbalvojums par kārtējo, labi aizvadīto mācību gadu! 🙂 Klases ekskursija Cēsīs aizvedīs skolēnus piedzīvojumos cauri gadsimtiem – no viduslaikiem līdz pat nākotnei, kā arī apkārt pasaulei.

„Zaļie dzelzceļi” – jauns tūrisma maršruts Vidzemē un Dienvidigaunijā, kurš ved pa bijušajām dzelzceļa līnijām

4. aprīlī Limbažu novada bibliotēkā norisinājās projekta “Zaļie dzelzceļi” atkāšanas pasākums, kurā piedalījās partneri no 16 Vidzemes un 8 Dienvidigaunijas pašvaldībām. Projekta viens no partneriem ir arī P/A “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”, kas organizēs un vadīs velomaršruta posma marķēšanu Cēsu novada Vaives pagastā.

Lapa 1 no 3123

Kontakti

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Pils laukums 9, Cēsis

Latvija LV-4101

Tel. +371 64121815, +371 28318318

info@cesis.lv

No 1.maija līdz 30.septembrim

Pirmdiena - Svētdiena

10:00 - 18:00

Top