Senatne mūsdienās

Cēsis
07
5°C
 
Svētki ir jāsvin: Cēsu Vēstures un mākslas muzejs iedvesmo!

Ir klāt novembris, mūsu Latvijas svētku mēnesis, kurā mēs pieminām un godinām mūsu tautiešus, kuri izcīnīja savu valsti un nosargāja mūsu brīvību. Cēsu Vēstures un mākslas muzejs svētku mēnesim ir sagatavojis plašu piedāvājumu. 11. novembrī, atzīmējot Lāčplēša dienu, aicinām Cēsu Vēstures un mākslas muzejā iepazīties ar izstādi “Pirmais gads”, lai gūtu dziļāku izpratni par to, […]

Frideriks Šopēns Ungurmuižā

9. novembrī Inguna Puriņa ar Friderika Šopēna skaņdarbiem pieskandinās Ungurmuižu, ko izdaiļos Nikolaja Rēriha košo gleznu video projekcijas Kristapa Gaiļa interpretācijā.

Koncertprogramma "Sniegpārslas stāsts"

“Sniegpārslas stāsts” paredzēts ģimenēm pozitīvā, pasakainā gaisotnē ar vieglu izklaidējošu ievirzi.
Koncerts notiks profesionālu mūziķu pavadījumā: klavieres, kontrabass, akustiskā ģitāra un perkusijas.

Pašu darināti atslēgu piekariņi mezglošanas tehnikā

24. un 31. oktobrī plkst. 17.30 interesenti aicināti piedalīties Atslēgu piekariņu darināšanas darbnīcā Vaives Amatu mājā, Vaives pagasta “Kaķukrogā”! Praktiskā un visiem noderīgā lieta tiks darināta īpašā rokdarbu veidā – mezglošanas tehnikā.

Rudens velo pārgājiens Cēsīs

Varbūt jūtams nogurums no pilsētas steigas? Vēlies lēnām izbaudīt Latvijas dabu, rudeni un garšas? Cēsis inside ir sarūpējuši pašu garšīgāko rudens velo pārgājienu Cēsu pusē.

RTU un Cēsis hakatonā aicina radīt lietotnes, kas ļaus novērtēt pilsētu ietekmi uz ekosistēmu

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Cēsu filiālē 25.oktobrī notiks starptautisks klimata pārmaiņu mazināšanai veltīts hakatons. Tā dalībniekiem diennakts laikā būs jārada inovatīvas tīmekļa, mobilās vai virtuālās realitātes lietotnes, kas palīdz novērtēt pilsētas attīstības ietekmi uz ekosistēmu un tās pakalpojumiem.

12. oktobrī izskanēs koncertprogramma “Sievietes vārds”

Vidzemes koncertzālē „Cēsis” skanēs dziesmas, kas veltītas Marijām, Anitām, Līgām, Inesēm, Ievām, Margaritām, Alisēm, Janām, Laimām, Lailām, Indrām, Gundegām, Elizabetēm  un citām brīnišķīgu vārdu īpašniecēm – arī Lanai, Genovevai, Dženijai, arī senās leģendās apdziedātajai Sulamītei.

Leģendu nakts Cēsu Jaunajā pilī

Š.g. 26.oktobrī no plkst. 19.30 līdz 24.00 Cēsu Jaunajā pilī Leģendu nakts pasākums “Patiesība par leģendu – mēmā kino aktrise grāfiene Kissa fon Zīversa”. Aizraujošais dzīves stāsts ļaus mums iepazīt tuvāk aktrisi grāfieni Kissu fon Zīversu un citas grāfu Zīversu dzimtas jaunākās atvases. Ieklausīsimies…

Koncerts "Līvu sasaukšanās"

LĪVU SASAUKŠANĀS 30. oktobrī plkst. 20:00 Koncertzālē CĒSIS ir koncertprogramma, kuru kopā ar domubiedriem radījuši Saulkrastu koris ANIMA, diriģente Laura Leontjeva un komponists Uģis Prauliņš. Koncertprogramma veidota smeļoties iedvesmu no lībiešu kultūras bagātīgā mantojuma.

Mūzikas vakars Vaives Tautas namā

4. oktobrī plkst. 18:00  Vaives Tautas namā, atzīmējot Starptautisko Skolotāju dienu, tiek organizēts Tradicionalās mūzikas vakars kopā ar folkgrupu “Kaktu balles muzikanti”. Aicināti visi interesenti!

Kontakti

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Pirmdiena - Svētdiena 10:00 - 18:00

Top