Senatne mūsdienās

Cēsis
Mostly cloudy
-3°C
 

SākumsZiņas Ziemassvētku nedēļas nogale Cēsu pusē

22.12.2021

Ziemassvētku nedēļas nogale Cēsu pusē

Gada gaidītākie un sirsnīgākie svētki jau pa visam drīz būs klāt! Pēc ģimeniskiem Ziemassvētkiem tuvāko lokā, nedēļas nogalē aicinām baudīt arī Cēsu novada tūrisma piedāvājumu – dažādas pastaigas dabā, pasākumus un izstādes. Lūk dažas idejas svētku atpūtai Cēsu pusē.

Dodies pastaigā pa Cēsu vecpilsētu un pilsētas parkiem. Šogad skaistu svētku rotu ir ieguvis arī Maija parks. Arī  Cēsu Sv. Jāņa baznīca būs izgaismota svētku noskaņās. Izmanto jau sagatavotos maršrutus vai spontāni klīsti pa līkumotajām vecpilsētas ieliņām.

Ziemas priekus var baudīt slēpošanas un biatlona centrā “Cēsis”. Slēpotājiem ir sagatavotas  vairākas slēpošanas trases. Diennakts tumšajā laikā trases būs apgaismotas līdz plkst. 22:00. Darbojas arī slēpošanas kalni Žagarkalns” un “Ozolkalns” un Vanagkalns Jaunpiebalgas pusē. Pirms baudīt aktīvo atpūtu, aicinām pārliecināties par slēpošanas kalnu noslodzi pie pakalpojumu sniedzējiem vai rezervāciju sistēmās.

Apmeklē krāsainās gaismās mirdzošo pastaigu taku Dzērbenes Vējarozēs. Tā patiks gan lieliem, gan maziem. Ekspozīcija skatāma tikai no ārpuses, kur logos izvietoti izgaismoti mākslas darbi un citas instalācijas fluorescentajās gaismās. Pastaigu pavada arī stāstījums, ko vēsta pašas Vējarozes.

Pirmajos Ziemassvētkos, 25.decembrī satiec Ziemassvētku vecīti Līgatnē. Ņem aiz rokas savu ģimeni un dodies uz Līgatnes Tūrisma un informācijas centru. Tur Tevi sagaidīs Ziemassvētku vecītis, kurš būs uzbūris īstu svētku noskaņu, kā arī sagādājis atraktīvus uzdevumus Tev un Tavai ģimenei!

Pēc laiskām svētku brīvdienām ģimenes lokā, 26.decembrī apciemo Cēsu Vēstures un mākslas muzeju, lai aplūkotu vairākas unikālas izstādes – angļu dekolētā fajansa trauku izstādi “Zili baltās pasaules vilinājums” un  Cēsu novada profesionālo mākslinieku izstādi Izstāžu namā. Savukārt Pasaules Latviešu mākslas centrs aicina izbaudīt ieskatu Kanādas latviešu mākslinieku darbu izstādē “Kanāda sērijās” -  daudzveidīga grupas izstāde, kura sniegs ieskatu dažādu tehniku un žanru darbos.

Otrajos Ziemassvētkos, 26. decembrī Cēsis Inside aicina pievienoties pārgājienam ar pīrāgu gatavošanas meistarklasi un pusdienām lauku sētā. Pārgājiena laikā varēs izpētīt Liepas apkārtni un izzināt dabas bagātības. Pēc pārgājiena dabā paredzēta viesošanās Maizes mājā, kur varēs gatavot pīrāgus. Pieteikties var cesisinside@gmail.com vai 29109965.

Svētdien, 26. decembrī dodies uz Stalbes pusi, jo plkst. 16.00 Stalbes Tautas namā notiks svētku koncerts, kurā uzstāsies mūziķi Ingus Ulmanis un Aigars Voitišķis. Ieejas maksa EUR 4.00. Koncerts notiks zaļajā režīmā.

Svētdien vairākus koncertus baudīt varēs arī radošajā kvartālā “Zeit”. Koncertā “Ziemassvētku noskaņās” varēs klausīties svētku melodijas trīs jaunu un talantīgu mākslinieču izpildījumā. Savukārt koncerts “Sapņi piepildās” ļaus baudīt apvienības “Sapņu spēle” daiļradi. Koncerti notiks zaļajā režīmā. Biļetes var iegādāties www.bilesuparadize.lv, www.zeit.lv/veikals un “Zeit Cafe” kasē.

Sameklē savu ziemas pasaku valstību un dodies ziemas pastaigā Gaujas senlejas mežos un dabas takās citur Cēsu novadā. Klusu ziemas burvību un maģiskas sajūtas var gūt, apmeklējot izgaismoto Cecīļu dabas taku vai Gaismas parku Ieriķu dzirnavu takā. Bagātīgāku dabas taku klāstu aicinām meklēt http://turisms.cesis.lv/ko-darit/aktiva-atputa/pargajieni/.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- piektdiena 10:00 - 17:00

Sestdiena - svētdiena SLĒGTS

Top