Senatne mūsdienās

Cēsis
Sunny
30°C
 

SākumsZiņas Vēl tikai oktobra noslēgumā vēro Cēsu Sv. Jāņa baznīcas muzikālo performanci

28.10.2020

Vēl tikai oktobra noslēgumā vēro Cēsu Sv. Jāņa baznīcas muzikālo performanci

Vēl tikai šajā nedēļas nedēļas nogalē, 30. un 31. oktobrī plkst. 20.00, 21.00, 22.00 un 23.00 Cēsu Svētā Jāņa baznīca iemirdzēsies krāšņās gaismās. Cēsniekiem un pilsētas viesiem pēdējo reizi sezonā būs iespēja baudīt īpašo noskaņu stāstu – mūzikas un gaismas izrādi uz Cēsu Svētās Jāņa baznīcas baltās fasādes.

Divu gadu veiksmīgas sadarbības rezultātā no idejas līdz tās īstenošanai tapusi baznīcas izgaismošanas muzikālā performance. Svētā Jāņa baznīca pirmo reizi tika izgaismota Cēsu pilsētas 814. jubilejas gada svinībās.

Šī gada jūnijā apritēja divi gadi kopš Cēsu Svētā Jāņa baznīcas restaurācijas darbu uzsākšanas. Līdz ar fasādes restaurāciju pārvērtības piedzīvojuši arī baznīcas varenie logi. Ir veikta logu rekonstrukcija un izvietotas jaunas vitrāžas, kuras papildina logus altāra daļā un baznīcas jomā.

Arheoloģisko izrakumu laikā pie viena no baznīcas logiem tika atrasts gliemežvāks. Tā ir svētceļnieku zīme. Arheoloģiskais atradums ir vēsturisks un unikāls, un labi saglabājies Santjago svētceļnieku simbols. Tas ir vēl viens pierādījums tam, ka svētceļnieku Santjago ceļš ir gājis cauri Latvijas teritorijai jau viduslaikos. Lai godinātu šo atradumu, loga augšējā ailē ir tapusi jauna vitrāža, kurā attēlots gliemežvāks. Tāpat ir uzstādīti prožektori, kas izgaismo baznīcas torni.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

Top