Senatne mūsdienās


 

SākumsZiņas Vasaras sezona Cēsu pils kompleksā

29.04.2022

Vasaras sezona Cēsu pils kompleksā

No 1. maija apmeklētājiem atvērts Cēsu pils komplekss: Cēsu Vēstures un mākslas muzeja pastāvīgā ekspozīcija un izstādes, Cēsu Izstāžu nams, Viduslaiku pils Rietumu tornis un multimediālā izstāde “Cēsu pils stāsts”, kā arī Dienvidu torņa ekspozīcija “Dzīve uz pulvera mucas” un viduslaiku virtuves dārzs.

No 1. maija Cēsu pils kompleksam sezonas biļešu cenas:

  • pieaugušajiem 10.00 EUR,
  • skolēniem, studentiem, pensionāriem 5.50 EUR ,
  • ģimenēm (2 pieaugušie un bērni līdz 16 gadu vecumam) 20.00 EUR.

Darba laiks katru dienu no plkst. 10:00 līdz plkst. 18:00. Pirmdienās atvērta tikai Viduslaiku pils.

Viduslaiku pilī un dārzā:

Viduslaiku pils Dienvidu torņa četros stāvos iekārtota multimediāla ekspozīcija “Dzīve uz pulvermucas” kas vēsta par 500 gadus tālu pagātni, kad Livonijas iedzīvotāji dzīvoja nenovēršamu pārmaiņu priekšnojautās. Ekspozīcija aizraujošā veidā atklāj to vēsturisko personu stāstus, kas reiz bijuši ieslodzīti torņa pagrabā ierīkotajā cietumā, kā arī skaidro, kāda bijusi Garā Hermaņa nozīme pils aizsardzībā.

Multimediālā izstāde “Cēsu pils stāsts” pils Rietumu tornī ir unikāla ekspozīcija ar video, skaņas un gaismas efektiem, kas pilnībā apņem skatītāju. Sajūti seno laiku atmosfēru un uzzini varenākā Livonijas cietokšņa aizraujošo stāstu vēl nebijušā pieredzē!

No trešdienas līdz svētdienai viduslaiku virtuves dārzā būs sastopama zinošā dārzniece Līga, kura pastāstīs par dārzeņiem, garšaugiem un ārstniecības augiem, kas Livonijā kultivēti jau pirms 500 gadiem, par katra augam pielietojumu, to labajām un ne tik labajām īpašībām.

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā papildus pamatekspozīcijai:

Bēniņu zālē izstāde “Zili baltās pasaules valdzinājums. Angļu dekolētais fajanss Latvijas muzejos un privātkolekcijās. (18. – 21. gadsimts)”. Izstādē atklātas nozīmīgas ar britu dekolēto keramiku saistītās tēmas – sākot ar minētā apdares veida priekšvēsturi un aizsākumiem Anglijā, dekolēšanas tehnoloģiju un dekolēto trauku ražošanas attīstību, un beidzot ar šo trauku formu un motīvu daudzveidību. Izstāde atvērta līdz septembra beigām.

Semināru zālē izstāde “Jaunieguvumi Cēsu Vēstures un mākslas muzeja krājumā 2017-2021”, kurā skatāmi pēdējo piecu gadu laikā muzejam dāvinātie vēsturiski nozīmīgie priekšmeti, dokumenti, fotogrāfijas, gleznas un citas laika liecības. Izstāde atvērta līdz 29. maijam.

Cēsu Izstāžu namā:

Gleznotāja Imanta Vecozola izstāde “Ar citu skatu”. Latvijas glezniecības klasiķis un klusās dabas lielmeistars I. Vecozols ir viens no savdabīgākajiem un nozīmīgākajiem meistariem latviešu mākslā. Mākslinieks ir izcils kluso dabu meistars, kā arī Valdemāra Tones un Konrāda Ubāna tonālās glezniecības tradīciju turpinātājs.

Stikla mākslinieces Martas Ģibietes izstāde “Ceļotājs un Dārzs”. Izstādē būs skatāmas gan stikla skulptūras autortehnikā, gan eksperimenti plaknē, pārsvarā pēdējo gadu veikumi. Caurspīdīgās struktūras darbos no kolekcijas “Ceļotāji” papildinās nesen tapušie grafiskie gravējumi.

Abas izstādes atvērtas līdz 12. jūnijam.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Pirmdiena, svētdiena SLĒGTS

Top