Senatne mūsdienās

Cēsis
Cloudy
-1°C
 

SākumsZiņas Valsts svētku norises Cēsīs

16.11.2021

Valsts svētku norises Cēsīs

Šogad liela mēroga pasākumi Valsts svētku svinēšanai nav plānoti, tādēļ ikkatrs tiek aicināts rast svētku sajūtu ģimenes lokā un pieminēt vēsturiskos notikumus nelielās norisēs, dodoties pastaigās dabā vai pilsētā un apmeklējot izstādes un muzejus.

Atzīmējot Latvijas proklamēšanas 103.gadadienu, no 18.- 20.novembrim pēc tumsas iestāšanās brīža līdz plkst.23:00 cēsniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja pilsētā vērot multimediālu performanci “Visi ceļi guņiem pilni”.  Tā balstīta latviešu tautasdziesmās un spēka vārdos, lai šajā sarežģītajā laikā iedvesmotu meklēt spēku sevī un senču atstātajā mantojumā.  Maršruts “Visi ceļi guņiem pilni” vīsies Cēsu vecpilsētā no Vienības laukuma pa Rīgas ielu līdz Rožu laukumam, pēc tam pa Torņa ielu līdz Jaunās pils Lademahera tornim. Maršrutu varēs sākt no jebkuras vietas.

Performanci veidojuši -  režisore Laura Čaupale, gaismu mākslinieks Uģis Sirmais, lāzeru projekciju mākslinieks Uldis Skroders, skaņu režisors Kristaps Paegle un operators Mārtiņš Purmalis.

Kā atsevišķs objekts 18.-20.novembrī izgaismosies arī  Cēsu Sv. Jāņa baznīca, kuras īpašo svētku rotu veidojis Uldis Skroders.

Valsts svētku norises Cēsīs organizē p/a “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”.

Valsts svētku pasākumi Cēsu muzejā

Garajās brīvdienās cēsnieki un pilsētās viesi īpaši aicināti apmeklēt arī Cēsu muzeju un apskatīt Latvijas nacionālajai simbolikai veltītas izstādes un ekspozīcijas:

  • Latvijas karoga vēsturei veltīta atjaunotā ekspozīcija Cēsu Jaunajā Pilī;
  • Atzīmējot Latvijas valsts ģerboņa 100 gadus, valsts svētku nedēļā no 17. novembra, Cēsu muzejā tiek atvērta valsts ģerboņa vēsturei veltīta izstāde “Latvijas valsts ģerbonim - 100”.  Izstādē sniegts ieskats valsts ģerboņa ģenēzes un pielietošanas jautājumos, kā arī akcentēts mūsu novadnieku devums Latvijas valsts ģerboņa veidošanā un popularizēšanā;
  • 18.novembrī laika posmā no 14:00 - 18:00 būs iespēja satikties ar izstādes "Latvijas valsts ģerbonim -100" un Latvijas karoga vēsturei veltītās ekspozīcijas autoru Dr.hist.Tāli Pumpuriņu un uzdot sev interesējošos jautājumus.
  • Mākslas baudītāji varēs aplūkot Cēsu novada mākslinieku konkursa izstādi "Cēsu novada mākslas balva 2021" un nobalsot par sev mīļāko mākslinieka darbu izstādē. Izstāde apskatāma Cēsu Izstāžu namā.

Cēsu Vēstures un mākslas muzejs no 17. novembra darbosies no plkst. 10:00 - 18:00. Muzeja apmeklējums ir iespējams tikai uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu (apliecinājums par pārslimošanu/vakcinēšanos).

Vaives pagasts

Trešdien, 17.novembrī plkst.17.00 Vaives Tautas namā notiks Latvijas valsts svētkiem veltīts sarīkojums, kurā godināsim Vaives pagasta kustības “Labo darbu krātuvītes” laureātus. Laureātus svētku koncertā muzikāli sveiks arī mūziķis Ainars Bumbieris.

Ieeja pasākumā tikai iepriekš piesakoties, zvanot pa tālruni 28342115. Vietu skaits ierobežots.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- piektdiena 10:00 - 17:00

Sestdiena - svētdiena SLĒGTS

Top