Senatne mūsdienās

Cēsis
Flurries
-3°C
 

SākumsZiņas Ungurmuižai 290!

13.06.2022

Ungurmuižai 290!

Ungurmuižas 290 dzimšanas dienas svinības! Gan izglītojošas sarunas, izstādes, gan neiztrūkstoši – Mazie Ungurmuižas operas svētki!

1.jūnijā, plkst.14:00 paneļdiskusija “Muiža. Sieviete. Personība.” Izglītojoša pēcpusdienas paneļdiskusija par latviešu un vācbaltiešu kopīgo mantojumu, kopīgo pagātni – par muižām Vidzemē, par vācbaltiešu dzīves modeli, par muižu un aristokrātijas kultūru, par atšķirīgām un kopīgām vērtībām. Kā galvenā semināra – paneļdiskusijas tēma par sievietēm muižu dzīvē stāstīs gan par muižu sadzīvi Latvijā, par sieviešu lēmumiem un darbiem, kas atstājuši nozīmīgu lomu Latvijas kultūras mantojumā. Piemēram, viena no hernhūtiešu kustības atbalstītājām, muižas skolu dibinātājām, skolotāju semināra dibinātājām, kādu laiku Ungurmuižas saimniece, Valmiermuižas nomniece – Magdalēna Elizabete fon Hallarte. Lektore par šo tēmu – literatūrzinātniece Beāta Paškevica. Īpaša loma Ungurmuižas un visas Vidzemes kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā ir bijusi Cēsu Vēstures un mākslas muzejam, jo īpaši kultūras mantojumu pētniecei, mākslas zinātniecei Dacei Puķītei, kura aiz sevis ir atstājusi nenovērtējamu un šobrīd ikdienā izmantojumu kultūras pieminekļu arhīvu, kas glabājas Cēsu Vēstures un mākslas muzejā. Par Daces Puķītes nozīmīgo darbu Ungurmuižas tējas namiņa saglābšana, kapličas saglābšanā, par apstākļiem, kādos tika strādāts, referātu sagatavos Cēsu Vēstures un mākslas muzeja speciālisti. Tāpat seminārā tiks apskatīta tēma par vērtībām, kas saglabājamas nākošajām paaudzēm. Pēc lektoru referātiem notiks paneļdiskusija un sarunas ar klātesošajiem semināra dalībniekiem. Semināra moderators vēsturnieks, doktora zinātniskā grāda pretendents, jauno skolotāju atbalsta persona – kurators programmā “Iespējamā Misija”, Cēsu Draudzīgā aicinājuma ģimnāzijas metodiķis Edgars Plētiens.

Plkst.19:00 Baroka mūzikas koncertstāsts “Dorotejas vēstules”. Koncerts iepazīstinās pasākuma apmeklētājus ar īpašu personību – Kurzemes un Zemgales hercogieni Doroteju (Anna Šarlote Doroteja fon Mēdema (1761-1821)) – vienu no sava laika spožākajām un izcilākajām personībām Eiropas politiskajā, sabiedriskajā un kultūras dzīvē.Koncertā piedalās: Baroka soprāns Aija Veismane-Garkeviča, Sanita Zariņa (baroka vijole), Danuta Ločmele (baroka čells) un Beata Geka (pozitīvs). Hercogienes Dorotejas dzīves aculiecinieku vēstulēs ieskatīsies Valmieras teātra aktieris Ivo Martinsons un Sēļu muižas saimniece Ināra Blūma.

Biļetes 10,00 EUR “Biļešu paradīzes” kasēs vai (iepriekš rezervējot) pirms koncerta Ungurmuižā.

2.jūlijā jau tradicionāli Ungurmuižā - Mazie Ungurmuižas operas svētki – itāļu opermūzikas vakars!

Koncertā piedalīsies soprāni Dana Bramane un Inga Šļubovska – Kancēviča, tenors Raimonds Bramanis, baritons Rinalds Kandalincevs un klavieru trio – Svetlana Okuņa (vijole), Inga Ozola (čells), Ilze Ozoliņa (klavieres). Pasākuma vadītāja – Liene Jakovļeva.

Koncerta programmā skanēs izcilāko itāļu komponistu – R.Leonkavallo, Dž Arditi, S.Gastaldona, K.M.Vēbera, Dž.Pučini, Dž.Verdi, V.Chiaras, E.A.Mario, R.Leonkavallo, G.M.Martini, L.Denzas, E.Kanio mūzika.

Biļetes 20,00 EUR (pensionāriem 15,00 EUR) “Biļešu paradīzes” kasēs vai (iepriekš rezervējot) pirms koncerta Ungurmuižā.

3.jūlijā norisināsies “Vēsturiskās dārzu un parku dienas”. Šī gada tēma – ”Muižu virtuves dārzi”, un arī Ungurmuižai būs, ko rādīt! Pasākumu visā Latvijā rīko Latvijas Piļu un muižu asociācija.

Pasākumus atbalsta Cēsu novada pašvaldība.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Otrdiena - piektdiena 10:00 - 17:00

Sestdiena - pirmdiena SLĒGTS

Top