Senatne mūsdienās

Cēsis
Sunny
27°C
 

SākumsZiņas Cēsis Vidzemē pirmie sāk marķēt svētceļnieku maršrutu “Svētā Jēkaba ceļš”

30.11.2020

Cēsis Vidzemē pirmie sāk marķēt svētceļnieku maršrutu “Svētā Jēkaba ceļš”

28.novembrī sadarbībā ar Camino Latvija sākās svētceļnieku maršruta “Svētā Jēkaba ceļš” marķēšanas darbi Cēsu novadā. Pilnībā maršruts iezīmēts dabā būs pavasarī, bet pārgājienā doties var jau tagad. Svētā Jēkaba ceļš jeb “Camino” Cēsu novadā vijas cauri Cīrulīšu dabas takām un tām pievienotajam Gaujas līču posmam, kā arī iekļauj Cēsu pilsētu.

Spāņu valodā camino nozīmē – ceļš. Ceļinieku valodā vārds “ceļš” nav lietvārds. Tas ir darbības vārds. Santjago ceļš (Camino de Santiago) ir viens no populārākajiem svētceļnieku maršrutiem pasaulē. Šī ceļa galamērķis ir  Sv. Jēkaba katedrāle, kura atrodas Spānijas ziemeļu pilsētā Santiago de Compostela. Ļaudis šo ceļu veic kājām. Mēdz teikt, ka šī ceļa noiešana ir katra cilvēka individuāls izziņas, piedošanas vai veltījuma ceļš.

Viens no pieturas punktiem Santjago ceļam Cēsu pilsētā ir Svētā Jāņa baznīca.  Arheoloģisko izrakumu laikā zem viena no baznīcas logiem tika atrasts šī pārgājiena ceļa simbols – gliemežvāks, kura vecuma ir datēts starp 13.gs un 16.gs. Tā ir svētceļnieku zīme. Arheoloģiskais atradums ir vēsturisks un unikāls, un labi saglabājies Santjago svētceļnieku simbols. Tas ir vēl viens pierādījums tam, ka svētceļnieku Santjago ceļš ir gājis cauri Latvijas teritorijai jau viduslaikos. Lai godinātu šo atradumu, loga augšējā ailē ir tapusi jauna vitrāža, kurā attēlots gliemežvāks.

Svētā Jēkaba ceļa  maršruts tiek veidots sadarbībā ar Latvijas Sv. Jēkaba ceļa asociāciju. Tā mērķis ir turpināt Eiropas Padomes Eiropas Kultūras ceļu programmas “Camino de Santiago” (Sv. Jēkaba ceļš) ceļu, balstoties uz Eiropas Savienības 1987. gada deklarāciju par humānisma, brīvības, taisnīguma principu, kas vēsturiski apvieno Eiropas Savienības valstu kultūras.

Foto: Liesma Kalve

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- sestdiena 10:00 - 18:00

Svētdiena 10:00 - 15:00

Top