Senatne mūsdienās

Cēsis
Partly cloudy
2°C
 

SākumsZiņas Stikla un keramikas mākslas darbi Cēsu Izstāžu namā

07.09.2020

Stikla un keramikas mākslas darbi Cēsu Izstāžu namā

Cēsu Izstāžu namā būs skatāmas divas jaunas izstādes. No 11. septembra līdz 25. oktobrim ikviens aicināts baudīt Andas Munkevicas mākslas darbus izstādē “Sabiedrība stiklā” un Jutas Rindinas keramikas darbus izstādē “Inventarizācija”.

Juta Rindina ir māksliniece, kura Latvijas keramikas biogrāfijā ierakstījusi savu lappusi. Keramiķe  strādā mālā, porcelānā un akmens masā.

‘’Izstādē darbi ir no pēdējiem 3 gadiem, paralēli keramikai arī zīmēju, esmu aizrāvusies ar īpašu tehniku, kur izmantoju ornamentu. Veidoju māla podus apdedzināšanai īpašai ANAGMAS krāsnij. Nejūtot sevī vajadzīgo misijas apziņu, neskaru politiku un sabiedriski aktuālas tēmas. Vienkārši tie ir darbi, ar kuriem varu sadzīvot vienā telpā. Mīlu gan krāsu, gan pelēku zīmuli. Viss atkarīgs no darba rakstura, strādāju ar visiem keramikas materiāliem. Galvenais ir prieks, kas rodas nezin no kurienes, kad ņemies pa darbnīcu.‘’, tā par gaidāmo izstādi “Inventarzācija” stāsta māksliniece.

Keramiķes nozīmīgākās  personālizstādes ir bijušas, gan Latvijā, gan ārpus valsts robežām – ASV, Vācijā, Kiprā, Lietuvā,Čehijā, Austrijā, Zviedrijā, Polijā, Ungārijā un Itālijā. Darbi atrodami muzeju kolekcijās Latvijā, Krievijā un ASV.

Savukārt stikla māksliniece Anda Munkevica par gaidāmo izstādi stāsta: “No vienas puses - tas ir mans redzējums par sabiedrību, tās dažādiem personāžiem ar raupjāku vai smalkāku ārējo redzamo čaulu un trauslu caurspīdīgu dvēseli, kur starp dažiem sabiedrības indivīdiem iemaldās kāds tumšais, nezināmais tēls. Ar gadiem mēs iegūstam gan raupjumu, gan smalkumu līdz pat pulētam mirdzumam. No otras puses - es nesaucu tikai homo sapiens sociālās izpratnes nozīmē šo terminu, bet man sabiedrība ir viss dzīvais un mainīgais, man un mums apkārt, tai skaitā zeme un debesis, flora un fauna, kā daļa mēs patiesībā esam. Savukārt stiklā, jo tas ir materiāls, ar kuru es dzīvoju, strādāju, caur kuru es  pavēstu savas domas, sajūtas un redzējumu.”

Mākslinieces vērienīgie darbi ir redzami arī ārpus muzejiem un izstāžu ēkām. Māksliniece radījusi vitrāžas, kuras rotā arī Cēsu Sv. Jāņa baznīcu pēc 2019. gadā veiktajiem rekonstrukcijas darbiem. Tās ir piecas jaunas vitrāžas - Santjago ceļš, Trīsvienības simbols, Vārda simbols, Cēsu Sv. Jāņa draudzes simbols un Lutera roze.

Abas izstādes būs skatāmas no 11. septembra līdz 25. septembrim, Cēsu Izstāžu namā, Pils laukumā 3.
Biļešu cenas: 2.00 EUR studentiem, pensionāriem, Cēsu drauga kartes īpašniekiem; 3.00 EUR pieaugušajiem.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- sestdiena 10:00 - 18:00

Svētdiena 10:00 - 15:00

Top