Senatne mūsdienās

Cēsis
Sunny
3°C
 

SākumsZiņas Rudens piedāvājums Āraišos

28.09.2021

Pārgājiena maršruts pa Āraišiem

Āraiši un to apkārtne ir neliela, ainaviski skaista un pauguraina Vidzemes daļa, kuru iespējams izstaigāt dažās stundās. Piedāvājam pastaigu maršrutu plašam interesentu lokam, kam patīk apvienot dabas iepazīšanu ar kultūrvides izziņu. Šeit redzamā ainava ir tūkstošgadīgs cilvēka un dabas mijiedarbības rezultāts. Maršruta gaita: Āraišu ezerpils – Āraišu pilsdrupas – Drabešu muiža – Āraišu vējdzirnavas – Āraišu luterāņu baznīca – Āraišu mācītājmuiža – Āraišu ezerpils.

Ar visu objektu tuvāku apskati, ceļojot pavadāma puse dienas. Ap 5 km, viegls pārgājiens, piemērots arī ģimenēm ar bērniem.

 

Āraišu ezerpils Arheoloģiskais parks

Āraišu ezerpils arheoloģiskais parks piedāvā rudenīgas ekskursijas senlaiku gida pavadībā, kurš izstāstīs un parādīs gadu tūkstošiem senu vēsturi no akmens līdz pat vēlajiem viduslaikiem. Īpaša noskaņa sajūtama koka ezerpilī, uzkāpjot uz ezera salas, kur dzelzs laikmetā mazās koka būdiņās arī aukstajos laikapstākļos mitinājās senie latgaļi. Pieejams arī mūsdienīgs audiogids, kurš vēstījumu izstāstīs klausītāja tempā.

Bērnu ballītēm esam izstrādājuši aktivitātes/nodarbības, kas ietver aktīvu līdzdarbošanos, ienirstot vēsturiskajā vidē – pārcelšanās uz ezerpili, pirkstiņu darbināšana senos laikos un iespēja izlauzties cauri laikmetiem.

Koptajās pļavās, kas atrodas blakus Āraišu ezeram, ir iespēja sarīkot savu pikniku pie dzīvās uguns. Nodrošinām ugunskura vietu un malku.

Ja ir vēlēšanās baudīt un degustēt ko neierastu un senlaicīgu, tad jāizmēģina mūsu saimnieces uz ugunskura un māla traukos pagatavotu putru ar medalu.

Pieteikšanās un informācija pa tālruni +371 25669935

 

Āraišu vējdzirnavas

Āraišu vējdzirnavās visu rudeni un ziemu ir iespēja izsekot grauda pārtapšanai par miltu, pašiem malt graudus, izstaigāt visus četrus stāvus un apskatīt dzirnavu mehānismus gida pavadībā. Piedāvājumā siltas “Dzirnavnieku pusdienas”. Tāpat notiek programma jaunlaulātajiem, kurā jaunajam pārim ir iespēja samaltu graudus pirmajai kopīgajai maizei vai pankūkām.

 

 

Drabešu muižas Amatu māja

Drabešu muižas Amatu māja aicina jaunus dalībniekus pulciņos un meistarklasēs, 2021./2022. gada sezonā tiek piedāvāta - aušana, keramika, rotu kalšana, stikla pērles, filcēšana, leļļu sūšana, kokļu būve, kokles spēle un ādas mākslinieciskā apstrāde.

 

Dod ķepu – kamanu suņu sporta klubs

Kamanu suņu sporta klubs Dodkepu.lv organizē pārgājienus ar haskijiem senatnīgajos Āraišos, gar Amatas upi un Zvārtas ieža apkārtnē. Ciemojoties pie haskijiem, bērniem ir iespēja piedalīties radošās nodarbībās.

 

Tūrisma un informācijas punkts un kase: +371 25669935

Nodarbības, pasākumi: +371 28002237

Facebook: Āraišu ezerpils arheoloģiskais parks

ARAISI.COM

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- piektdiena 10:00 - 17:00

Sestdiena - svētdiena SLĒGTS

Top